Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отоплител за палатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Отоплител за палатка

    Да се включа и аз по темата...
    Купих си печка отоплителна от каравана.Мисля да преработя корпуса и, и с въздуховод да отвеждам до палатката топлия въздух.Печката е на гас и смятам да си работи навън.Новия корпус около самата печка смятам да е неръждавейка,та...от дъжд няма да се страхувам,а бутилката с гас/такава винаги нося за хладилника при преходите си/ и да я вали...няма проблем!
    Освен законите на физиката по които топлия въздух ще отива сам нагоре до палатката/тя ми е покривна/,възнамерявам за всеки случай да вградя и един вентилатор за принудително засмукване на топлия въздух по тръбопровода нагоре към палатката!
    Може и схемата ми да куца...ама за сега на теория това съм намислил.Като етап 1 съм си набавил печката,а останалото предстои!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #32
      От: Отоплител за палатка

      Купих нова чешка печка на газ "пита" 4,4 Кв за 60 лв. Монтира се на ръба на газ-бутилката. Има предпазен термо-сензор. Палатката ми е с 2 спални и стая между тях. Мисля да я сложа там.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #33
        От: Отоплител за палатка

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Да се включа и аз по темата...
        Купих си печка отоплителна от каравана.Мисля да преработя корпуса и, и с въздуховод да отвеждам до палатката топлия въздух.Печката е на гас и смятам да си работи навън.Новия корпус около самата печка смятам да е неръждавейка,та...от дъжд няма да се страхувам,а бутилката с гас/такава винаги нося за хладилника при преходите си/ и да я вали...няма проблем!
        Освен законите на физиката по които топлия въздух ще отива сам нагоре до палатката/тя ми е покривна/,възнамерявам за всеки случай да вградя и един вентилатор за принудително засмукване на топлия въздух по тръбопровода нагоре към палатката!
        Може и схемата ми да куца...ама за сега на теория това съм намислил.Като етап 1 съм си набавил печката,а останалото предстои!
        Поздрави!
        Вентилатора е по-добре да духа отколкото да смуче! Т.е. да се монтира така че да не минава през него топлия въздух а студения, преди да мине през печката и да се стопли. Всъщност, важното е мотора да не е в топлата струя въздух.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #34
          От: Отоплител за палатка

          Чешките неща работят, но пуста пита намирисва. Това като го запалиш в затворено помещение, сподели резултата.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: Отоплител за палатка

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Чешките неща работят, но пуста пита намирисва. Това като го запалиш в затворено помещение, сподели резултата.
            Питите съм пробвал и топлят много , но харчат и миришат, за разлика от черната котка .
            Нека не се тълкува като реклама , а помощ за колегите - тука намирам налична http://www.fishingmall.bg/index.php?rou ... ct_id=4517

            Коментар


            • #36
              От: Отоплител за палатка

              Първоначално публикуван от KREPEJA Преглед на мнение
              Питите съм пробвал и топлят много , но харчат и миришат, за разлика от черната котка .
              Нека не се тълкува като реклама , а помощ за колегите - тука намирам налична http://www.fishingmall.bg/index.php?rou ... ct_id=4517
              Да обаче с пита се изгаря и кислорода,да не говорим ,че ако се остави и без контрол макар и за малко винаги има опастност да стане пожар!
              Преди години ловим риба на яз Овчарица през ноща.С едни стар Форд сме 3-ма отговорни другари.Температурата в 1часа през ноща падна до -17 ,а вятъра за сметка на това стана буреносен.Абе с две думи работата на оцеляване.Бягаме ние с такъма да си спасяваме живота ,влизаме във Форд-ето и супер...няма вятър и студа съответно по-малко.Да ама...като се позастояхме 20-тина мин. и взе да ни става студено и след още толкова взехме решение да запалим газовата бутилка с пита за отопление.
              Речено -сторено и дори предвидливо оставихме единия прозорец 1пръст отворен,за да влиза кислород в купето.Идеята ни беше да се позатопли докато си говорим и след това като ще придремем да го спрем предварително.
              Всичко хубаво,ама...при толкова мразуване, умората и топлината си казаха своето.Неусетно се се отпуснали и сме заспали.Никога няма да забравя този момент...
              Не знам след колко време се събуждам с ястното чувство,че нещо не е наред.Сънен...си казвам абе нещо не мога да се разсъня както трябва и след минута осъзнавам,че всъщност не е от разсънването,а бях замаен от липсата на кислород.Ръцете,пръстите и зоната около носа и скулите ми на лицето бяха силно изтръпнали .
              Моите хора сладко спяха,а явно липсата на кислород ги унасяше още повече или знам ли...
              Доста трудно поради изтръпването успях след няколко опита/смятайте каква безчувственост е била на крайниците ми/ да отворя вратата на колата,за да влезе въздух,а след това с доста усилия събудих /или върнах в съзнание не мога да съм сигурен ,че бях доста ошашкан,беше тъмно и т.н./ моите приятели.Как не сме се запалили и до ден днешен си остава загадка за мен...явно Някой отгоре е бдял над нас!
              Така за малко в онази нощ да зачерним семействата си от глупост!
              От тогава по никакъв начин никой не може да ме накара в такива походни места за спане/коли,палатки и т.н. да използвам отопление което да ми гори кислорода!

              П.П.Благодаря на колегата Даскалов за съвета относно вентилатора!
              Поздрави и ...умната приятели!
              Последно редактирано от lubashki777; 07-11-13, 21:39.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #37
                От: Отоплител за палатка

                Загатнах го в #16, но щях да секна рано дебата. Много е гадно.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #38
                  От: Отоплител за палатка

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Да обаче с пита се изгаря и кислорода,да не говорим ,че ако се остави и без контрол макар и за малко винаги има опастност да стане пожар!
                  Преди години ловим риба на яз Овчарица през ноща.С едни стар Форд сме 3-ма отговорни другари.Температурата в 1часа през ноща падна до -17 ,а вятъра за сметка на това стана буреносен.Абе с две думи работата на оцеляване.Бягаме ние с такъма да си спасяваме живота ,влизаме във Форд-ето и супер...няма вятър и студа съответно по-малко.Да ама...като се позастояхме 20-тина мин. и взе да ни става студено и след още толкова взехме решение да запалим газовата бутилка с пита за отопление.
                  Речено -сторено и дори предвидливо оставихме единия прозорец 1пръст отворен,за да влиза кислород в купето.Идеята ни беше да се позатопли докато си говорим и след това като ще придремем да го спрем предварително.
                  Всичко хубаво,ама...при толкова мразуване, умората и топлината си казаха своето.Неусетно се се отпуснали и сме заспали.Никога няма да забравя този момент...
                  Не знам след колко време се събуждам с ястното чувство,че нещо не е наред.Сънен...си казвам абе нещо не мога да се разсъня както трябва и след минута осъзнавам,че всъщност не е от разсънването,а бях замаен от липсата на кислород.Ръцете,пръстите и зоната около носа и скулите ми на лицето бяха силно изтръпнали .
                  Моите хора сладко спяха,а явно липсата на кислород ги унасяше още повече или знам ли...
                  Доста трудно поради изтръпването успях след няколко опита/смятайте каква безчувственост е била на крайниците ми/ да отворя вратата на колата,за да влезе въздух,а след това с доста усилия събудих /или върнах в съзнание не мога да съм сигурен ,че бях доста ошашкан,беше тъмно и т.н./ моите приятели.Как не сме се запалили и до ден днешен си остава загадка за мен...явно Някой отгоре е бдял над нас!
                  Така за малко в онази нощ да зачерним семействата си от глупост!
                  От тогава по никакъв начин никой не може да ме накара в такива походни места за спане/коли,палатки и т.н. да използвам отопление което да ми гори кислорода!

                  П.П.Благодаря на колегата Даскалов за съвета относно вентилатора!
                  Поздрави и ...умната приятели!
                  Аз имах такъв случай на работа. Писна ни да мръзнеме нощем и с колегите си купихме пита и малка бутилка. Още на първото дежурство запалихме печката и в автомобила стана доста комфортно. Печката я бяхме сложили на задната седалка. По едно време нещо взехме да ставаме сънливи с колегата и точно когато взехме да го осъзнаваме нещо припука отзаде и като погледнах видях че печката вече не гори. Не се замислих защо е изгаснала а направо щракнах със запалката (тогава още бях пушач), обаче и запалката нещеше да запали. Светнах с фенера, гледам газ има запалката, искра хвърля, а не пали. Тогава чак ми светна лампичката и се сетих че най-вероятно третия нужен елемент за да запали е в недостатъчно количество. Газта на печката естественно я спряхме още като изгасна. Та проветрихме колата, постояхме отвънка да се усвестиме и пак запалихме печката, но оставихме задния прозорец леко отворен. Определено си е опасно с тия пити, ама пък и да мръзне човек не става! То не е ден, два, нито дори година, две та да ги изтърпи човек на мускули!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Отоплител за палатка

                    Хора, не се заблуждавайте! Всяко "горене" е "окисляване" или без кислород не става. Така че, дали е пита с пламък, само жар, с катализатор черна мачка или розов пор - все си иска О2. Затова трябва да има поне малко проветрение и въздухът бързо се опреснява.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Отоплител за палатка

                      Да не пускам нова тема. В момента я правя.https://www.youtube.com/watch?v=9BLSXk3h6wk Резултати като позастудее. Варианти за изработка много...20`с няма да докара, но се надявам да поочупи въздуха.
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Отоплител за палатка

                        Има доста готови решения . Руснаците го имат от бая години. Инфрачервен примус отоплител Еверест https://www.youtube.com/watch?v=WRlu2uzaLu4 Украинците произвеждат нов Мотор сич . https://www.youtube.com/watch?v=ZRipNe12Va4 Ето го и моя Еверест . Освен да топли е и примус за готвене .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0162.jpg
Прегледи:1
Размер:158.8 КБ
ID:5693233.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0220.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5693231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0175.jpg
Прегледи:1
Размер:108.7 КБ
ID:5693232
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Отоплител за палатка

                          То туй хубаво, ма я си представи да си пешеходец с раница на няколкодневен поход. С кола е друга бира- и агрегат за ток можеш да вземеш...
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Отоплител за палатка

                            Няма пълно щастие в тоя свят. Не става на гръб да помъкнем целия домашен комфорт . За това наблизо около джипа
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Отоплител за палатка

                              Добра и безопасна идея е суха бензинова печка. Имам такава за Трабант, с резервоара и всичко тежи около 4кг, разход 150г/ч и е доста компактна като за такова нещо. За големи палатки е идеална. Разбира се,трябва и акумулатор, но след запалване черпи 25вт.
                              Горенето е отвън, вътре влиза само топлия въздух. Германците навремето са правили такива с различни мощности и гориво, точно за отопляване на военни палатки.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Отоплител за палатка

                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                                Добра и безопасна идея е суха бензинова печка. Имам такава за Трабант, с резервоара и всичко тежи около 4кг, разход 150г/ч и е доста компактна като за такова нещо. За големи палатки е идеална. Разбира се,трябва и акумулатор, но след запалване черпи 25вт.
                                Горенето е отвън, вътре влиза само топлия въздух. Германците навремето са правили такива с различни мощности и гориво, точно за отопляване на военни палатки.
                                Трабантът няма печка. Има един крив кюнец, който вкарава топъл въздух от предното гърне, което е с две стени. Въздухът между тях се вкарва в купето и понякога размразява два пръста от челното стъкло. Принципът, вероятно е заимстван от Третия райх, защото при пробив в гърнето, в купето става весело...Това за което говориш е от пътнически фургон Баркас. Изключителен боклук, една идея по-добър от запорожковия. На същия принцип работят абсолютно всички въздушни автономни отоплители и това е правилно - влиза само горещ въздух. Горенето е в отделна камера, в която се нагнетява въздух и има ауспух.
                                Освен с габаритите си, баркасовата впечатлява и със шум. Много трябва да е пил човек, за да спи в палатка, отоплявана с такова нещо. В джипа и имам въздушна ебершпехер (баси името), но е тиха, компактна и несравнимо по-икономична и откъм гориво и откъм ток.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X