Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник 220V/12V/газ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хладилник 220V/12V/газ!

    След продължително търсене най после си намерих хладилник за буса!Купих го и веднага го пробвах!На 220V работи,на 12V работи,обаче на газ не ми е ясно как се включва!Има си редуцир с резбови накрайник за който ще трябва да да направя съответния извод,но как се включва/пали/газта?Човека от който го взех нещо не беше наясно,пали се с запалка като натискаш бутона в ляво при натиснат бутон за работа на газ!Не съм опитвал още понеже ми се струва че трябва да има някаква запалка!Като го монтирам при всяко включване на газ ще трябва да го изтеглям напред и да го паля ли?
    И въпроса ми е някой използва ли такъв и как се действа с него на газ?Поздрави!
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Хладилник 220V/12V/газ!

    Хладилника си има пиезо запалка - бутона до регулатора. Пали се подобно на газова печка - натиска се регулатора (или бутона в дясно - газ), за да пусне малко газ, и се натиска пиезо запалката (най левия бутон). Когато загрее (10-15 сек), за да изключи защитния клапан, се пуска. Не мога да преценя по снимката, но на някои модели има световод от горелката (и се вижда в индикаторно прозорче), за да се наблюдава момента на запалване и пламъка. Обикновено пламъка се чува когато започне да гори интензивно.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      До: Хладилник 220V/12V/газ!

      Може би трябва да светне лампата над бутона за работа на газ?

      Коментар


      • #4
        До: Хладилник 220V/12V/газ!

        Често на караваните зада работи пиезото има батериики по 1,5 волта обикновенно 2 или 3 !
        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

        Коментар


        • #5
          До: Хладилник 220V/12V/газ!

          Предполагам че реда на действие е №1-Режим на работа/газ/:№2-Степен на работа/увеличаване-намаляване/:№3-бутон за запалване:№4-светва лампата-нормален режим на работа на газ!Тоест прекратяваш действието на бутон №3!

          Коментар


          • #6
            До: Хладилник 220V/12V/газ!

            Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
            Често на караваните зада работи пиезото има батериики по 1,5 волта обикновенно 2 или 3 !
            Не намерих място за батерии!Може ли пиезо запалката да работи от захранването на 12V?

            Коментар


            • #7
              До: Хладилник 220V/12V/газ!

              Вече го изпробвах и на газ!Да,пали с пиезо запалка от захранването на 12V!Работи перфектно!Благодаря за съдействието Ви!Поздрави!

              Коментар


              • #8
                До: Хладилник 220V/12V/газ!

                Винаги съм се чудил как и дали работят на газ при движение на ППС-то !
                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                Коментар


                • #9
                  До: Хладилник 220V/12V/газ!

                  Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                  Винаги съм се чудил как и дали работят на газ при движение на ППС-то !
                  Мисля че в движение трябва да работи на 12V,завихрянията на въэдуха биха угасили пламъка!Нямам инструкция!Смятан при монтажа в буса да му осигуря добра вентилация,за да няма конденз по прозорците!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хладилник 220V/12V/газ!

                    Ей, серсеми, я за домашно да намерите какво е пиезо ефект. Това се учи в десети клас по физика, и всеки си носи правия в джоба, а обратния - обикновено на лявата китка.
                    Батерии ще слагат на пиезо запалката ... Я утре всички с бащите си!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хладилник 220V/12V/газ!

                      Стефане... то това специално пиезо .....
                      Знам ли .... оня ден рових едни пиезо дюзи .... та си рекох клапана за газта може да е така ....

                      Дреме ми на мене ... с к'во се пали хладилника .... моя нали си работи .. днес даже се опитах да го пресуша .. ама ....не стана. Много бира, много нещо.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Хладилник 220V/12V/газ!

                        Пиезодюзите са същото, като пискуна в часовника - като му пуснеш ток - мърда. Запалката е обратното - като го стиснеш - пуска ток.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хладилник 220V/12V/газ!

                          Като е на газ, нама как да свети крушка - само от световода от горелката. Имам подобен хладилник - по-стар модел Elecrtrolux. Когато е на ход караваната си работи от 12В, не се разрешава газови уреди да работят без наблюдение - пожара и гърмежите са внушителни
                          Отзад задължително се монтира кюнец и се извеждат през коминче навън изгорелите газове - иначе ще се удушиш от непълното изгаряне с CО.
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хладилник 220V/12V/газ!

                            Здравейте, малко извън темата, но откъде може да се намери такъв хладилник и евентуално цена?
                            Поздрави
                            ОФА 2.0 Спорт "96
                            Боян 0898642831

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хладилник 220V/12V/газ!

                              Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                              Като е на газ, нама как да свети крушка - само от световода от горелката. Имам подобен хладилник - по-стар модел Elecrtrolux. Когато е на ход караваната си работи от 12В, не се разрешава газови уреди да работят без наблюдение - пожара и гърмежите са внушителни
                              Отзад задължително се монтира кюнец и се извеждат през коминче навън изгорелите газове - иначе ще се удушиш от непълното изгаряне с CО.
                              +6 Прав си!Моя също е модел Elecrtrolux. ,но коя година производство не знам!Ще видя дали пише нещо по него! Поздрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X