Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    За Иван не знам, ама аз си купих, барабар с два стелажа и абсорбатор, кухненски нож и форма за кекс. Само последното е тествано. Резачката отиде нейде в килера, тия дни може да стигна до нея, ще дам отчет. Ако не бяха събрали толкова неща на промоция, дето ми трябват, в тоя магазин не можеш ме закара в първи ден на промоция.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Иване, купи ли резачка
      Не още, оправям се доволно на ток. Една стара Райдер ще опитам да спазаря за 75 лева, 2,2 киловата. Ще докладвам, ако не го изтрият. Че темата ми и за механичната мотика и за косачката уйде у спама.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Тая Акита за 100 кинта гръмко пише 52м3 и 2200W, ама все пак е по китайската мерна система. 150 за Райдер ми свидеше, тая за 100 я прежалих. 600 м2 джунгла имам да чистя, ако изкара и остане работеща да срежа чат-пат някой клон с нея паметник ще и правя.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Резачката отиде нейде в килера, тия дни може да стигна до нея, ще дам отчет.
          И да не забравите ,че тази "техника" има нужда от преглед и притягане на всички съединения, плюс повечко масло в бензина и никакво жалене в работата ,че се изхайлазва.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            ...никакво жалене в работата...
            Е това е самата истина! Тия от бакалията барем са железни откъм гаранционни задължения.

            ПП
            Абе, май съм объркал бакалиите. Ония са изрядни, за тия нищо не знам.
            Последно редактирано от davc; 14-03-19, 12:55.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              И да не забравите ,че тази "техника" има нужда от преглед и притягане на всички съединения, плюс повечко масло в бензина и никакво жалене в работата ,че се изхайлазва.
              Все пак имам китайски храсторез . Въпреки, че ще подкарвам 8-ми сезон и е още с оригиналната свещ, карам го с 30 мл. масло на литър и не се е оплаквал. На тая Акита и дават 40 масло, ама ще видим, може да е само при разработката. За тая бакалия и аз не знам как са гаранционно, дано не разбирам.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Минах през практикер преди седмица. При резачките имаше наредени 3-4 бр. от стария тип китайци.
                Загледах се в деу че ги спрягате. Деу и още три безизвестни ,малко по-скъпи,едни и същи,само пластмасите и марките различни. Имат някакви подобрения,но характеристиките им са същите като на другите евтинджоси. Подозирам че може само фейса да им е различен.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Добре, де! Толкова ли е сложно? Аз съм Бай Тропчо и трябва да си нарежа ония талпи, дето дядо ми остави, па и изгнилата череша на двора, а ако може и туйнака, дето ми....Ко кайш? Сипване на масло? Точене на верига, такуз нящо нищъ и да знам. Ма, съединител, ма разделител, ма редуктор... ма, за ко ми приказваш?
                  От другата страна е човекът, който знае какво иска и за какво му трябва.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Който търси евтиното да знае, във фейса върви някаква фирма Крафт незнам си какво, за инструменти от Германия, та тя продава такава китайска резачка, уж правена за Германия, с надписи на немски по нея, за крупната сума от 85 левчета
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Който търси евтиното да знае, във фейса върви някаква фирма Крафт незнам си какво, за инструменти от Германия, та тя продава такава китайска резачка, уж правена за Германия, с надписи на немски по нея, за крупната сума от 85 левчета
                      Даже съм пускал линк
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Спомням си как навремето дядо ми се опитваше да запали дружбата, бре мъки и псувни, чалъми, после като запали пак тегоба, свещ, карбуратор, некъв ад.
                        Преди време имах дилемата какво да е, накрая взех моторна коса Щил. Пълен набор режещи дискове, корда, FS 70C, втора година върши иделна работа, около 10 декара на година и се събира, като първата година местата бяха обрасли доволно, саморастли дървета, храсти, пафит, къпини, търнак.
                        По същия начин миналата година взех трион Щил, MS 261, лек и сравнително мощен, не съм гледал китайци и подобни. 15-на кубика череши омаа, рязане на място и после на трупчета. Взех я с персонална отстъпка за 900лв, после и добавих шина и вериги, да има. Важното е, че не ме спъва, върши работа, с нея окастрих и овошките. Пали и реже. Ако за 10 години всяка есен купуваш китаец за 150 лв. то е все тая, само че с Щил имаш безотказна работа и не губиш време в простотии. Сервизи под път и над път, винаги експериментите излизат по-скъпо.
                        Последно редактирано от sminkov; 30-03-19, 15:03.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Колеги, дайте препоръка. Търся нещо надежно и сигурно за 20 куб. годишно - за бук, дъб, дебели, сухи и мокри,чворести.всичко без дъски и летви. Разхода на гориво и масло ми е на последно място....поради високите цени на новите, из двата сайта за 2-ра ръка съм се спрял на: Щил 261 ; Щил 362 ; Хускварна 365 със стария? карб. за 600 лв макс.
                          Какво имат предвид под стар модел карбуратор незнам. От серията 5-ца на Хуск пък били с бързоизносващи се лагери и семеринги, с капризна електроника по двигателя..както и да е
                          Може би някоя конкретна обява от там, или препоръка..... Благодаря.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Щил 261
                            Лека и мощна.

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Защо ви е профи машина за 20м3 годишно. Защо трябва да е профи машина и то втора употреба. Все си мисля, че рядко ще се намери профи машина, която да не е убита от рязане, че да се продава. Не че не биват изключения, не че и другите, които се продават втора ръка, няма да са убити. Поне повечето. Щом ви влече. И трите изброени машини са читави. Търси най - запазената съответно. Инак и аз клоня към най - леката 261. Старият карб - без щиловите two mix еко извращения и хускварнените ауто тюнюве с процесор на карбуратора предполагам??!
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от ivan34 Преглед на мнение
                                Колеги, дайте препоръка. Търся нещо надежно и сигурно за 20 куб. годишно - за бук, дъб, дебели, сухи и мокри,чворести.всичко без дъски и летви. Разхода на гориво и масло ми е на последно място....поради високите цени на новите, из двата сайта за 2-ра ръка съм се спрял на: Щил 261 ; Щил 362 ; Хускварна 365 със стария? карб. за 600 лв макс.
                                Какво имат предвид под стар модел карбуратор незнам. От серията 5-ца на Хуск пък били с бързоизносващи се лагери и семеринги, с капризна електроника по двигателя..както и да е
                                Може би някоя конкретна обява от там, или препоръка..... Благодаря.
                                Не виждам абсолютно никакъв смисъл да вземаш професьонална машина за 2-3 дена интензивна работа в годината, това е все едно да си вземеш мачете за да си мажеш филиики...Но все пак имам преки наблюдения като бивш дървар върху трите модела които си изброил, и мисля че мога да ти бъда полезен.
                                Щил 362 си купих чисто нов, колко гора изрязах с него, ако разберат от гриинпис ще ме номинират като враг номер едно на природата.Здрав, непретенциозен, и лесен за обслужване, като автомат калашников е.За мен от клас 59-62 кубика няма по-добра машина.

                                хуск 365 е класика в жанра, машината се е доказала през годините многократно.Моята е служила 10 години в професьоналния дърводобив, и все още дърпаш въжето и е готова за бой .Сега е в заслужена пенсия, аз я взех по-скоро от носталгична гледна точка, от колкото да работя с нея.Това е машина която е дала своето, в днешно време има по-удобни, по-леки, по-икономични, и по-безпроблемни машини.Въпреки това старите дървари все още ги използват доста.

                                Щил 261 имам приятели с такава.Може би от 4-5 машини които знам, само една не е дала дефект до сега(говорим за профи дърводобив).При нас дефектират много, пък и е с малката верига като любителските...Аз лично в клас 50 кубика профи машина избрах прекия конкурент- хускварна 550хп, взех я за да режа бор с нея, единственото лошо нещо и е че са и скъпи частите.

                                Аз на твое място бих се огледал в 45-50 кубика хоби клас, примерно хуск 450, щил 251, нещо такова.
                                harley davidson-fan

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X