Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фотоволтаични системи, размишления по темата....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

    Акумукаторите са ми гаранционни.
    Ще видя какво може да се направи
    Идва човека, който монтира системата да замери.
    Единият е зле.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #47
      От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

      За мен би било интересно, дали някой досега е "вързал" финансите, защото при сегашните цени, времето за изплащане, на система като цяло е повече от живота на елементите, или поне няма реални данни за техния "живот".

      Коментар


      • #48
        От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

        Въобще не мисля в тази насока.
        Връзването към някое ЕРП, ще ми струва повече.
        Няма да оспорвам удобствата, но за съжаление, така стоят нещата.
        И никога да не се изплати, няма проблем.
        Просто акумулаторите съсипват цялата история.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Въобще не мисля в тази насока.
          Връзването към някое ЕРП, ще ми струва повече.
          Няма да оспорвам удобствата, но за съжаление, така стоят нещата.
          И никога да не се изплати, няма проблем.
          Просто акумулаторите съсипват цялата история.
          Е, то ако не са акумулаторите, ще са евреите...
          Световната конспирация не спи.
          Никой няма да ни даде технология, или елементи за нея, при положение, че ще излезем от релсите, в които ни е поставил вече повече от 100 години...

          Всички опити за заобикаляне на енергийната зависимост и разхлабване на примката са обречени на неуспех. Лично мнение на неабориген, все пак.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-03-15, 06:58.

          Коментар


          • #50
            От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

            Първоначално публикуван от chrichri
            Всички опити за заобикаляне на енергийната зависимост и разхлабване на примката са обречени на неуспех. Лично мнение на неабориген, все пак.
            Има,ако електромерите са в къщата ще ти кажа как да се топлиш на ток и да имаш месечна сметка 20лв за ток.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • #51
              От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
              Има,ако електромерите са в къщата ще ти кажа как да се топлиш на ток и да имаш месечна сметка 20лв за ток.
              Ако искаш да ме научиш как да манипулирам техниката, закъснял си с 20 години, не е в това въпроса.
              И на мен ми се иска да съм енергонезависим, но не намирам начин с днешна дата. Все още най-евтиното е да си платиш тока.

              Коментар


              • #52
                От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                Ако имах начин, още утре бих станал зависим от някое ЕРП.
                Просто там няма изградена мрежа.
                Трябват ми минимум 350-400м.
                Които трябва да изградя сам.
                Плюс там разните му бюрократщини, ще ми излезе златно.
                Да не говорим за тъмнозелената заплаха...
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #53
                  От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  А акумулаторите?
                  Ясене, я да питам във връзка с акумулаторите-какъв е шанса за "направи си сам акумулатор/и" за стационарно ползване в къща. Говорим за нещо по-голямо. Не гоним върхова производителност, а ни трябва надеждност/дълговечност. Поради това, че е стационарен, теглото и размера почти нямат значение. 200-300 литра сярна киселина в 20-тина големи клетки и оловните пластини по 3-5 мм дебели. Какви са възможните проблеми?
                  Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                  Lexus LS430

                  Коментар


                  • #54
                    От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                    Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                    Ясене, я да питам във връзка с акумулаторите-какъв е шанса за "направи си сам акумулатор/и" за стационарно ползване в къща....проблеми?
                    Теглото и размера имат значение доколкото определят нужното количество материали. С 2-3мм оловни пластини всеки амперчас (при 12 волта) ще ти струва примерно 50-100кг олово и ще имаш проблем с механичната здравина на пластините. Успех с намирането и на олово с нужната чистота, та да сведеш саморазряда до 1-2% в денонощие.

                    От друга страна, ако не се придържаме точно към идеята за 2-3мм пластини, а се ориентираме към тръбни сепаратори и паста, забъркването на пастата в домашни условия с относително прости машини (мелачки, шнекове) предполагам че може да се организира. Но и това би било смислено икономически само след пълен крах на световната акумулаторна промишленост.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                      Колеги дали е възможно да захраня директно бойлер нагревателите са 3 х 800вата.Единия нагревател от 800вата,какво ще ми е нужно освен 4-5 панели по 220вата.Без да има акумулатори.
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #56
                        От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                        Това е най-непонятната идея която съм чувал - бойлер на фотоволтаици.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                          Не си струва инвестицията
                          И без акумулатор, ще е трудно
                          Панелите са 36 волта.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                            Колеги дали е възможно да захраня директно бойлер нагревателите са 3 х 800вата.Единия нагревател от 800вата,какво ще ми е нужно освен 4-5 панели по 220вата.Без да има акумулатори.
                            Възможно най-неинтелигентния начин да стоплиш вода.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                              Бойлера е200лт. с две серпентини едната е свързана с 24бр. тръбни вакумни,другата към парното има и 3бр. реотани на ток по 800вт.Тръбния път е до покрива 12-14м.Ъгъла на панела е 50градуса.Дават ги тези вакумните без проблем да затоплят бойлер 200лт.ама нещо не ми харесва не затоплят това което очаквах.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар


                              • #60
                                От: Фотоволтаични системи, размишления по темата....

                                Има такава тема във форум направи сам. Там са описани проблемите, които неизбежно съпътстват, а именно комутацията. Като цяло много малоумна идея, защото вече имате изградена инсталация с топлоносител вода и пропилен гликол, към която само трябва да добавите още площ слънчеви колектори. Моят бойлер също е 200 литра и го топля с 20 вакуумни тръби "чайна майна" вече доста години и при облачното и дъждовно време вчера темп в бойлера беше 50С.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X