Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник 220V/12V/газ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • kameno karp
    отговори
    Например от тук.
    http://shop.caravanicamping.com/хлад...ането-452

    Остави коментар:


  • onufriz
    отговори
    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    [ATTACH=CONFIG]925730[/ATTACH]

    Някой да има такъв хладилник? GROENLAND CTL 175. Унгарски е, по някакъв лиценз - SIBIR. На 50 mbar е.
    На моя му го няма дюзата за газта.
    И не и знам размер, номер...
    Някой може ли да помогне!
    Бях забравил за този хладилник, днес го намерих в мазето.
    На 220В и на 12В работи перфектно.
    Проблема на газ все още не е решен, няма си дюза за газта, една ламаринка с малка дупчица.
    Та някой знае ли от къде мога да си купя дюза?

    Остави коментар:


  • green
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Прясна случка...4 дена в Родопите и ми скъса нервите,че не охлажда на газ. По принцип прави лед на фризера,когато работи на газ. Гледам пламъка на горелката е по слаб.По скоео разбирам от топлината отгоре на решетката на комина как работи. Опитах се да разглобя и извадя дюзата без успех. Имах достъп обаче и с една телчица с намотано памуче пуснах вътре и завъртях няколко пъти. И това беше ...заработи здраво!

    Остави коментар:


  • metalgiar
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Стига да кажеш къде пълнят амонячната смес?
    Във Велико Търново има майстор на тези хладилници и работи с еконт,той взима хладилника промива го и му сменя течноста,съшо почистша горелка и коминчето.По някой път във коминчето си правят гнезда разни насекоми и после що не студи.Добре е и да му се смени термопастата на алуминиевото радиаторче вътре,сташа с такава за процесори на лаптопи.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Какви са точно тези заводски настройки?
    Това вътре е пълноценна горивна система - с жигльорче за горивото, карбуратор и формиране на пламъка. На най-обикновения туристически котлон на газ има врътка за качеството на сместа - обикновено е кръгла ламаринка с дупки и като завъртиш те се разминават с дупките на дифузьора (цялото нещо работи обратно на моторните карбуратори и се регулира главно въздуха). По хладилниците съм виждал и по-сложни неща ама понеже не ме засягат лично съм ги разгадавал само докато помогна на бедстващите с топлата бира.

    А производителността на жигльорчето определя мощността - ама заедно със състава на горивото.

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
    и в краен случай го занясяте на пълна профилактика със смяна на амоняка.
    Стига да кажеш къде пълнят амонячната смес?

    Остави коментар:


  • metalgiar
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    И аз да дам мойте 5 стотинки,с каква газ работи хладилника почти няма значение,важното е да има пламък и този пламък да нагрява флуида.На първо място си почистете дюзата после момичето,гледайте да е нивелирах и перфектно,и най малкият наклон влияе.Ако и това не стане извадете хладилника и го обърнете за 15 минути и в краен случай го занясяте на пълна профилактика със смяна на амоняка.

    Остави коментар:


  • Jimi
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Имаш късмет заводската настройка да е близка до средното за горивото което ползваш.
    Какви са точно тези заводски настройки? В системата има само една дюза, вентил и клапан за автоматично затваряне. Аз освен размера на дюзата не виждам каква точно друга интрига има.

    Имал съм два такива хладилника и газ съм зареждал по селските бензиностанции и проблем не е имало никога.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    По-скоро си мисля, че при останалите случаи, някой някога се е мъчел да подобрява заводските настройки по някакъв начин и естествено е постигнал отрицателен резултат.
    Точно така - и това обикновено е заводът производител. И резултатът не винаги е отрицателен - относно разхода на газ например. Но едното почти винаги е за сметка на другото.

    Остави коментар:


  • kameno karp
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    По-скоро си мисля, че при останалите случаи, някой някога се е мъчел да подобрява заводските настройки по някакъв начин и естествено е постигнал отрицателен резултат.Преобладаващите хладилници дето ползваме са стари Електролуксове, пък газта дето зареждаме е общо взето една и съща.Аз зареждам от газ станцията. От колонката за автомобили, ако това има някакво значение де.
    Последно редактирано от kameno karp; 30-07-18, 11:36.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    Хубаво де, при моя хладилник, защо ги няма тия проблеми!?
    Имаш късмет заводската настройка да е близка до средното за горивото което ползваш.

    Остави коментар:


  • kameno karp
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Хубаво де, при моя хладилник, защо ги няма тия проблеми!? И при пълна и при празна, при току що заредена и при свърваща бутилка всичко си е едно и също. Палел съм го и от пълна до горе бутилка(като развия крана излиза течна газ) никаква разлика от останалите случаи.Всички системи на хладилника са в стоков вид.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
    Явно тая фракция на газта, която се изпарява най-бързо НЕ задържа огън.
    Хладилникът е настроен за бутан.

    В началото на работата на бутилката газовата смес е преобладаващо пропан, който изисква по-производителна дюза.

    Остави коментар:


  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Моя пък, взяка година ми къса нервите , при първото палене, не иска и не иска. Трябва да маханта задната решетка и да запаля горелката със обикновенна запалка. След това , пали от раз. Имам подозрения , че трябва да чакам дълго време , докат остигне газа , пт бутилката до горелка

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
    Дъжд имаше ли ?
    Всеки ден, ама помалко.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X