Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    От както почнах да се щуркам из планините и в последствие след като се запалих по оффроуда винаги съм смятал че да излезеш в палнината с ниска обувка тип маратонака или обикновен царвул защото и това съм виждал си е живо прецакване за краката ти но тъй като тогава а и до ден днешен не разполагам с огоромен ресурс за да си купя иситнски обувки с разните мембрани винаги съм ползвал Кубинки за ходене из планината.Този тип обувки си има своите предимства според мен предимствата са че са ефтини,здрави особенно ако са по стар модел високи от което следва че няма да имаш особен проблем с хапещи животни относително водонепропускливи,но рабира се имат недостатъци тежки са това мен не ми прече но все пак тежки са въпреки че ги ося с вълнени чорапи почти винаги държат студено и тук идва най-големия им недостатък с които не съм се преборил ефективно влаго пропускливи са особенно ако има сняг които полепва по тях и се топи и точно тук искам да попитам тъй като предполагам че има хора които са препатили и могат да дадът съвет как да станат кубинките по влагоустоичиви аз лично до ден днешен ги мажа добре с боя и след това с течен парафин което помага но не за дълго за час два и след това отново пропускат влага.Гледам че по магазините се предлагат разнимазила и инпрегнанти но незнам докаква степен са ефективни.Ако някои знае някакъв трик нека го сподели.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    До колкото знам ги мажат с мас от водоплаващи птици. Лично аз си бях купил някво мазило от което съм доволен много ама вече свърши и сега немога да си намеря. Беше българско ама не съм виждал такова по магазините много отдавна
    Танки грязи не боятся!

    Коментар


    • #3
      Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

      Като човек занимаващ се с алпинизъм от много време мога да кажа, че кубинките изобщо не стават за планина. Тежки са, спарват ужасно крака, набиват пръстите пре дълго слизане... а и при стъпване на криво глезена ти може да се извърти по ужасно гаден начин. Ако се търси евтино - има си и доста читави български туристически обувки за по около 60 кинта, които вършат прекрасна работа за леки разходки в планината имайки всички предимства на кубинката и почти никой от недостатъците й.

      Ако все пак някой държи да се мъчи с кубинки то магазините за туризъм и екстремни спортове продават спрейове за импрегниране на обувки, с които обувката става непромокаема за известно време... за съжаление и в двете посоки. Най-удачния варянт си остават обувки с мембрана, която пропуска от вътре на вън, но не и от вън на вътре. Съществуват и евтини такива варянти.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #4
        Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

        Знам за недостатъците на кубинките но те имат едно много голямо предимство в моя случеи и то е здравина аз никога ама никога не си пазя обувките когато съм в планината илипоне те са последното което пазя определено на алпинизъм никога не бих тръгнал с кубинки но според мен за оффроуд с джипове и походи в стил не ми "пука къде ходя и се завирам навсякъде обувки от типа на кубинките са по удачни"
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #5
          Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

          За офроуд и да слизаш от джипа само по полянки стават... Ама за преходи от тип "не ми пука къде ходя"... това за завъртането на глезена по странен начин при стъпване накриво с кубинка не е майтап. На пръв поглед изглежда яка висока обувка, но в действителност въобще не стяга глезена както трябва и файдата е колкото от ниска маратонка с тази разлика, че при ниската обувка поне нямаш какво да действа като лост и да ти дозавърти изкълчения глезен. Това за здравината също не е така. Коженото бомбе се наранява и раздира по-лесно от еластичните мембрани комбинирани с велур, а подметките се отлепят и цепят далеч по-бързо и от най-скапания вибрам.

          Да не споменавам и проблема с влизането на вода в една добре импрегнирана обувка... Остава си вътре, докато не се свали обувката и изсипе.

          Всъщност от опит мога да кажа, че, ако не е студено дори гумените ботуши за по 10 кинта вършат по-добра работа от кубинка...
          Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 20-02-07, 17:23.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #6
            Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

            Ти определено си по запознат с нещата и се радвам че споделяш опит би ли дал мнение за следните обувки за които се двоумя,като това което ме интересува мен е здравината водо и влагонепропускливоста и разбира се удобството.Да уточня тези за 68 лв. са с дишаща мембрана Pro tex
            Прикачени файлове
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #7
              Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

              Онзи ден си взех едни които много приличат не тези от 68лв. Марката е "Руканор". Нищо не разбирам от тези неща и ще се радвам ако някой каже дали са добри или не.
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #8
                Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

                Аз не им разбирам много обаче според мен трябва да са с куки за връзките че иначе много тягаво обуването
                Танки грязи не боятся!

                Коментар


                • #9
                  Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

                  Има много видове обувки за планина и екстремни терени.Лично аз си ходя с армейските кубинки Българско производство и съм доволен от тях.Иначе ето някой модели които са едни от най добрите-поне според разни специализирани оръжейни магазини и вносители:
                  http://gunsbg.bgservice.net/index.ph...0f4fbb8393e459
                  Цените им са меко казано малко завишени но за сметка на това са качественни

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

                    Ние с жена ми се качихме по джапанки до седемте рилски езера, щото беше забравила да ни вземе обувки, а вие егати дискусията заформихте!
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

                      Да и аз се чудех дали може да се намери нещо, което да върши работа на по-сносна цена и да е по- височко.Ще се радвам ако някой по-запознат сподели нещо за марки,цени и магазини.
                      M.P.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

                        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                        Коженото бомбе се наранява и раздира по-лесно от еластичните мембрани комбинирани с велур, а подметките се отлепят и цепят далеч по-бързо и от най-скапания вибрам.
                        ...
                        Колега, мога да ти демонстрирам едни армейски чепици на 24 (двадесет и четири) годинки. Нито кожата се раздрала, нито пък подметките са се отлепили. Те и трудно биха могли да го направят, защото не са лепени, а шити.

                        Вярно е това, което е казано по-горе. Че са тежки, че подбиват краката при ходене и особено при слизане. Но пък и не се е случвало краката ми да се намокрят от газене в снега така, както се е случвало с уж прилични туристически обувки (не особено маркови), които протичат като сито не при пеши преходи, а при леко разтъпкване около джипките ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

                          Ама тези които са от 68лв/модела /-хубави и високи ,ама с този велур....
                          B+

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

                            Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                            Ти определено си по запознат с нещата и се радвам че споделяш опит би ли дал мнение за следните обувки за които се двоумя,като това което ме интересува мен е здравината водо и влагонепропускливоста и разбира се удобството.Да уточня тези за 68 лв. са с дишаща мембрана Pro tex


                            Според мен ако ще е за сериозно ходене из планините си трябва читава обувка. Аз лично на тема обувки не бих пестил, защото ако е дреха и ти убива може лесно да я наместиш. Но с обувките не е така.

                            Аз ползвам ето този модел :


                            Около две години и за сега нямам никакви оплаквания.

                            Едит:
                            За импрегниране може да ползваш ето това :
                            http://stenata.com/?categoryID=202

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

                              За инпрегнирането на Кубинки ставаше въпрос.
                              Казаха ми един начин от който в първият момент помислих, че ме майтапят , но впоследствие се убедих че е много добър.
                              Става въпрос за намазване с крем против изгаряне-Дефламол.
                              Купи си от аптеката и пробвай. Ще се изненадаш как отблъсква водата..
                              LZ1VMH

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X