Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Армейски камуфлаж срещу Гор-тексови якета и панталони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Армейски камуфлаж срещу Гор-тексови якета и панталони

    А какво всъщност представляват тези. 200 лв е смешна цена за определен тип дрехи и "смешна" за други. Аз напоследък съм виждал няколко различни модели на българските "модерни" войници. Миналата година на военното изложение Хемус имаше едни образи дето се опитваха да изкарат памука поснедна разработка на НАСА българи естествено...
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    Re: Камуфлажни дрехи армейски се продават

    200лв не са ли много за дрехи от промукаема материя? Понеже се занимавам със ски и имам поглед върху цените на дрехи от дишащи материи мисля че има далеч по разумни дрехи за които можеш да похарчиш 200лв, особено в края на сезона когато намаленията са от 20-50%. С дишаща материя няма да има пот и вода, всяка друга дреха за сериозни физически натоварвания просто неприложима за мен. нали в МСС се набляга на човекосилата, а не на возенето в джипки. С камуфлаж било то и оригинален армейски, даже и промазан да е, в сериозен дъжд или мокър сняг ще подгизнеш и до там....после ще замръзнеш.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      Re: Камуфлажни дрехи армейски се продават

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      200лв не са ли много за дрехи от промукаема материя? Понеже се занимавам със ски и имам поглед върху цените на дрехи от дишащи материи мисля че има далеч по разумни дрехи за които можеш да похарчиш 200лв, особено в края на сезона когато намаленията са от 20-50%. С дишаща материя няма да има пот и вода, всяка друга дреха за сериозни физически натоварвания просто неприложима за мен. нали в МСС се набляга на човекосилата, а не на возенето в джипки. С камуфлаж било то и оригинален армейски, даже и промазан да е, в сериозен дъжд или мокър сняг ще подгизнеш и до там....после ще замръзнеш.
      Те армейски дрехи и от gore-tex се правят. Ама не са по 200 лв...
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        Re: Камуфлажни дрехи армейски се продават

        Знам че има армейски дрехи от Горе Текс и даже знам че това е тяхна разработка, ама тези не са такива, затова ми се струва множко!
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #5
          Re: Камуфлажни дрехи армейски се продават

          За дрехите всеки решава за себе си. Аз лично си купих яке с мембрана но армейските дрехи са ми по-удобни. Същото важи и за панталоните... Нямам никакъв проблем с мокренето първо защото си поддържам дрехите добре и те са доста водоустойчиви и второ защото задължително си нося водо-устойчив дъждобран който е единственото 100% решение в случая... И трето защото камуфлажа си е камуфлаж... Незабележим в гората което на мен много ми допада... И да не говорим че основно качество на дрехите е да са здрави и да не са супер скъпи защото често се повреждат...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            Re: Камуфлажни дрехи армейски се продават

            Няма нужда да коментираме качесвата на Горе Текса. Това и други мембани са единственото решение. Здравината зависи от производителя и обикновенно най-натоварните места са подсилени. Всяка памучна дреха или каквато и да била промазана ще пусне вода за максимум половин час силен дъжд-горе текса може би на осмия или по скоро никога! Дъждобрана спарва и е много неудобрен.И все пак има голямо приложение! Освен това камуфлажа не е пододящ за Спасителна Служба. Ние не се крием а се опитваме да се отличавамеи да ни виждат пострадалите!
            Последно редактирано от Jimi; 27-03-07, 00:29.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #7
              Re: Камуфлажни дрехи армейски се продават

              Старият камуфлаж криво - ляво влизаше в стандартите. А там има много всякакви изисквания, за които не пише в рекламите за якета по 1 000 лева))))))
              Той не се къса от тръните и като пълзиш. Не се разпаря когато е пробит и висиш на него. Обаче се откъсва и те пуска от бодливата тел ако увиснеш пък на нея. Импрегнира се с квото ти трябва без да се свива и го задържа. Изолира и съхне достатъчно бързо.
              Стига с тоя горатекс. През 30-те съветските пандизчии още са секли тайгата в ХБ. Също мембранна технология. А там и зимата е зима и лятото е бясно. Искаш да спонсоришаш отборът с такива дрехи ли? Давай тогава. Аз съм научен сътрудник а не таксиджия, нямам дребни за такова. Все едно какво е.

              Коментар


              • #8
                Re: Камуфлажни дрехи армейски се продават

                Нека го погледнем така. Аз във екстремални условия съм с мойто яке и мойте панталони (буря, сняг, дъжд) и ти с армейски камуфлаж. Да видим какво ще се получи. А ако искаш и кубунки можеш да си обуеш, аз мойте Соломони за сериозна планина. Резултата ще бъде аз сух а ти мокър и премръзнал-айде ходи да спасяваш някой. Не рекламирам нищо тука изпитал съм го на собствен гръб.
                А като те слушам ти говориш за военни действия, а не за спасителни операции. Хайде малко да опресним информацията! Висене на бодлива тел????????
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  Re: Камуфлажни дрехи армейски се продават

                  Ми разходи се по полето. Има я много, хем ръждива та не се вижда. И по зарязаните села има, и по още живите. По мое време от нея правеха и огради.
                  Ти само за спирали ли си мислиш? Аз не съм ги споменавал.
                  Ходи бе, ходи. Сух, напарфюмиран и каквото още трябва. А мойте кубинки където са били твоя бутик никога няма да стигне. Камо ли да се върне.
                  Кво става, ще спонсорираш ли мероприятието, или само да се похвалиш кво си чел в рекламите? Разбрахме че си ги чел, успокой се.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Камуфлажни дрехи армейски се продават

                    Не искам да обръщам темата в личен спор, особено с теб. Заповядай на следващото ми зимно изкачване над 2000 метра или на летен 8-10 часов преход с кубинки. И както казах всичко съм го изпитал на мой гръб, а не съм го чел в рекламите. Освен това го използвам няколко пъти седмично. За спонсорството нямам възножност ама ако имаш нужда може да ти дам нещо на заем някой път...да пробваш. Не ми излизай с номера като мойте кубинки 'де са ходили и други такива. Порсто кажи къде!

                    И не че се заяждам, ама ако ми обясниш как се виси на полето от бодлива тел? Мен за последно ми се наложи да минавам през ограда от бодлива тел в люлин планина и бях сухото си напарфюмирано с пот яке...проблем няма. И да не забравяме че всичко евтино излиза скъпо...аз последното си яке го носих 5 години преди да почне да пуска вода. Имал съм и такова дето пусна на 1-вата: българско производство от дишаща материя!

                    Повече с теб няма да споря, защото голяма носталгия те гони по миналото. Само за справка през 30 година Еверест не е бил покорен а сега се покорява доста често от неподготвени хора заради технологията и мембраните в частност!
                    Последно редактирано от Jimi; 27-03-07, 03:15.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Камуфлажни дрехи армейски се продават

                      Кубинките определено не стават за нищо, за съвършено нищо. Който твърди че може да ходи в планината с кубинки да дойде да покаже. И Стефане не ми излизай с номера за военните, те имат достатъчно оплаквания от кубинките и аз ги знам от първа ръка... В армията съм бил и то две години и добре знам за що иде реч... И че един преход от 10 километра в армията ми се видя страшен зор и бях като пребит а преди две седмици като правех едно мероприятие минах 7 километра и въобще не бях изморен... а сега съм на 42 години за разлика от времето когато бях войник... Между другото понеже моите обувки (Hanwag) веднъж на 6 месеца им правя основни миене и почистване включително и отвътре и ми бяха мокри та един ден излязох с кубинки по същия маршрут... Голям зор да знаете... после като отново си бях с HANWAG-a все едно като Малкия Мук - сами си вървяха обувките...
                      Горе-Тексовото яке то със сигурност е по-добро за много неща спор за това не може да има... Но аз освен с МСС ходя да играя и пейнтбол а и разни други неща тъй че там камуфлажа ми е много важен... Колкото до това че по време на операция би следвало да ни виждат отдалече аз съм решил тази дилема с едни френски ленти (светлоотразителни) които се слагат (обличат) за секунди върху всякакви дрехи - и веднага ставам видим отдалече...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Армейски камуфлаж срещу Гор-тексови якета и панталони

                        Имам само една молба към организаторите или ръководството на МСС - засега вие си участвате в темата и това са си ваши избори - за дрехи, екипировка и т.н. Та молбата ми е да не налагате (мисля че натам са тръгнали нещата...) подоходна граница за имащите право на участие в МСС. Защото не всеки желаещ да е на разположение при нужда може да си осигури екипировката за която става дума - 1000лв за едно яке са заплати бе хора.... а обувките соломон... а панталон....
                        Стефан ми се сртува прав в думите си - комуфлажа многократно е доказал качествата си на служба, а е много разпространен и предпочитан от цивилните не само заради шарките си а и заради доказаната здравина. Що се отнася до това да замръзнеш и подгизнеш и след това да се налага теб да спасяват.... мисля че това отдавна е правено от Българската армия и не съм чул за много умрели при подобни изпитания на униформата.
                        Та като цяло молбата ми е да не се игнорират желаещите да кандидатстват за членове на МСС, като се въведът подобни изисквания за скъпо струваща екипировка.
                        Айде със здраве!
                        Don't hunt IF you can't kill
                        първо 0883 после 333 накрая 448

                        LZ1BGD

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Армейски камуфлаж срещу Гор-тексови якета и панталони

                          Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                          Имам само една молба към организаторите или ръководството на МСС - засега вие си участвате в темата и това са си ваши избори - за дрехи, екипировка и т.н. Та молбата ми е да не налагате (мисля че натам са тръгнали нещата...) подоходна граница за имащите право на участие в МСС. Защото не всеки желаещ да е на разположение при нужда може да си осигури екипировката за която става дума - 1000лв за едно яке са заплати бе хора.... а обувките соломон... а панталон....
                          Стефан ми се сртува прав в думите си - комуфлажа многократно е доказал качествата си на служба, а е много разпространен и предпочитан от цивилните не само заради шарките си а и заради доказаната здравина. Що се отнася до това да замръзнеш и подгизнеш и след това да се налага теб да спасяват.... мисля че това отдавна е правено от Българската армия и не съм чул за много умрели при подобни изпитания на униформата.
                          Та като цяло молбата ми е да не се игнорират желаещите да кандидатстват за членове на МСС, като се въведът подобни изисквания за скъпо струваща екипировка.
                          Айде със здраве!
                          Със сигурност никой няма да те върне ако дойдеш на тренировка с военни дрехи или анцуг.
                          Ти сам ще се убедиш, кое е по добре. Аз напълно подкрепям мненията на Джими и Венци защото от години си изкарвам свободното време в планината и съм минал през всички варианти на дрехи за всички сезони. Сега ползвам само мембранни дрехи. Налагало ми се е да ходя 3 км. директно през гората без пътечки и осветление и само през клоните и храсталаците, не съм забелязал да ми е скъсано якето.
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Армейски камуфлаж срещу Гор-тексови якета и панталони

                            Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                            Имам само една молба към организаторите или ръководството на МСС - засега вие си участвате в темата и това са си ваши избори - за дрехи, екипировка и т.н. Та молбата ми е да не налагате (мисля че натам са тръгнали нещата...) подоходна граница за имащите право на участие в МСС. Защото не всеки желаещ да е на разположение при нужда може да си осигури екипировката за която става дума - 1000лв за едно яке са заплати бе хора.... а обувките соломон... а панталон....
                            Стефан ми се сртува прав в думите си - комуфлажа многократно е доказал качествата си на служба, а е много разпространен и предпочитан от цивилните не само заради шарките си а и заради доказаната здравина. Що се отнася до това да замръзнеш и подгизнеш и след това да се налага теб да спасяват.... мисля че това отдавна е правено от Българската армия и не съм чул за много умрели при подобни изпитания на униформата.
                            Та като цяло молбата ми е да не се игнорират желаещите да кандидатстват за членове на МСС, като се въведът подобни изисквания за скъпо струваща екипировка.
                            Айде със здраве!
                            Уважаеми hammer,

                            Участниците в МСС си имат форум който е само за тях и каквото има по въпроса си обсъждаме там. Вие не сте записани в МСС и не знам да сте изразявали такова желание или може би бъркам нещо? Ако е така моя да бъда извинен и ми изпратете ЛС да поправим грешката.

                            Колкото до тази тема тя е за предимствата и недостатъците на армейския камуфлаж и съпоставянето му със специализираните якета и панталони с ГорТекс...

                            Аз лично (както и по-горе съм написал) имам и двете и за момента намирам армейския камуфлаж за по-удобен. Но ще се радвам да видя още гледни точки по въпроса а и съм сигурен че темата е интересна на мнозина които тепърва ще избират...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Армейски камуфлаж срещу Гор-тексови якета и панталони

                              Има "военни" дрехи и военни дрехи. Както има "мембрани" и мембрани. Само Горе-Текс има 7-8 вида. И повярвайте ми, разликата е огромна между различните варианти.

                              Този 2-пластовия горетекс, който го слагат в ски и ловните дрехи за по 1000лв, е толкова смешен, че няма повече накъде. Това не е сериозна дреха, за сериозни приложения.

                              Всяка материя си има параметри за водоустойчивост и "дишане" и в интернет е пълно със сравнения, където човек много лесно може да добие представа. Факт е обаче, че разликите в параметрите са в пъти! Освен тях, има качества като здравина, комфорт и ТЕГЛО . А последното е изключително важно и често хората се сещат като го усетят на баира. Не на последно място, една дреха трябва да може да се комбинира с останалите, за да може да се използва през всички сезонни и условия.

                              В крайна сметка, безплатна бира няма, и наистина качествените неща не са шир потреба и струват пари, но винаги може да се намери компромисен вариант.

                              Моето лично мнение е, че военните дрехи, които могат да се намерят по нормалния начин са много, ама много далече от най-доброто за сериозни занимания в планината - не говоря за разходки над 2000м и 3ч в гората. Просто изискванията са други. Също така дъждобрана е решение, но само при стоене на място.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X