Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторна резачка за дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулаторна резачка за дърва

    На едно изложение на щил ме убеждаваха колко добри били техните акумулаторни резачки и че едва ли не защо ми е бензинова като има акумулаторна. Сега един познат ме попита да видя в интрернет какви пари вървят и се сетих за рекламата, която ми направиха. Та понеже такова животно не съм и виждал как работи да питам някой има ли впечатления?

  • #2
    Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
    На едно изложение на щил ме убеждаваха колко добри били техните акумулаторни резачки и че едва ли не защо ми е бензинова като има акумулаторна. Сега един познат ме попита да видя в интрернет какви пари вървят и се сетих за рекламата, която ми направиха. Та понеже такова животно не съм и виждал как работи да питам някой има ли впечатления?
    Работят си нормално като за акумулаторни машинки (един познат взе за фирмата си MSA 200 и с нея отрязва по някой клон в парка) . Предимството е ,че когато си на дървото не се налага да "палиш" и веригата със ситни зъби - няма откат, а шума е като на винтоверт. и по малки вибрации при рязане.
    До тук с предимствата, но това сме го бистрили вече във Форума.
    От моята "камбанария", подходящо приложение- за домашно дърводелство (както и електрическите),в строителството и в овощарството.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      До тук с предимствата, но това сме го бистрили вече във Форума.
      Нещо не успях да намеря коментари за акумулаторна резачка, ако можеш да ме насочиш към тема

      Коментар


      • petkov_bb
        petkov_bb коментира
        Редактиране на коментар
        Не знам къде ги бистрихме,но нищо особено-скъпи батерии а държат до 30-40 минути според капацитет и натоварване.Или ще нарежете в добрия случай 1-1.5 кубика за дърва. В гората няма реално приложение, освен в бракониерството или за хоби приложения в "джипа".

    • #4
      Прегледах по диагонал,но не открих къде ги бистрихме.
      Не ,че има нещо кой знае какво-скъпи батерии (250-300лв) държат според товара и капацитета 30-40 минути и ще нарежете най много 1-2 кубика за огрев, което не оправдава подобно приложение Единствено горско приложение е в бракониерството и като хоби в джипа.

      Коментар


      • #5


        По силите на всеки е да напише кодовите думи в тубата.
        Има още куп, куп и половина клипове.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #6
          Сетих се за тубата и гледах до преди малко. На някои видеа дават как батерията загрява и машината спира. Което ми се струва несериозно, ако искаш да си нарежеш повече дърва

          Коментар


          • #7
            Те акумулаторните не са за "повече" дърва.
            За малко са.
            Плюсът им е в удобството да не мешиш и наливаш бензин, и да мъкнеш тубата с теб. И са по-леки, което е доста важно, но ако ще решеш две талпи и три дъски-все тая.
            За сериозна работа все още старата технология няма конкуренция.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #8
              Не са за рязане на кубици, за првене на покрив е много удобно .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #9
                Това е бъдещето, както при колите. Засега технологията е скъпа за професионална употреба в дърводобива, но за хоби и фермерство вече са номер едно. Ако приемем СЕТА - може да се надяваме на внос от САЩ, където технологията е сериозно застъпена и в професионалната сфера. Друго предимство е равномерната пикова мощност, което спомага за много по лесно усвояване на професионални умения.

                Коментар


                • NovemberCharlie
                  NovemberCharlie коментира
                  Редактиране на коментар
                  Нещо бъркаш. САЩ не са страна по СЕТА. Имаш може би предвид TTIP?

                • Владо М
                  Владо М коментира
                  Редактиране на коментар
                  Възможно, споразумението за свободна търговия имам предвид. Там идентични стоки са по-евтини спрямо нашия пазар, което вероятно ще се коригира с общия пазар. Жалко само за селското стопанство, но то и без това е умряло...

              • #10
                Какво е равномерна пикова мощност???
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • NovemberCharlie
                  NovemberCharlie коментира
                  Редактиране на коментар
                  А като не форсираш няколко секунди, пиковата мощност става неравномерна, така ли?

                • Владо М
                  Владо М коментира
                  Редактиране на коментар
                  Абе, професорите, нито бензинова резачка сте хващали, нито акумулаторна, ама давате акъли. К'во било мощност, какво въртящ момент? Кой го интересува всъщност? Сигурен съм, че дори и собствените ви жени(ако въобще имате) ви намират за безинтересни.
                  Казвам, че ел. резачката има ВЪТЪК (A.K.A мощност, въртящ момент, силата при Джедаите или просто ВЪТЪК), в момента, в който натиснеш копчето, докато бензиновото изкопаемо трябва да си откачиш показалеца, докато стигнеш до същия момент. Пък какъв е той - въртящ, кривящ никой по същество не го интересува. Ама преди да коментирате вземете отрежете 5 дървета през живота си.

                • Чавдар (V93)
                  Чавдар (V93) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Г-н меринджей, хайде по-кротко! Като пишете бисери от типа на "равномерна пикова мощност" трудно можете да очаквате да не ви се смеят. Използвайте по-прости думички, без да се опитвате да блеснете с познания, каквито нямате, и всичко ще е ОК.

              • #11

                Нещо като най-оптимално...

                Коментар


                • #12
                  Електрическите триони имат едно голяма предимство при използването в бита, не "тровиш" със неприятен шум съседите си през почивните дни , ако решиш да свършиш малко работа в градината . Искаме или не технологийте на "опитоменото, насочено движение на електроните" измества "буйните бензинови коне" . Дано има слънце та да има с какво да зареждаме батериите (АЕЦ - а скоро ще ни го затворят)

                  Коментар


                  • turtey
                    turtey коментира
                    Редактиране на коментар
                    По големия плюс е че можеш да си нарежеш нещо в мазето без да ползваш противогаз

                • #13
                  Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
                  Електрическите триони имат едно голяма предимство при използването в бита, не "тровиш" със неприятен шум съседите си през почивните дни , ако решиш да свършиш малко работа в градината . Искаме или не технологийте на "опитоменото, насочено движение на електроните" измества "буйните бензинови коне" . Дано има слънце та да има с какво да зареждаме батериите (АЕЦ - а скоро ще ни го затворят)
                  Съседа режеше много дърва. Обаче това пречеше на мен и другите съседи ( рано сутрин вместо птичи песни -рев на щилка. След безброй оплаквания и скандали , любителя на моторните триони си купи електрически Щил. И настъпи мир и щастие . Триона го пробвах веднъж . Ми кеф си е , няма го онзи високо - чистотен дразнещ щум, но тубата с масло все едно трябва да си я носиш със себе си.

                  Коментар


                  • #14
                    Хай и моите 5 стотинки по темата: От 6 години я ползвам/ на Щил, купих я от магазина до Пирогов/, с най-малкия акумулатор и до сега не ме е предала. Нося си я в джипката когато съм в гората, а пък на вилата по покрива що работа свърши..Беше малко скъпичка, като я взех но според мен си заслава парите. За домашно позлване според мен е много добра.

                    Коментар


                    • #15
                      Да де-супер са машинките, но за непрофесионални цели. За сериозна работа бензиновите са си номер едно засега.

                      То и електрически може да навлязат в дърводобива, но трябва да се намерят батерии с по-висока енергоемкост. Долу-горе както е и с колите на ток.
                      За сериозен дърводобив трябват и много електрони, а те в батериите са ограничен брой засега. А ако ще мъкнеш торба с батерии-същата работа е и тубата с бензин
                      Последно редактирано от Кольо; 05-02-20, 18:39.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        И аз така. Няма такава хубава миризма като на бензина.

                      • Владо М
                        Владо М коментира
                        Редактиране на коментар
                        Явно при вас любовта към съветската техника не е изветряла напълно...

                      • Kirilpm
                        Kirilpm коментира
                        Редактиране на коментар
                        Като видим готовия СуперУАЗ ще извретрее, споко.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X