Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник 220V/12V/газ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    Хубаво де, при моя хладилник, защо ги няма тия проблеми!?
    Имаш късмет заводската настройка да е близка до средното за горивото което ползваш.

    Коментар


    • #92
      От: Хладилник 220V/12V/газ!

      По-скоро си мисля, че при останалите случаи, някой някога се е мъчел да подобрява заводските настройки по някакъв начин и естествено е постигнал отрицателен резултат.Преобладаващите хладилници дето ползваме са стари Електролуксове, пък газта дето зареждаме е общо взето една и съща.Аз зареждам от газ станцията. От колонката за автомобили, ако това има някакво значение де.
      Последно редактирано от kameno karp; 30-07-18, 11:36.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #93
        От: Хладилник 220V/12V/газ!

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        По-скоро си мисля, че при останалите случаи, някой някога се е мъчел да подобрява заводските настройки по някакъв начин и естествено е постигнал отрицателен резултат.
        Точно така - и това обикновено е заводът производител. И резултатът не винаги е отрицателен - относно разхода на газ например. Но едното почти винаги е за сметка на другото.

        Коментар


        • #94
          От: Хладилник 220V/12V/газ!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Имаш късмет заводската настройка да е близка до средното за горивото което ползваш.
          Какви са точно тези заводски настройки? В системата има само една дюза, вентил и клапан за автоматично затваряне. Аз освен размера на дюзата не виждам каква точно друга интрига има.

          Имал съм два такива хладилника и газ съм зареждал по селските бензиностанции и проблем не е имало никога.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #95
            От: Хладилник 220V/12V/газ!

            И аз да дам мойте 5 стотинки,с каква газ работи хладилника почти няма значение,важното е да има пламък и този пламък да нагрява флуида.На първо място си почистете дюзата после момичето,гледайте да е нивелирах и перфектно,и най малкият наклон влияе.Ако и това не стане извадете хладилника и го обърнете за 15 минути и в краен случай го занясяте на пълна профилактика със смяна на амоняка.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • #96
              От: Хладилник 220V/12V/газ!

              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
              и в краен случай го занясяте на пълна профилактика със смяна на амоняка.
              Стига да кажеш къде пълнят амонячната смес?

              Коментар


              • #97
                От: Хладилник 220V/12V/газ!

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Какви са точно тези заводски настройки?
                Това вътре е пълноценна горивна система - с жигльорче за горивото, карбуратор и формиране на пламъка. На най-обикновения туристически котлон на газ има врътка за качеството на сместа - обикновено е кръгла ламаринка с дупки и като завъртиш те се разминават с дупките на дифузьора (цялото нещо работи обратно на моторните карбуратори и се регулира главно въздуха). По хладилниците съм виждал и по-сложни неща ама понеже не ме засягат лично съм ги разгадавал само докато помогна на бедстващите с топлата бира.

                А производителността на жигльорчето определя мощността - ама заедно със състава на горивото.

                Коментар


                • #98
                  От: Хладилник 220V/12V/газ!

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Стига да кажеш къде пълнят амонячната смес?
                  Във Велико Търново има майстор на тези хладилници и работи с еконт,той взима хладилника промива го и му сменя течноста,съшо почистша горелка и коминчето.По някой път във коминчето си правят гнезда разни насекоми и после що не студи.Добре е и да му се смени термопастата на алуминиевото радиаторче вътре,сташа с такава за процесори на лаптопи.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #99
                    От: Хладилник 220V/12V/газ!

                    Прясна случка...4 дена в Родопите и ми скъса нервите,че не охлажда на газ. По принцип прави лед на фризера,когато работи на газ. Гледам пламъка на горелката е по слаб.По скоео разбирам от топлината отгоре на решетката на комина как работи. Опитах се да разглобя и извадя дюзата без успех. Имах достъп обаче и с една телчица с намотано памуче пуснах вътре и завъртях няколко пъти. И това беше ...заработи здраво!
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                      От: Хладилник 220V/12V/газ!

                      [ATTACH=CONFIG]925730[/ATTACH]

                      Някой да има такъв хладилник? GROENLAND CTL 175. Унгарски е, по някакъв лиценз - SIBIR. На 50 mbar е.
                      На моя му го няма дюзата за газта.
                      И не и знам размер, номер...
                      Някой може ли да помогне!
                      Бях забравил за този хладилник, днес го намерих в мазето.
                      На 220В и на 12В работи перфектно.
                      Проблема на газ все още не е решен, няма си дюза за газта, една ламаринка с малка дупчица.
                      Та някой знае ли от къде мога да си купя дюза?
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар


                      • Например от тук.
                        http://shop.caravanicamping.com/хлад...ането-452
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X