Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Котлон на течно гориво

    Нещо ме е ударила съчмата по темата...
    Някой с реален опит в експлоатацията на котлините с течно гориво?
    Разчудвам се и се клатя между немските Edirlid и Primus.

    Размерът и теглото е основен фактор.

    Има ли нещо, заради което си струва да направя компромис?
    Edurlid е много по-компактен и лек от Primus.

    Мерси!
    Враг усраине

  • #2
    От: Котлон на течно гориво

    Мене пък ме е ударила съчмата на Петромакс.Ама това е извън темата.....

    Коментар


    • #3
      От: Котлон на течно гориво

      Двеста евро за едно котлонче..., завърти се по пазарите и си намери някое руско от времето на застоя за двадесетина лева. Ще те надживее!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Котлон на течно гориво

        Optimus Polaris e в момента върхът на този тип котлони.

        Коментар


        • #5
          От: Котлон на течно гориво

          Прекалено голямо е това, съпоставимо с примус.
          Няма джип, който да ми изнася такъмите и всеки грам е важен.
          Освен това е скъпа джаджа че почти да се откажа от гаранция, купувайки отвън.
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            От: Котлон на течно гориво

            За какво ще го ползваш ? Дори и тези котлончета идват малко тежки за носене на гръб защото трябва да носиш и контейнера с гориво . За мен лично това са неоправдано скъпи газови котлончета .
            Последно редактирано от sek.1; 30-09-15, 05:38.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Котлон на течно гориво

              Планина основно, къмпингуване от време на време покрай пътя.
              Блазни ме основно, че гори всичко, каквото има, включително пропан-бутан.
              Да не говорим, че над 3000м пропан-бутана не дава най-доброто от себе си, трябва по-специален...
              На много студено също.
              Освен това винаги знаеш с колко гориво разполагаш за разлика от флакон с пропан-бутан.
              Не че всичките тези неща се случват толкова често, особено височините за съжаление.
              Не може да е "оправдание" за покупката, зная.

              Няма да се скъсам да го ползвам но тази муха ми бръмчи от известно време и трябва да я утрепам пак или да отворя бутилката за да излети

              Иначе да, сравнен с което и да е котлонче за пропан-бутан дори Edirlid e 2 пъти поне по-тежък.
              Какво остава за примус и оптимус.
              Половин кило без горивото багаж отгоре почти няма ситуация в която да съм че да го оправдае!
              Да не говорим, че осмърдява и багажа.
              Нооо... Краста, какво да се прави.

              ПC: Една готина табличка със сравнения на тези неща - ЦЪК
              Последно редактирано от Esper; 30-09-15, 06:08. Причина: Линк
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: Котлон на течно гориво

                Тук има значително по евтини . http://yakobg.com/kotloncheta-lampi-gazovi-butilki Ето го всегоривен котлон 225 грама за 143 лева http://yakobg.com/kotloncheta-lampi-...l#.VgtiROztlHw Направо е без пари пингвина сравнено с около 400 лева за Примус които на 70% според мен са данък марка .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Котлон на течно гориво

                  A, тези подсказки са доста уместни.
                  Не бях обърнал внимание на този модел - мерси!
                  Принципно има един недостатък спрямо останалите - трябва да се сменят дюзите в зависимост от горивото.
                  При другите, коментирани по-горе (освен за примуса) това не е необходимо.
                  Това на първо четене. Предполагам, че може би са по-надеждни... Може би.
                  Това обаче е трудно да се каже по картинки.

                  Аз както казах основно гледах в Edelrid, който пък максимално се доближава като конструкция до този Pinguin.
                  1/2 цена... Струва си да се помисли над тази алтернатива
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #10
                    От: Котлон на течно гориво

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    A, тези подсказки са доста уместни.
                    Не бях обърнал внимание на този модел - мерси!
                    Принципно има един недостатък спрямо останалите - трябва да се сменят дюзите в зависимост от горивото.
                    При другите, коментирани по-горе (освен за примуса) това не е необходимо.
                    Това на първо четене. Предполагам, че може би са по-надеждни... Може би.
                    Това обаче е трудно да се каже по картинки.

                    Аз както казах основно гледах в Edelrid, който пък максимално се доближава като конструкция до този Pinguin.
                    1/2 цена... Струва си да се помисли над тази алтернатива
                    Няма как да работи добре с една дюза на всички горива . Дори пропан - бутан и метан дюзите са различни . За мен лично по добре е да си има отделна дюза за всяко гориво тогава горивния процес и разхода е оптимален . С неподходяща дюза освен че по трудно ще пали опушва съдовете и харчи повече . Така имах една случка с немски газов плот с два котлона накрая се оказа че дори и дюзите за газовата смес пропан - бутан в различните държави имат значение . На пингвина стойките за съда са по стабилни от на Edelrid .
                    Последно редактирано от sek.1; 30-09-15, 07:49.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Котлон на течно гориво

                      Мдам, аз също съм леко сконфузен но те точно това го развяват като голяма екстра.
                      Особено Optimus.

                      Интересно също така, че за Edelrid на места пишат, че може да работи с нафта, на други - не.
                      С керосин бачкал.
                      Производителят е от вторите.

                      Това може би има някаква връзка с универсалната дюза...
                      Аз пък си мисля, че ще бачка и с нафта. Малко гърбаво ще се пали, ще пуши но ще гори.

                      Интересното е, че Pinguin го дават да работи само с LPG и бензин.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: Котлон на течно гориво

                        Да дам и аз моите 5 ст. Имаше тук някъде из темите имаше за една мини печка на дърва. Масата и беше под килограм, но лично мое мнение е, че е в пъти по добра от всичко останало. На първо място ми хареса това, че не носиш горивото със себе си. И 100 грамов спиртник става безполезен когато ти свърши спирта. Дръвца до 3000 м. се намират. Конструкцията и е разглобяема и не заема много място. Ветроустойчива е. Не се нуждае от почти никакво обслужване и резервни части. Имам котлони на газ, бензин и спирт, но сега си правя такава на дърва и ако ми отговаря на изискванията всичко с течно гориво излиза в пенсия на тавана.


                        П.П.http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=169302
                        Последно редактирано от siem; 30-09-15, 08:37. Причина: Линк
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Котлон на течно гориво

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Мдам, аз също съм леко сконфузен но те точно това го развяват като голяма екстра.
                          Особено Optimus.

                          Интересно също така, че за Edelrid на места пишат, че може да работи с нафта, на други - не.
                          С керосин бачкал.
                          Производителят е от вторите.

                          Това може би има някаква връзка с универсалната дюза...
                          Аз пък си мисля, че ще бачка и с нафта. Малко гърбаво ще се пали, ще пуши но ще гори.

                          Интересното е, че Pinguin го дават да работи само с LPG и бензин.
                          Това от сайта а и щом има 4 дюзи значи работи и с четирите горива . 140 лева са по лесни за прежалване ако останеш разочарован от възможностите на този клас техника . Описание

                          Максимално функционален и все-горивен котлон, който работи от екстремно високи до екстремно ниски температури. Има бърза система за подгряване, която спестява време и гориво. Може да работи с всякъкви горива. Комплектът включва: алуминиева бутилка за гориво (0.5 л.), вентилl, помпа за гориво, почистваща игла, инструмент за поддръжка и четири вида дюзи за различните горива.
                          • Тегло - 225 гр.
                          • Размери - 173 x 88 мм.
                          • Материали - неръждаема стомана / сплав
                          • Калоричност -300 W
                          • Торбичка за съхранение
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Котлон на течно гориво

                            Ползвал съм и имам руски. Ето такъв:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_1.jpg
Прегледи:1
Размер:32.0 КБ
ID:5683796Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_2.jpg
Прегледи:1
Размер:36.3 КБ
ID:5683797Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_3.jpg
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5683798Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_4.jpg
Прегледи:1
Размер:27.5 КБ
ID:5683799

                            Какво по-точно те интересува?
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Котлон на течно гориво

                              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                              Какво по-точно те интересува?
                              Конкретно дали и как се оправят с различните горива.
                              Въпросът е обаче към "модерните" дето работят с налягане.
                              Надеждни ли са, лесно ли се палят, такива неща.

                              Такова точно бих придобил от чисто любопитство ако го намеря на някой битак.
                              Иначе не ми върши никаква работа за целите, които поне засега имам предвид относно подобен котлон.
                              Както казах, очаква се да ми стои на гърба а не да го карам с уазка
                              Враг усраине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X