Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
    ...Една печка се пали само с поглед, толкова е елементарно това действие.
    Елементарно е за теб, за други обаче е много сложно...



    Интересно ми е колко може да е упорит някой и да настоява лично да настъпи всички възможни мотики (някои дори няколко пъти), вместо да седне и спокойно да проучи грешките на другите. Това да се забиеш в къща дето си купил вчера, без да е направен никакъв ремонт, без да имаш и грам идея какво те очаква, и всичко това точно посред зима- трябва да си много упорит.

    Разбирам, че е удоволствие да постигаш поставената цел и т.н., ама не считам за оправдан рискът да си докараш сериозно разболяване заради единият гол инат... Не по-малко сложно ще е задача и през пролетта, но поне студът няма да е такъв проблем...

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Спокойно повечето хора сме така устроени да настъпваме поне по няколко пъти поставените от самите нас мотики
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
        Елементарно е за теб, за други обаче е много сложно...



        Интересно ми е колко може да е упорит някой и да настоява лично да настъпи всички възможни мотики (някои дори няколко пъти), вместо да седне и спокойно да проучи грешките на другите. Това да се забиеш в къща дето си купил вчера, без да е направен никакъв ремонт, без да имаш и грам идея какво те очаква, и всичко това точно посред зима- трябва да си много упорит.

        Разбирам, че е удоволствие да постигаш поставената цел и т.н., ама не считам за оправдан рискът да си докараш сериозно разболяване заради единият гол инат... Не по-малко сложно ще е задача и през пролетта, но поне студът няма да е такъв проблем...
        Бе хора аз мисля че никъде не е споменавал собственика на къщата че се намира в Аляска или на северния полюс. То не са съвети за печки, то не са как се палят. Много баби детето хилаво, живота учи, нито е война нито е бедствено положението на колегата. А да го оставим малко на мира и мисля че човек сам се ориентира по добре. Бе то за това никой си не оправя жената на кръстопът, всеки който мине ще му каже как, пък някой ще иска и да му покаже.
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Моят начин за бързо разпалване и поддържане на такава печка.
          1. Нареждане на нацепени дърва вертикално в казана, като в средата са подпалките - сухи съчки и най-вече опадалите сухи клонки от смърчовете, които събирам.
          2. Натъпкване и на малко хартия.
          3. Напръскване с малко течност за разпалване на барбекю (купувам си го от "Бриколаж").
          4. Запалване отгоре - хартиите и съчките пламват веднага.
          5. Като се разпалят силно нацепените дръвца, слагам и по-големи - ненацепени. Те държат огъня, а и правят жарава в която вече можеш да слагаш каквото щеш - кюмюр, сурови дърва и т.н.

          Ник, опитните няма да се сетят да ти го кажат, защото им се струва очевидно, но да знаеш, че трябва да цепиш дървата, докато са сурови. После е много по-трудно.

          P.S. Всички тези неща съм ги установила по трудния начин
          Последно редактирано от Danika; 15-12-13, 14:43. Причина: P.S.
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Спокойно повечето хора сме така устроени да настъпваме поне по няколко пъти поставените от самите нас мотики
            Аз съм по-зле- освен моите мотики дето съм си заложил, освен тези дето друг е заложил в моя двор, аз отивам и настъпвам още 5-6 мотики у комшията. Ей тъй- щото не ми увира главата Та затова се чудя дали е по-упорит от мен за да си причинява такова нещо... И то посред зима...

            Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
            Бе хора аз мисля че никъде не е споменавал собственика на къщата че се намира в Аляска или на северния полюс. То не са съвети за печки, то не са как се палят...
            Не е в Аляска, ама и тук си е студено. И за човек расъл цял живот в града и на парно всеки съвет е бонус. Дори и да е как да си подреди дървата и въглищата в печката- той все ще я запали, печката все ще гори и ще топли. Но що да не му се обясни как да изкара максимум топлина с минимум разход на гориво ? А и не е никак маловажно дали ще изгори 7 или 10 кубика за зимата...

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              А най-добре е да си купи нацепени.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                А най-добре е да си купи нацепени.
                За да може по- лесно да му набутат 3/4 кубик за цял
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  За да може по- лесно да му набутат 3/4 кубик за цял
                  Нацепените си се продават на тон, защото след пирамидата с метровките в гората всяка обработка променя плътността на фигурата. Или казваш 1 кубик метровки в гората е равно на 1 кубик нацепени?
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Ник, първо требва да провериш (почистиш) комина, да се не дай боже случи това като на съседа ми преди два часа (за 20 мин изгоря целия покрив и етаж)

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07086.jpg
Прегледи:1
Размер:150.8 КБ
ID:5546050
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07087.jpg
Прегледи:1
Размер:144.5 КБ
ID:5546051
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07088.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5546052
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07089.jpg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5546053
                    Three witches watch three Swatch watches.
                    Which witch watch which Swatch watch?

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Какво да го проверява - Ник каза, че къщата така или иначе не е била обитавана и се съмнявам комина да има налепи... Освен това това с комшията е резултат от 2 фактора - ползване на въглища и системно непочистване. Ако е само с дърва (не само в този сезон) - това е много трудно да се случи...
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        А най-добре е да си купи нацепени.
                        І- Разликата в способа на доставка и цената е драстична.
                        ІІ - При наличие на двор и брадва - подобна "кекавост" е необяснима. Не само в очите на комшиите.
                        ІІІ - Оказа се, че ако дървата са сурови, нарязани са правилно и брадвата е достатъчно добра, цепенето може да достави удоволствие. Дори на мен.
                        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                          Нацепените си се продават на тон, защото след пирамидата с метровките в гората всяка обработка променя плътността на фигурата. Или казваш 1 кубик метровки в гората е равно на 1 кубик нацепени?
                          От един кубик метровки, могат да излязат различни кубици нацепени, в зависимост от желанието на търговеца, но винаги ще са повече от един кубик. По наше село нацепените ги продават и на метални клетки. Клетките са 1х1х1 м, но вътре могат да се гонят 3-4 котки, че и на фунийки да играят.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            От един кубик метровки, могат да излязат различни кубици нацепени, в зависимост от желанието на търговеца, но винаги ще са повече от един кубик. По наше село нацепените ги продават и на метални клетки. Клетките са 1х1х1 м, но вътре могат да се гонят 3-4 котки, че и на фунийки да играят.
                            То шмекерлъците са ясни, затова е най-добре да се купуват окрайчени в прясно отсечено състояние и на тон. 1 тон мисля че беше около 2,7 кубика или нещо подобно.
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              Какво да го проверява - Ник каза, че къщата така или иначе не е била обитавана и се съмнявам комина да има налепи... Освен това това с комшията е резултат от 2 фактора - ползване на въглища и системно непочистване. Ако е само с дърва (не само в този сезон) - това е много трудно да се случи...
                              Да, обаче той каза да е получил печки от старите собственици, на една снимка има една емайлирана, значи била е обитавана. Нема значение, просто ме заболя когато гледах как къща гори като факла. Това е трета къща на наша улица в последни две-три години.
                              Three witches watch three Swatch watches.
                              Which witch watch which Swatch watch?

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
                                Същата Терма я изхвърлих, не става, фурната и е на ток..... огледай се за нещо по полезно, ако няма, на пазара ще намериш..
                                .
                                Глупости,глупости!!!
                                Фурната работи и на дърва и на ток.
                                Същата печка я имахме и баба ми печеше какво ли не на нея.
                                Да не кажа голяма дума но сигурно кара 20 години.
                                Чудесна си е Термата.100 пъти е по добра от тая дето я е купил,и е в пъти по функционална.
                                Абе Ник,у вас да не ги сере камила парите бе ???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X