Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стартово зарядно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Стартово зарядно

    Тоя “Лемур” , в България , как се “лови” ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #62
      От: Стартово зарядно

      Точно за такива играчки имах предвид... При китайците има и доста по-евтини, но този около 18-20Ач ми се струваше най-надежден... Пак със зарядни за лаптопи, телефони, че и фенерче
      Цената бе с доставката (без доставката си бе доста по-евтино, ама с тези литиеви батерии навсякъде доставката е неприятна...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #63
        От: Стартово зарядно

        В лидъл беше под 100лв

        По моя сметка човек може да си носи резервен акумулатор за тия пари.

        Коментар


        • #64
          От: Стартово зарядно

          И да си го навре под седалката

          Акумулатора ми е 300,това няма и 100,събира се в задния джоб на женските гащи,а на собственичката им не ми се налага да и обяснявам кое как се ползва,няма как какво да объркаш.2 пъти вече по разни паркинги паля закъсали,а втори акумулатор при мен се събира в коша след като сменя казанчето за вода с друго и си купя за 400 долара Стойка за втория или само за 300 и малко го набутам долу до скоростната кутия.


          Аз идеята ти я разбирам,но буца в багажника не може да се сравнява с това,на буцата само кабелите са стотарка или повече от това или поне моите са,добре че има място за тях в комбито.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Стартово зарядно

            Аз купих Jump starter G22, 1500 A. С доставката ми струваше към 180 лв. Стартира мотори до 6 литра, зарежда лаптопи, телефони, телевизор и т.н.
            Комплект: кабели, зарядно за 220 в и 12 в.
            Последно редактирано от trapper; 18-05-19, 18:35.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #66
              От: Стартово зарядно

              Като го гледам един и съм китаец ги прави и моето и твоето ма ти си напред 4-5 долара.

              Компаса е много важен,сигурен съм че до батерията показва много точно
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                От: Стартово зарядно

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                ...
                Аз идеята ти я разбирам,но буца в багажника не може да се сравнява с това,на буцата само кабелите са стотарка или повече от това или поне моите са,добре че има място за тях в комбито.
                Е то и аз затова не нося резервен акумулатор в багажника ами джъмпстартер дето се зарежда със зарядното на телефона (трябват му 12ч ама тва са подробности).

                Само джугана дето е на 24в не съм измислил още как точно да го спасявам в такива случаи.
                Ама то там ако съм източил стартовата батерия, салонната батерия, няма слънце, няма чакмак-баир, няма хора да го бутнат, няма кола да го дръпне и не се сетя да поиграя на йойо с алтернатора - сигурно съвсем заслужено ще ходя пеш да търся помощ.

                Коментар


                • #68
                  От: Стартово зарядно

                  Това йойо с алтернатора не мога да си го представя, ти въртял ли си натоварен алтернатор?
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #69
                    От: Стартово зарядно

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Това йойо с алтернатора не мога да си го представя, ти въртял ли си натоварен алтернатор?
                    Въртял съм. Основен проблем е не силата на въртящия, а слабото сцепление на наличното въже с шайбата.

                    Знам че се постигат скромни резултати, но някакви ампери можеш да вкараш и за няколко минути (с уговорката че акумулаторът е само изтощен, но не и умрял) да имаш за 1-2 завъртания.

                    Все е по-лесната задача от манивела. Особено ако си търпелив и нормално силен.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Стартово зарядно

                      Бааа, още ли си спомняте манивелите... Последно съм въртял такава преди 30г...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Стартово зарядно

                        При мен не е лесно, за да сваля ремъка на алтернатора трябва да сваля радиатора и другия ремък .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #72
                          От: Стартово зарядно

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Бааа, още ли си спомняте манивелите... Последно съм въртял такава преди 30г...
                          Аз пък никога.

                          Сега имам УАЗ на който теоретично може да се ползва такова чудо.

                          Обаче за да навтикаш някак манивела трябва да му размотаеш въжето от лебедката. Което без ток не е тривиална задача и обезсмисля наличието на манивела - даже и по някаква причина да съм искал да имам. Така че нямам.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Стартово зарядно

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            При мен не е лесно, за да сваля ремъка на алтернатора трябва да сваля радиатора и другия ремък .
                            То е ясно че ако не е чак много важно и аз няма да се занимавам с това.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Стартово зарядно

                              Може ли да разясните йо-йо-то с алтернатора?До колкото разбрах идеята е да се откачи ремъка, да се навие въже на шайбата и т.н. , но ме гризе въпроса колко витки ще се съберат на нормална шайба и колко пъти ще трябва да го правим това упражнение?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Стартово зарядно

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                Може ли да разясните йо-йо-то с алтернатора?До колкото разбрах идеята е да се откачи ремъка, да се навие въже на шайбата и т.н. , но ме гризе въпроса колко витки ще се съберат на нормална шайба и колко пъти ще трябва да го правим това упражнение?
                                Това което аз съм правил е две навивки на въжето в шайбата (за клиновиден ремък) и въртене с две ръце.

                                С големи усилия се постигат малко ампери.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X