Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

    още не съм ги ползвал и не мога да кажа колко са удобни в гората но мисалта ми е че тази фирма има много модели и вероятно ще има и някакви подходящи за гората със специфичните и качества
    цена на тези им е към 60-70лв

    Коментар


    • #32
      Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

      Сещам се за едно "оффроуд чипици" ама ще звучи тъпо май така че понеже оффроуд в краина сметка е събирателно понятие и не значи само каране на джипове и тн неща може пък да пасне загалавие като обувки за оффроуд друго в момента просто не ми идва на ум
      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
      тел.088четири 9едно9 4нула4
      -------------------------------------------------------

      Коментар


      • #33
        Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

        Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
        Онзи ден си взех едни които много приличат не тези от 68лв. Марката е "Руканор". Нищо не разбирам от тези неща и ще се радвам ако някой каже дали са добри или не.
        Руканор е много удобна обувка, но откъм подметка ще сдаде багажа.
        дано в твоя случай не е така. имам намколко си модела спортни техни. За софт ходене ползвам ASOLO - талянски - много добре , един лек недостатък - Вибрамовата подметка е удачна за всякъде ОСВЕН на мокър камък !!! Други за софт ходене - Чешки кубинки - мека и грайферна подметка - нищо общо с тия боклуци българските.

        за ХАРД места - съм се сдобил с едни .. били на Австрийските войничЕта .. какво да ви кажа .. НЕМАМ ДУМИ ! уникални са. невероятни и се носят с тънък пъмучен чорап. Единствения минус - малко са по-тежички, но за сметка на това път може и 4 тонна машина да ми мине през крака -- нема да го усетя!


        Та така ... варианти много

        ей сега прочетох за карането и чепиците - с мойте се кара без проблем. Препоръчвам на тия дето имат проблеми да покарат малко повече от 50 метра, както и да разхлабят леко обувките - при слизане от колата и ходене само се налага да се притегнат и сте готови. !

        Коментар


        • #34
          Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

          хубави обувки с мембрана се продават на WWW.Cabelas.com, миналата година си взех от там с гортекс мембрана от кордура обувки, изпитани са по време на лов и отзивите са 100% позитивни, няма пропуск на вода, не изпотяват за каране са удобни и леки и не изискват поддръжка като кожените, и успях да ги взема на пловин цена - 60$, в България подобни струват от 300лв нагоре....!!!!
          Disco II td5
          2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
          planed: air locker, rear D44bumper

          Коментар


          • #35
            Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

            Аз лятото като бях в Щатите купих на бащами WOLVERINE / ето сайта www.wolverine.com/, много добра марка, скъпичка, но си заслужава всяка стотинка. Откакто ги носи никога не се е прибирал с мокри или изморени крака. Единствения недостатък е можеби, че нямат дебела подплата отвътре и трябва да го компенсираш с по-дебели чорапи.
            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

            Коментар


            • #36
              Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

              има различни модели обувки според тежината на изолацията обикновенно се слага 3М изолация , най подходящи за зимата при нашите условия са с 800гр изолация, за по студено има и над 1200гр. съответно за лятото има модели без изолация....
              Disco II td5
              2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
              planed: air locker, rear D44bumper

              Коментар


              • #37
                Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                Ми незнам какъв се води ето модела:
                http://www.wolverine.com/Product/Wol...inch-Boot.aspx
                99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                Коментар


                • #38
                  Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                  Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                  Ми незнам какъв се води ето модела:
                  http://www.wolverine.com/Product/Wol...inch-Boot.aspx
                  тези са без изолация, за лятото стават....
                  малко скъпи ми се виждат, в Cabelas се предлага и тази марка но трябва да се следят промоциите и може да пазаруваш дори на половин цена!
                  а забравих да спомена че се предлагат още хиляди стоки като дрехи, рибарски екстри, GPS, радиостанции и т.н. даже мисля да си поръчам едни Midland 4 броя за 160$...
                  Disco II td5
                  2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                  planed: air locker, rear D44bumper

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                    м-даа... в Кабелас има и аксесоари за 4х4, но предимно за американски...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      Колега, мога да ти демонстрирам едни армейски чепици на 24 (двадесет и четири) годинки. Нито кожата се раздрала, нито пък подметките са се отлепили. Те и трудно биха могли да го направят, защото не са лепени, а шити.

                      Вярно е това, което е казано по-горе. Че са тежки, че подбиват краката при ходене и особено при слизане. Но пък и не се е случвало краката ми да се намокрят от газене в снега така, както се е случвало с уж прилични туристически обувки (не особено маркови), които протичат като сито не при пеши преходи, а при леко разтъпкване около джипките ...
                      Чаво, ако те опъна на 30 километров преход по пресечена местност за 1 ден, ще си пропсуваш живота с 24-и годишните армейски шити ботушки може да са били хубави но за преди 24 години, за сега е смешно човек да си рискува глезените ставите и пръстите за 200 лв. примерно.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        и продължително ходене в гората...
                        Венци за ходене повече от 1 километър тези обувки НЕ стават, изобщо всяка обувка която няма добра сгъваемост за подметката изморява ходилата изключително бързо и при по-продължително ходене прави мазоли защото кракът се плъзга в обувката. За ходене си трябват обувки за "трекинг" за катерене други за топлина трети и т.н.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                          От кое мое мнение е цитата?
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            От кое мое мнение е цитата?

                            от тук:
                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                            Е, то има някаква причина да избера точно тези обувки все пак Това според мен са идеалните обувки за всеки джипер. От една страна са високи и идеално пазят крака включително и от намокряне и голяма кал от друга са гъвкави достатъчно за каране а от трета подметката им е идеална за непрофесионално катерене и продължително ходене в гората. В интерес на истината от този модел има две разновидности: За работа под 2000 метра и над 2000 метра. Разликата е в подметката (на вторите е много по-твърда) и в допълнителната топлоизолация от Дуратерм... Аз избрах вторите но предполагам че за повечето от вас повече биха паснали обувки с по-мека подметка с които се ходи по-лесно на по-добри терени...
                            Не че няма хора които ходят до рилските езера с джапанки ама все пак
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Чаво, ако те опъна на 30 километров преход по пресечена местност за 1 ден, ще си пропсуваш живота с 24-и годишните армейски шити ботушки може да са били хубави но за преди 24 години, за сега е смешно човек да си рискува глезените ставите и пръстите за 200 лв. примерно.
                              Споко бре! Опъвали са ме. И то не с тия офицерските, ами с войнишки цинтарки (ако си виждал такива, че си малък ). Краката ни бяха целите в мехури ...

                              Хич не ги рекламирам тия. Просто казвам, че са още здрави и не дават признаци да се разпадат. А, и вода пропускат по-малко от Netwalk-а.
                              Иначе за ходене в планината са отврат. Тежки са и краката ти се пързалят вътре по излъсканата кожена стелка. От което при продължително стръмно слизане пръстите ти стават на нищо.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                от тук:


                                Не че няма хора които ходят до рилските езера с джапанки ама все пак

                                А, не. Съвсем не си прав. Твърдата подметка по принцип е за по-тежки условия и е много по-добра за тежки терени. Справка обувките за височинни преходи. Няма нито една такава обувка с мека подметка. Твърдата подметка е неудобна само за равно и удобно за ходене място като поляна да кажем но при съответните навици не пречи... Точно модела който имам е нещо средно между височинна обувка и такава за каране защото има специална вставка за разгъване отзад която да позволява движение в глезена но не и усукването му... А колкото до километрите почти всеки ден тези обувки изминават 3-5 километра и през 100% от времето аз съм в тях... По-удобни обувки не съм нито виждал нито пробвал... Единствения им недостатък е цената от 400+ лева...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X