Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка соларна инсталация - пилотен проект

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малка соларна инсталация - пилотен проект

    Здравейте,
    при мен от скоро заработи малка соларна мощност на терасата. Слънчевите панели са 4 бр. с обща площ 6 м2, акумулаторната група е на 24V - 6000 Wh, използвам инвертор 3000 W. Към момента като комсуматори съм включил хладилник, 2 бр. десктопи, телевизор и осветлението на апартамента. Системата е от хибриден тип, при напълно разредени акумулатори връща товара към стандартната мрежа на 220V.
    Прикачени файлове
    ГАЗ 69, Chevrolet Blazer 99
    д-р инж. Георги Попов - 0877 719 701

  • #2
    От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

    Ако ги сложиш право на юг под ъгъл около 30 градуса ще им вдигнеш производителността към двойно.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

      Това за някаква икономия ли е,или за кеф?

      Коментар


      • #4
        От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

        И двете като гледам ма кефа взима превес.

        Това за да има смисъл трябва да е на покрива,така сянка може да пази,но ток да прави,нещо което да седна с чаша червено винце и да му се кефя ме ммммммсьмнява меко казано.

        Покрий ги с нещо тия батерии
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

          Това няма разумна икономическа обосновка.
          Единствено за аварийно захранване, но и в този случай с агрегат излиза по на сметка.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

            А целия проект какъв е ?

            Коментар


            • #7
              От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

              Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
              А целия проект какъв е ?
              ... и колко излезе до тук ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                Като гледам една торба пара са набити тук,може би към 2078г ще ги избиеш.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #9
                  От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                  Дай повече информация за цени на компонентите.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                    Той човека си е писал в заглавието - пилотен проект. Явно тества идеяата. И на мен са ми интересни цифрите, че имам подходящи условия за подобна система.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                      Основният замисъл на това не е икономия на пари, отчасти искам да популяризирам идеята за малки соларни инсталации.
                      Ориентацията на панелите е компромисна, основната идея е прилагането в по-голям размер на покрива на бъдеща къща до София.
                      Цената до момента е грубо 3000 лв. Трябва да натрупам няколко месечна статистика за да кажа колко пари връща на година, но по предварителни сметки ще се изплати за 5-10 години.
                      Малко цифри: Соларни панели - 1 лв./ват, Акумулатори - 2 лв./Ah, Инвертор - 500 лв., вложеният труд за изработка и монтаж не го смятам.
                      През април 2018 г. съм добил от слънце около 100 kWh.
                      ГАЗ 69, Chevrolet Blazer 99
                      д-р инж. Георги Попов - 0877 719 701

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                        Първоначално публикуван от beetle Преглед на мнение
                        ... Инвертор - 500 лв....
                        Ако не си го купил от заложна къща.. силно вероятно е скоро да започнеш с подмяна на телевизор, лаоптоп, дребни ел.уреди и т.н.

                        Харесва ми идеята и смятам, че това е бъдещето. Обаче ако се прави както трябва, сметките са коренно различни.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                          Izvinqvam se za latinicata,no v momenta ne moga da pisha na kirilica,a iskam da izkaja mnenie!
                          Nalichieto na baterii i NEK avtomatichno pravi ideqta NE izgodna.Panel i on gride invertor sa na cena okolo 500lv za 250 vata.Izplashta se za okolo 5 godini.Tam piniza e,che proizvedenoto trqbva da se konsumira,toest potreblenieto ti ne biva da pada pod 250wata pri proizvodstvo 250 wata.Zashtoto ne stiga che shte im go podarish no i shte si go platish!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                            Абонамент

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                              Kaто ми остане време ще се заиграя и аз с едни такива панели. После ще го пробвам с копачка за криптовалути. По 1000 лв. месечно плащат за ток, че да копаят. Тия дето се занимават само с това.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X