Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Къде е ясно казано,че извън дома си,кучето трябва е с повод и намордник?
    В закона за защита на животните е написано, и глобата е 20 лева. Но пък и службите, които би трябвало да се занимават с това/ако въобще ги има/, не се впечатляват от закона и не действат.

    Коментар


    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
      В закона за защита на животните е написано, и глобата е 20 лева. Но пък и службите, които би трябвало да се занимават с това/ако въобще ги има/, не се впечатляват от закона и не действат.
      Да беше го прочела този закон, та да не си правиш свободни съчинения! В Закона за защита на животните думата "намордник" просто не се среща.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

        До кога ще ги търпим?
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • Това го имаше преди няколко години, когато излезе този закон. Сега са го махнали.
          Засега има само това:
          Чл. 50. Организациите и лицата по чл. 49 са длъжни да:

          2. вземат мерки за предотвратяване на агресивно поведение на кучетата към хора или животни.
          Все някой трябва да се е подписал за това куче.

          Виж, ако същият този пес прояви агресивно поведение към друг пес, който е собственост на високопоставено лице, тогава и само тогава може и да се разбере кой точно се е подписал.

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Докато има търпимост към злото и съответно нетърпимост към доброто.

          Амо то не само с кучетата е така.

          Така е по принцип.

          Докато слушаме разни тибетско-хималайски гуру да проповядват за любовта към всички живи същества. И същите тези проповедници, дошли от девет земи в десета, не се къпят защото щели да убият разни живи същества, щъкащи по главите им/разбирай въшки и др./.
          Ама то, като поразмисли човек, и крокодилът е живо същество, при това с гръбначен стълб.
          Важното е ти да го обичаш. Т.е за него е важно ти да го обичаш, а какво е важно за теб, не става дума.

          това май не е изолиран случай - ето какво казва чичко Гугъл за ключови думи "куче нахапа"
          https://www.google.bg/?gws_rd=cr&ei=...B0%D0%BF%D0%B0
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-11-13, 09:20.

          Коментар


          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Поредните свободни съчинения. Кучето било станало агресивно от суровото месо...хахахаха Боже слез и си прибери вересийте.
            Последно редактирано от Plamen Alexandrov; 19-11-13, 14:26. Причина: главно Б

            Коментар


            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Хранят бездомните кучрта и котки и край няма. Това трябва да се глобява солено. Гледаш го подобен "убавец",пес добричък, но като огладнее и озлобее...
              Това хранене покрай всеки вход на блок с блажотии е голяма простотия. Не само блокове, но и от магазини, офиси все ще се намери някоя "добра душа" да подхранва някоя животинка от време на време.

              Коментар


              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Петрова , Вие ще имате евентуален проблем с куче (кучета) , или прайме проби ? Тука има хора , дето ще им е жал за кучето , но ще го направят с всички възможни средства-за да защитят себе си и семейството си! Бъзик , или проучване си правите!?
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Здравейте. Имам проблем с едно улично куче.. днес за 3ти път ме гони, излиза от някъде лаейки и тръгва срещу мен. Проблемът е, че заедно с него идват и други кучета. Нищо не съм му правил. Ще пробвам днес това със звука на телефона, но иначе как става начина за оплакване или да кажа на някой да го залови? Няма как да имам снимка на кучето, а то се и мести (на различни места ме гони (в един и същ квартал)). Знам, че е едно и също куче, понеже го помня, а й е с един и същ клошар.

                  Коментар


                  • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Първоначално публикуван от pep1 Преглед на мнение
                    Здравейте. Имам проблем с едно улично куче.. днес за 3ти път ме гони, излиза от някъде лаейки и тръгва срещу мен. Проблемът е, че заедно с него идват и други кучета. Нищо не съм му правил. Ще пробвам днес това със звука на телефона, но иначе как става начина за оплакване или да кажа на някой да го залови? Няма как да имам снимка на кучето, а то се и мести (на различни места ме гони (в един и същ квартал)). Знам, че е едно и също куче, понеже го помня, а й е с един и същ клошар.
                    Теоретично трябва да подадеш жалба в общината (за кучето) или в полицията (за клошара, ако мислиш че той има принос към поведението на кучето).
                    На практика има и по-лесни начини.
                    Примерно преговаряй с клошара. Колкото и страшен да изглежда, сигурно е че проблеми с хората в квартала не иска и почти сигурно - че може да озапти другарчето си.
                    Или да се научиш бързо да се навеждаш с ръка към земята, все едно че вземаш камък. Кучетата знаят какво следва и бързо минават на схемата "лаене отдалече". Не е нужно реално да има камък там - те толкова добре не виждат.

                    Коментар


                    • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Обаждаш се на ОП Екоравновесие,казваш къде се намира попринцип кучето и даваш описание. Ще дойдат да го приберат.

                      Коментар


                      • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Лютив спрей. И както каза Mad Dog- пръсни и под опашката. Ще те запомни и ще се сети по кого не се лае.

                        За протокола- обичам кучета ама краката ми са по напред в списъка с "любими неща".
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          И един резервен за клошара,е така ако реши да нарушава закона.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Лютив спрей ще подейства ли на домашно куче, да кажем питбул... дого аржентино?

                            Коментар


                            • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Не пробвай срещу питбул - ще го ядосаш.
                              Не е вярно, че не изпитват болка. Изпитват, но малко ги впечатлява - предимно ги ядосва срещу този, който им я е причинил.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                За съжаление не винаги е въпрос на избор. След една скорошна случка просто ми стана чудно дали има нещо различно от няколко грама олово, което е в състояние да спре такова куче.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X