Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Като гледам, едва ли електрошока ще бъде прекалено ефективен - все пак кучето вече ще те е позахапало...
    А и като гледам колко бързо се съвзема от електрошок - не знам....
    Най ефективното според мен е да извадиш един нож с острие над 15 см.

    Коментар


    • #77
      От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Първоначално публикуван от КИМИ Преглед на мнение
      Най ефективното според мен е да извадиш един нож с острие над 15 см.
      Децата рядко ходят с такива...
      А и темата бе насочена предимно към превенция на нападения срещу по-беззащитната част от населението...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #78
        От: Кучегон - доколко е ефикасен

        Първоначално публикуван от КИМИ Преглед на мнение
        Най ефективното според мен е да извадиш един нож с острие над 15 см.
        Ако носиш и салам, за да нарежеш на кучето, бива.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #79
          От: Кучегон - доколко е ефикасен

          Първоначално публикуван от КИМИ Преглед на мнение
          Най ефективното според мен е да извадиш един нож с острие над 15 см.
          Само дето кучето незнае какво е нож, какво може да отреже. Гаранция от мен при повече от 50% в ситуация човек с нож срещу агресивно куче - кучето ще е по-невредимо. Не всеки ще има кураж докато му хапят едната ръка, да кълца с другата.
          Biagini Passo Powered By VW Syncro

          Коментар


          • #80
            От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Първоначално публикуван от КИМИ Преглед на мнение
            Най ефективното според мен е да извадиш един нож с острие над 15 см.
            Ахам.... И да се молиш да попаднеш на глупав пес, който да повалиш с един удар. Щото реакциите на кучето са поне 10 пъти по-бързи от твоите и ако нещо сбъркаш може дълго да лежиш в болница, ако си късметлия. Свали ли те на земята, до там си. За домашно куче, което не е агресивно, а просто се прави "на мъж" обикновено е достатъчно да му извикаш "Марш!" или "Не!". Ако се разпискаш, инстинкта го кара да те смята за плячка и да напада още повече. В края на краищата, това е животно и не разсъждава като човек.
            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            .....За щастие, явно го усещат, че е дружелюбен и досега не е бил нападан, - само е получавал някое друго изръмжаване ако се доближи до играчка на някое друго куче.
            Кучетата спазват йерархия и рядко ще видиш голям да напада малък, както и обратното. А и малките обикновено ако се пробват да си прескочат "мястото в строя" получават бърз урок и подвиват опашка. Обаче случката от вчера ме убеди, че има и измежду тях тъпи парчета. Моя пес никога не е нападнал малко куче, даже и като го лаят. Винаги просто стои и ги гледа и най-много да джафне веднъж и да го отмине. Но онова директно му скочи на гърлото и той естествено го сдави и натисна с лапите. Ако не го бях дръпнал, сигурно щеше да го нагризе лошо.
            Последно редактирано от kuzdov; 14-11-13, 11:33.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #81
              От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              [...] Моя пес [...]
              Какво е кутрето?
              Дела трябват, а не думи.

              Коментар


              • #82
                От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Родезийски риджбек.Тук е на около 1 година
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060495.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5536155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:189.8 КБ
ID:5536154
                Последно редактирано от kuzdov; 14-11-13, 12:34.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #83
                  От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Първоначално публикуван от КИМИ Преглед на мнение
                  Най ефективното според мен е да извадиш един нож с острие над 15 см.
                  Това май ми прилича на професионално изкривяване Колега , ти да не се разхождаш с мачете по улиците ?

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Родезийски риджбек.Тук е на около 1 година
                    [ATTACH=CONFIG]649645[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]649644[/ATTACH]
                    Не е мое куче, само го заснех на хижа Заврачица. Страхотни са риджбеки, ама в сърцето ми завинаги се заселил един мъжки ризеншнауцер.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      КИМИ , ако имаш протектор на лакътя (ако нямаш и якето става) ,слагаш пред шията , приклякваш (имитираш атака към кучето) и го разпорваш от под гръдната кост към сърцето. С по- малък нож , дори. Ма требе да ти стиска!
                      Най- добрият кучегон е стоп-патрон , а най-добрият стоп патрон е бойният.Не ми говорете за домашни любимци в присъствието на стопанина.Не може да ни апат ,па ние да ги скопеваме-думни го, па после ще видиме (иначе да те наапе , па се гледай)
                      С пиратки , Петрова , може да си гоните кьосовете , да Ви не клюцат грозгьето!
                      пп Имам куче , обичам ги живинките , но не давам да ме апат баш
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        КИМИ , ако имаш протектор на лакътя (ако нямаш и якето става) ,слагаш пред шията , приклякваш (имитираш атака към кучето) и го разпорваш от под гръдната кост към сърцето. С по- малък нож , дори. Ма требе да ти стиска!
                        Най- добрият кучегон е стоп-патрон , а най-добрият стоп патрон е бойният.Не ми говорете за домашни любимци в присъствието на стопанина.Не може да ни апат ,па ние да ги скопеваме-думни го, па после ще видиме (иначе да те наапе , па се гледай)
                        С пиратки , Петрова , може да си гоните кьосовете , да Ви не клюцат грозгьето!
                        пп Имам куче , обичам ги живинките , но не давам да ме апат баш
                        Оставям без коментар това изказване, но уважаеми колега колко кучета си разпорил по този начин на улицата?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Тука не ме апат баче ( в Белгия) Ма лани едно улично рече да скача по пинчера ми и си го свитнах!
                          Ако нямаш нож можеш по техниката да си го завиеш в якето и да го дотрепеш.
                          Ма требе да ти стиска!А не да се плашиш
                          пп Свитнах си го във Враца
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Сега, тази "обърквация" с 15 сантиметровия нож няма да я коментирам. Но тя ме провокира да напиша един къде-къде по-ефикасен метод.
                            Ставаше дума за яке дето да си го навиеш на гушата, та да не те захапе там. Ако имаш толкова много време или кучето благоволи да те изчака да се приготвиш за бой (истински джентълмен ще да е това куче), по-добре си навий якето на неудобната ръка (при мен е дясната, но обикновено е лявата). В повечето случаи ще имаш точно една секунда преди да те е захапало и няма да ти се занимава с якета. Пък още по-малко ще ти се занимава с ножове, особено пък ако и нямаш навика да ходиш въоръжен. Дори и без протектор (яке) замахваш да го удариш (да - с неудобната ръка - няма грешка) и се стараеш да те захапе по средата между лакътя и китката. По-важното е да не загубиш равновесие и да удържиш кучето. Паднеш ли - до там си. Като захапе, вдигаш бързо ръката нагоре заедно с кучето и с всичка сила вече с удобния крак го риташ в корема. От там нататък е на импровизация.

                            П.П. Това не съм го пробвал. 2-3 пъти ме е нападало куче, но така и не успях да накарам някое от тях да ме захапе. Спираха на един метър и лаеха ожесточено. Усещаха, че е капан. Не бягам, а настъпвам към кучето. Ако не си тръгне на секундата, получава шут в зъбите. Само веднъж съм успявал.

                            П.П.2 Дано тази информация да бъде полезна на някой, както до сега е била полезна на мен.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Алекс , на лакътя , трите кости-трябва да е акула да ги строши. Лакътят е пред шията , за да не те удави. А кинжалът е в ръката на колегата КИМИ.
                              Всеки се отбранява при агресия , както умее!
                              пп Същата техника , но с нож...
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кучегон - доколко е ефикасен

                                Четвъртия член на семеиството е каракачанска овчарка но свече съм убеден че ние тримата сме членове неговото семеиство.Отношението ни към животните говори за нашата култура и възпитание.....това за ножовете!....и разпарянето !!!!Много бих искал да видя колегата срещо 60кг каракачанка която е РЕШИЛА че ТИ си заплаха за неиното семейство/стадо.
                                Куче без причина не напада ,наша е винаги вината .То предупреждава и ако продължаваме защитава територията си!
                                Grand Vitra ddis 2008
                                SEAT Althea XL tsi 2010
                                Mitsubishi Canter

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X