Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отряди за самозащита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отряди за самозащита

    Първоначално публикуван от Тихомир Севов
    И обратното -като ти ударят шамар по едната буза , не си връщай , ами подай и другата , така ли?Остави Исус намира -той е единствения безгрешен.А на мен лично по ми допада - око за две , зъб за чене!И за да докажа , че съм прав ето следното - нападат те мангали ,пребиват те , изнасилват жена ти и за капак те обират?Да не искаш да ме убедиш , че няма да си отмъстиш , ами ще им преложиш да праснат и теб и след това ще ги заведеш у вас за да те дооберат , за да не би да не им стигне заграбеното досега?Исус още е казал десетте заповеди ,ама да не би банкерите и престъпниците да ги спазват?Няма нужда да си безгрешен , за да осъдиш престъпник.Аз също не съм безгрешен,но с чиста съвест бих изправил до стената всички банкери ,мутри , депутати и партийни ръководства в Б-я.ТИ , не би ли???
    Евала!
    Между другото съм ти фен откакто преди години те писаха по вестниците...ако си същия!

  • #2
    Благодаря ти! Проблема , е че поостарях , а и болестите ми станаха множко , но продължавам да мисля ,че е крайно време да се направи нещо по въпроса с оцеляването на българина , защото нещата хич не са добри.Яд ме е само ,че нямам достатъчно финанси да спретна една такава малка нелегална организацийка от рода на СМЕРШ , само че ще се казва смърт на мръсниците от всякакъв вид , не само на шпионите.А хората , които имат финансови възможности да я направят не им пука за нашего брата - обикновения човечец.Господ или е напуснал Земята или се е отвратил от нас - хората и ни е обърнал гръб и ние оставил на самотек , който обаче е тръгнал в грешната посока.Знаещите какво да направят обикновено нямат възможности/финансови/ да го сторят , а можещите/тия с финансите/ или не знаят какво да сторят , или не искат по различни причини да сторят нещо.

    Коментар


    • #3
      всеки има право на мнение
      а и право да реши как щте постъпи
      живота е достатъчно сложен ми се струва
      може да бъде и много лесен
      стори ми се обаче малко неуместно да обсъждаме колко честен или не е бил въпросния банкер или милиционер или какъвто там е бил
      като и без тва са го убили
      все пак е човек който е бил убит и след това всичко останало предполагам че за да се стигне до там е имал и той вина посял е така да се каже нещто което в един момент е поникнало със фермерски термини ако трябва да се изразим
      лошото на отрядите които искате да направите е че по някое време щте изгорят и нещто сурово покрай сухото
      иначе отдавна щтяха да се решени проблемите по тоя начин
      да ви кажа до някъде ми е жал и за човека направил това убийство да убиваш за пари не мисля че е най доброто което можеш да правиш с живота си
      със сигурност този човек е доста наранен огорчен и озлобен от живота който води за да се стигне до там, и не мисля че с парите които е взел за това деяние щте може да си купи дори и зрънце щтастие

      Коментар


      • #4
        Добре , Митков -дай алтернатива на отрядите за защита?И сега в някои щати на САЩ те съществуват , макар и под друга форма.По принцип терора/а това си е напълно вид терор/ не решава проблемите , а и аз съм решително против тероризма , но просто си позволих малко разсъждения , макар да са не толкова удачни.Но при всеобщия скотизъм , който е обхванал народа ни и го е превърнал в безропотно стадо овце , какво може да се направи според теб?Съгласен съм , че има и по-добро разрешение , ама в момента съм нещо ядосан и не се сещам , та затова ме избива малко на крайности.Вчера бях в София и това , което видях , ме отврати още повече от тоя град/моля софиянците да не се засягат,ама се чудя как живеят там/.Живял съм и в Прага , и вМюнхен , и в Хамбург , но София за мен е отвратително място за живот , сравнимо само с Вавилон, Содом и Гомор.Народа си мисли ,че живее ,а всъщност едвам вегетира и като гледам -от нийде взора надежда не види- ,че нещата могат да се оправят.Изключвам богаташите , които в този форум са доста и сигурно няма да се забавят да ме емнат , но аз говоря за обикновения човек.В провинцията , макар че животът е доста по-труден , като че ли човещината по се е запазила , ама пък там и хората са по-далеч от възможността да променят нещо , за да се смени управлението на страната , което явно е пагубно и за държавата , и за народа.

        Коментар


        • #5
          Че кво голкова еретично си казал? По социализма имаше ДОТ - работеше си. По цял свят, и в щатите има и полиция (държавни циновници) и милиции - те са си ДОТ, доброволци, местното население плаща присъщите разходи, избират си шериф ... Има места където за отказ от притежаване на оръжие се плащат убийствени глоби или изобщо се лежи в дранголника. Понеже невъоръженото място автоматично се брои за криминогенна зона, а собственика му отказва да се пази и товари с тая работа обществото, което не му е длъжно с нищо.

          Коментар


          • #6
            човека имаше в предвид отряди които направо да "разчистват"
            тези които сметнат че са лоши
            или поне така ми се стори

            Коментар


            • #7
              А американските ченгета го използват тоя номер. Влачат винаги къв да е ефтин газеник. Като гръмнат някого по погрешка тикват в ръката на трупа газовия, и ей ти самоотбрана, къв е проблема? Толкова повече че в нашта микроскопична страна всеки знае всички, и грешки няма да станат ...

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан
                Понеже невъоръженото място автоматично се брои за криминогенна зона, а собственика му отказва да се пази и товари с тая работа обществото, което не му е длъжно с нищо.
                Това е доста интересна гледна точка..
                Незнам ти ли си го измислил или си го прочел някъде, но заслужава да бъде запомнено и анализирано!

                А София си е гаден град, но удобен за правене на пари...
                Аз лично обожавам Родопите и гледам да съм там колкото мога повече, но адресната ми регистрация е в града на убийствата, дрогата и злите души!

                Коментар


                • #9
                  Уф-ф-ф!Винаги съм искал да изкарам няколко дни в Родопите , ама никога не съм успявал.Чувал съм много неща , а пък и тук май във форума имаше нещо , но живот и здраве напролет може и да се поразходя дотам.

                  Коментар


                  • #10
                    Освен страхотната красота на природата, най-ценното там са хората..
                    Пример - нов заслон в гората, без врати, оборудван с газова печка, всякакви прибори за готвене, хранене и сервиране, чешми, часовници и АГРЕГАТ за захранване с електроенергия...
                    Всичко това е направено в гората, открито без нищо което да се заключва, но никой не е чул някой да се е оплакал че нещо от тези заслони е изчезнало..
                    Традицията е това да се ползва от всеки който иска, но неписано правило е да оставиш и ти нещо, я чаша, я каквото прецениш че е нужно..
                    Хората там може да са много бедни, обаче изключително достойни хора, там е и единственото място в България където качвам веднага всеки който вдигне ръка на пътя..

                    Коментар


                    • #11
                      Вълчо , много ми се иска навсякъде да е така , ама уви.Нашата къща до 1974-5 година не се заключваше , и така беше в целия град.Ела сега да видиш!А що се отнася до отрядите за самозащита , имаше един филм "Светците от Буун..-нещо си"сега не мога точно да се сетя-но те трепеха мафиоти и бандити , бяха три момчета и един старец , но им помагаше и едно ченге.Та във финалната сцена сгащиха един мафиот в съда , който тъкмо си мислеше , че се е отървал от правосъдието , но не можа да се отърве от тяхното.И речта , която произнесоха много ми допадна , та затова точно говорех.Забравил съм точните думи , но ако някой се сети ,нека ги цитира , смятам , че са доста поучителни.

                      Коментар


                      • #12
                        Сетих се - филма се казва "Светците от Буундок"-и заслужава да се гледа - дава добри идеи.

                        Коментар


                        • #13
                          Колкото и да е тъжно Идеално общество не съществува (или поне не е открито до сега) всеки опит да се търси "идеала" води до Големи трагедий (виж Русия след 1917, Германия след 33-та и мнооооого други...) така че волю, неволю ще трябва (поне за сега) да се задоволяваме с "демокрацията" - далеч не най-ефективният начин на управление, НО доказал се като най-добрият (Пак повтарям - за сега) начин да живее едно общество с минимум компромиси и да се развива (дали това е добро е друг въпрос). Всеки опит за ползване на силови структури - отряди за ... без съответнят КОНТРОЛ (е те това е НАЙ-трудната част, кой, как и защо ще ги контролира и КОЛКО Дълго) води до "попляскване" на всички не принадлежащи към "групата", всички не съгласни и така като се почне...

                          Не ме разбирайте грешно - Не знам как да се оправим (ако знаех да съм се заел с политика) НО (поне си мисля че) знам как ще стане по-лошо. Пример акцията след "събитието" при която спираха масово хората за проверка - ето ви демонстрация на "сила" и "здрава ръка" - някой да му хареса? да имаше някаква полза? - Не - обратният ефект - хората се изнервиха и започнаха да недоволстват...
                          Леле, леле как съм се разписал, ако беше по татово време щях вече да съм "на топло" добре че тези времена отминаха (надявам се безвъзвратно и няма да ми се налага (Силно се надявам) да се сблъсквам с въоръжени, озверели и Убедени в правотата си организирани отряди, който да ме сметнат за "лошият" само защото съм от друга вяра, цвят, изговор, местоживеене и т.н. и т.п
                          Не благодаря

                          Извиняваите за Дъъъългите разсъждения ама ми доиде отвътре.
                          Приятна вечер на всички

                          Коментар


                          • #14
                            До колкото си спомням след всяка чистка казваха молитва за наказание а старецът се оказа техният или гуру /учител/ или баща. Найстина този филм ми допадна доста. А за такъв отряд само да се разчуе и няма да има нужда от действието му, но уви всеки в майка България е свикнал да чака друг да свърши работата му. А така ще е сигурно докато не остане и едно българче.!.
                            ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
                            Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

                            Коментар


                            • #15
                              Тихомире, Момчиле,
                              Радвам се че ви е харесал филма, гледаите и "Зоро" (таман май е излезла нова версия), "Неуловите Отмъстители" ... и стотици други подобни филми направени за да ни харесват и да задоволяват наболялото ни чуство за справедливост с прост и ефктивен (но само на Кино) метод - Универсално добри, справедливи, морални...абе Идеални хора, който раздават, перфектно, справедливо, човечно... Правосъдие.
                              И на мен ми се иска светът да беше по-простичък и по-добър, ама - Не той е сложен, объркващ, не особено справедлив ("няма добро не наказано", "направи добро - изяж ла*но" и др. Народни мъдрости има по-въпроса), Но все пак има светлина в тунела, има и честност, морал, благородство, човек трябва да има "очи" и за двете краиности както и за средата.
                              Пък и ние сме живи, здрави и се забавляваме с нашето хоби - Offroаd-a и с писане на "гениални глупости" (поне аз де) във Форума
                              Абе да сме живи и здрави
                              П.С. А в София се живее, макар и с кусусри, по този повод се сети един виц "Връща се на Марс, марсиянска експедиция ходила до земята (по точно в София) да провери има ли там живот, на въпроса - е има ли живот на земята? те отговорили - Има ама не за всеки" марсиянци какво да ги правиш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X