Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отоплител за палатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Отоплител за палатка

    http://carp.sukicarp.com/2011/01/%D0...oleman-%C2%AE/
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #47
      От: Отоплител за палатка

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Трабантът няма печка. Има един крив кюнец, който вкарава топъл въздух от предното гърне, което е с две стени. Въздухът между тях се вкарва в купето и понякога размразява два пръста от челното стъкло. Принципът, вероятно е заимстван от Третия райх, защото при пробив в гърнето, в купето става весело...Това за което говориш е от пътнически фургон Баркас. Изключителен боклук, една идея по-добър от запорожковия. На същия принцип работят абсолютно всички въздушни автономни отоплители и това е правилно - влиза само горещ въздух. Горенето е в отделна камера, в която се нагнетява въздух и има ауспух.
      Освен с габаритите си, баркасовата впечатлява и със шум. Много трябва да е пил човек, за да спи в палатка, отоплявана с такова нещо. В джипа и имам въздушна ебершпехер (баси името), но е тиха, компактна и несравнимо по-икономична и откъм гориво и откъм ток.
      И парното на VW Битъл е на подобен принцип . Мисля че вземаше топъл въздух от въздушния кожух на двигателя и дарява возещите се с несравними аромати на изгоряло масло и газове Та прав си идеята идва от третия райх и идеята на Фердинанд Порше всеки германец за си има подвижна газова камера Идея радушно подхваната и доразвита след войната от колегите му в ГДР който отидоха много по напред опитвайки се да изтровят не само возещите се вътре в трабанта Вебасто и другите подобни струват едни пари които за палатка са меко казано неоправдани ако не живееш в нея целогодишно . Освен това трябва и източник на ток . Щом не гоним тегло ето две бюджетни решения струващи по 10 - 15 лева . Пропан бутановия фенер освен че свети и топли почти толкова колкото отоплителната питка . От скоро има и адаптор да минем от домашна бутилка към резбата за уредите . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0014.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5693356Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0010.jpg
Прегледи:1
Размер:79.2 КБ
ID:5693355Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0003.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5693357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0002.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5693354
      Последно редактирано от sek.1; 23-11-15, 06:08.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        От: Отоплител за палатка

        Газ в палатка не слагам, ако ще да посинея от студ. Колко хора си отидоха, спейки в работещи коли. Спиртен котлон по има как да се навия и то само в крайни случаи.

        Коментар


        • #49
          От: Отоплител за палатка

          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
          Да не пускам нова тема. В момента я правя.https://www.youtube.com/watch?v=9BLSXk3h6wk Резултати като позастудее. Варианти за изработка много...20`с няма да докара, но се надявам да поочупи въздуха.
          Днес проведох изпитания в домашни условия. Отоплителя работи между 4 и 5 часа. Няма никаква опасност да умреш от жега с него. Опитах го първо с една, а после с две свещи. С една е "гола вода". С две- горе-долу става, но като падне снежец ще го пробвам на палатка нощем за да видя има ли полза от него.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #50
            От: Отоплител за палатка

            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
            Днес проведох изпитания в домашни условия. Отоплителя работи между 4 и 5 часа. Няма никаква опасност да умреш от жега с него. Опитах го първо с една, а после с две свещи. С една е "гола вода". С две- горе-долу става, но като падне снежец ще го пробвам на палатка нощем за да видя има ли полза от него.
            То и на клипа се виждаше, че вдигна температурата в палатката с 4 градуса ( от -12 на -8 ), и то при положение че отоплителя беше закачен точно под термометъра. Но предполагам то и идеята изначално не е да прави сауна в палатката, по скоро аварийно средство. В крайна сметка една чаена свещ колко енергия да отдава...
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #51
              От: Отоплител за палатка

              За гориво използвай безопасен биоетанол гел. Прави се от концентрирана ракия (можеш да си я разреждаш при нужда до желания алк. градус и да си я пиеш, също става и за дезинфектант) и калциев ацетат (черупки от яйца и оцет). Не само ще топли, но можеш да си приготвяш кафе, чай и др. неща в затвореното пространство. Горивото в палатката не трябва да е газ или течно, а гел.
              Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

              Коментар


              • #52
                От: Отоплител за палатка

                Имам печка от камион на 24 волта която съм ползвал за бус с мощност на отопление около 2 КВ,и съм е преработил да работи с пропан бутан,проблема е при много ниски температури под -8 градуса трудно пали ,и съм готов да се разделя с нея против някаква сума.Ако някой се интерисува мога да е наснимам .Нуждае се само от кюнез с Ф-20 за изгорелите газове иначе има преобразувател от 12 на 24 волта към нея и редуцир вентил за газта.

                Коментар


                • #53
                  От: Отоплител за палатка

                  Дай някоя снимка и цена.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Отоплител за палатка

                    Ок,но утре ,че ми е на друго място

                    Коментар


                    • #55
                      От: До: Примус (Приспособления за готвене в полеви условия)

                      На времето ползват петромакс, свети добре и топли .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Отоплител за палатка

                        Нали тегло и обем гоним?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #57
                          От: Отоплител за палатка

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Нали тегло и обем гоним?
                          To, oт палатка до палатка има разлики...
                          Имал съм и 100/190/90 имам и 400/400/240

                          Коментар


                          • #58
                            От: Отоплител за палатка

                            Да де, ма никога не съм мислил за тегло и обем на газеничетата, а за лодки, ремаркета, колички и кво ли не. На гръб е друго, па нищо, че си на магаре.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #59
                              От: Отоплител за палатка

                              Нивата ми е екипирана с чешки палатки на JUREK за 1-2 и за 3-4 човека за използване през цялата година. Задачата се решава чрез оптимизиране палатката за брой хора, климатични условия, а след това отоплителя и горивото. Има ли окислителен процес на горене освен CO2 се отделя и H2O т.е. се повишава влажността. Отделянето на запалими газове, а също и разливане на течно гориво в малкото затворено пространство на палатката е опасно. Има термоакумулиращи материали с фазов преход които също безопасно могат да се използват в това пространство.
                              Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Отоплител за палатка

                                ето снимките на печкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0694.jpg
Прегледи:2
Размер:105.1 КБ
ID:5693882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0695.jpg
Прегледи:2
Размер:110.5 КБ
ID:5693883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0696.jpg
Прегледи:2
Размер:117.4 КБ
ID:5693884Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0697.jpg
Прегледи:2
Размер:124.4 КБ
ID:5693885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0698.jpg
Прегледи:2
Размер:132.7 КБ
ID:5693886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0699.jpg
Прегледи:2
Размер:104.1 КБ
ID:5693887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0700.jpg
Прегледи:2
Размер:121.4 КБ
ID:5693888

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X