Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник 220V/12V/газ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Хладилник 220V/12V/газ!

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Имам една каравана,и пламъкът е син.
    Пробвай с различни размери дюзи,2мм. ми се вижда прекалено голяма.
    Успех!
    2mm въобще няма как да е "дюза" при положение, че тръбичката в повечето случаи също е 2мм.
    При мен дюзата е някъде 0.2 -0,3 мм.
    Само срещу слънце мога да видя дали е чиста!

    Коментар


    • #62
      От: Хладилник 220V/12V/газ!

      Най сетне и аз се сдобих с Електролукс.След борбата по пускането му на газ установих, че пламъка макар и син е слаб!Хладилника леко охлажда, след повече от 24 часа работа.Предназначен е за работа с 50 mbar налягане.Дюзата я свалих и изчистих.
      Въпроса ми към Пенчо и отбора на знаещите-Да разпробия ли дюзата с малко по-голям отвор?Т.е. да прекарам ли тънко телче в нея и да го завъртя?
      Едва ли ще намеря такава дюза с по-голям отвор по магазините!

      Коментар


      • #63
        От: Хладилник 220V/12V/газ!

        Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
        Най сетне и аз се сдобих с Електролукс.След борбата по пускането му на газ установих, че пламъка макар и син е слаб!Хладилника леко охлажда, след повече от 24 часа работа.Предназначен е за работа с 50 mbar налягане.Дюзата я свалих и изчистих.
        Въпроса ми към Пенчо и отбора на знаещите-Да разпробия ли дюзата с малко по-голям отвор?Т.е. да прекарам ли тънко телче в нея и да го завъртя?
        Едва ли ще намеря такава дюза с по-голям отвор по магазините!
        С телче - може, но първо смени доставчика на газ!

        Коментар


        • #64
          От: Хладилник 220V/12V/газ!

          Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
          Най сетне и аз се сдобих с Електролукс.След борбата по пускането му на газ установих, че пламъка макар и син е слаб!Хладилника леко охлажда, след повече от 24 часа работа.Предназначен е за работа с 50 mbar налягане.
          А ти 50 ли му пускаш или 30, каквито са по-разпространените редуцири?

          Дюзата нямаш с какво да я разпробиеш така че да свършиш работа. За сметка на това се продават различни.

          Коментар


          • #65
            От: Хладилник 220V/12V/газ!

            С 50mbar редуцирвентил.Толкова, колкото си пише на хладилника.А вие как предотвратявате загасването на пламъчето от вятъра?От вчера до днес три пъти ми го гаси въпреки, че съм му сложил една ламарина-за ветрова сянка?
            Мой приятел с такъв хладилник си "отвори" дюзата, но неговата била "варио" и приятно си пиехме студената бира с него на Беглика...
            А доставчика на газ..........баси!

            Коментар


            • #66
              От: Хладилник 220V/12V/газ!

              Въпрос на съотношение на пропан и бутан. Или въздух в бутилката (ако е нова).

              Коментар


              • #67
                От: Хладилник 220V/12V/газ!

                Нещо не е наред, ако на беглика не става бирата. Аз със такъв хладилник с караванана на слънце съм имал лед винаги на изпрителя. Ако е нов, бих си искал гаранция. Ако е стар, то може да има и друг проблем освен пламъка.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #68
                  От: Хладилник 220V/12V/газ!

                  Взех си Sibir и мене ме чака пробата с газ.В момента работи на 220в. перфектно и дано изкара още 3 месеца.
                  Съвета който бих дал е с друг 50мбр. редуцир вентил и бутилка да се пробва.Има доста на пазара 50мбр. и разликата в цената ме стряска и навежда на мисълта че може я ментета,я допуските различни ...
                  Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                  ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Хладилник 220V/12V/газ!

                    Стара немска бутилка, на външен вид перфектна.Дори и името на дойчото стои на дупето й.Крана перфектен.Вентила нов чешки Meva.Маркуча нов-български.
                    Дюзата е разглобена и почистена.Хладилника е стар, но никога не е работил на газ, защото фабричната му заглушка на газта си стоеше.
                    Явно ще да е съотношението на пропан към бутан.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Хладилник 220V/12V/газ!

                      Веднага ти казвам друг потенциален проблем. Там където работи подгряването има една тръба над дюзата със спирала вътре, която ако нe е използвана дълго може да е завъдила нещо. Разглобяването не е трудно.

                      Това за пропана и бутана хич не го вярвам. Аз за отсееш съсвсем проблемите, забоди го на 220В за една нощ и виж как се държи.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #71
                        От: Хладилник 220V/12V/газ!

                        Както казва Явор (Джимито) опитай го на ток. Ако и там не работи го разтъркаляй малко, амонячните хладилници го изискват от време на време. Тоз последния има склонността да се утаява.

                        П.С. Не базикай дюзата!
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #72
                          От: Хладилник 220V/12V/газ!

                          На ток е ОК!
                          Джими, всичко е инспектирано and продухано.
                          Явно дюзата се дръсти от лайна в системата или газта.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Хладилник 220V/12V/газ!

                            И не е нормално,да гасне.
                            При мен не гаснал,никога!
                            Възможно е,както казваш да има боклуци по системата за газ.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #74
                              От: Хладилник 220V/12V/газ!

                              Съвсем нормално е да гасне. Пламъчето е доста нежно и не му трябва кой знае колко вятър за да го изгаси. Пък дюзата си е сметната точно и всякакви опити за корекции водят до влошаване на работата.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Хладилник 220V/12V/газ!

                                Дюзата няма как да е сметната прекалено точно. От чист пропан (който излиза от новонапълнена бутилка) до чист бутан (за който вероятно е предвиден хладилникът) разликата е доста.

                                Моят съвет е, ако бутилката е току-що напълнена, да се сготви една тенджера боб на нея и да се пробва с хладилника пак.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X