Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Котлон на течно гориво

    Някога преди 7-8 г. наистина беше толкова, но дори така пак идва по евтин от този за зипо. Тук имам предвид по скоро за печките за ръце, а не за голям котлон.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #62
      От: Котлон на течно гориво

      Е, разбира се.
      Дори и при 15лв/литър разликата в цената спрямо зипо бензина е меко казано драстична.
      Приемлива е и сравнена с газ със съдържание на изобутан, която "става" за ползване при студ и на високо.
      Едерлид или примус, все тая - те са 15лв за 450г опаковка.
      Ама за котлон е напълно излишно такова упражнение при положение, че 1л обикновен бензин е само 2лв.
      Странно ми е да кажа, че бензина е "само" 2лв ама сравнен с останалите корекомски алтернативи направо си е без пари
      Имаче нямам идея какви са пък тези печки за ръце, работещи на течно гориво.
      А би трябвало да имам, че аз имам концептуални проблеми с оросяването на ръцете - мръзнат яко.
      До момента се боря с това ползвайки класическият метод - хубави ръкавици
      Враг усраине

      Коментар


      • #63
        От: Котлон на течно гориво

        https://www.youtube.com/watch?v=gkIel2UE8Nc

        Работи само с читав бензин, че иначе "катализатора" заминава. "Катализатора" е това от горе дето реално гори. То и не гори де, а си тлее. Карат спокойно по 8-10 часа. Моята съм я ползвал само с бензин на Zipo щото ме наплашиха за тоя "катализатор". Спокойно можеш да го държиш във вътрешен джоб или в спалният чувал. Няма неприятни миризми от него или поне аз не съм усетил. А не е като да не ги подушвам тези работи.

        Коментар


        • #64
          От: Котлон на течно гориво

          Това беше доста интересно отклонение от темата.
          Много откачено решение... На пръв прочит.
          Ама ме заинтересува определено.
          Само още не съм сигурен дали искам да знам колко струва
          Колко часа работа му дават на това отгоре преди да се наложи замяна?
          Без съмнение е консуматив някакъв.
          Враг усраине

          Коментар


          • #65
            От: Котлон на течно гориво

            По евтино е от котлона на Примус
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #66
              От: Котлон на течно гориво

              Моята е почти същата само дето не е зипо и не е ултрасупермегаскъпа. Нещо от порядъка на 15-20 лв. но съм я купувал преди 20 г. До сега е изяла 3-4 л. от теокомския бензин и и няма нищо на катализатора. 7-8 часа работи без проблем с едно зареждане и никак не мирише. Чел съм ги тея писания за катализатора, но за мен си е чист комерс.
              http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D...8A%D1%86%D0%B5 това ми излиза на първо търсене.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #67
                От: Котлон на течно гориво

                Тцъ, на алкохол (син спирт) не ще да работи пингвина.
                С нито една дюза.
                Както казах, има една в комплект-а, която трябва да е с много малък отвор, какъвто предполагам е най-подходящ за алкохол и може би ще бъде ОК за спирт.
                За съжаление е дефект-на. Нищо не минава през нея.
                Ще потърся подобна - за щастие са съвсем нормални и по стандарт.
                Резбата е същата, различават се по това, че тези на Pinguin не са шесторстенни (в ляво) и са правени да се отвиват с отверка:



                Ето как работи на газ и бензин.
                На газ се разпалва по-трудно, със спирт задължително (или бензин) и чади съдовете дори и по време на експлоатация определено повече.
                Иначе проблем няма.
                На бензин си работи като слънце. Освен това ми се струва, че загрява един и същи обем вода по-бързо.
                Абе бензинеца си си е сила... Сажда паъур ама друг път.
                С нафта изобщо не съм пробвал и не мисля, изхождайки от опитите с виделото (керосина).
                Иначе за опитите ползвах истинско видело, не като онова менте.
                Между другото получил съм днес пратка в Спиди, предполагам производителя ми е изпратил мостра от новата им, подобрена газ:


                From: XXX <office@XXX.bg>
                Date: 2015-10-06 11:03 GMT+03:00
                Subject: Re: Gaz
                To: XXX@gmail.com

                Здравейте,

                Моля да ни извините за забавения отговор, но ни трябваше техническо време да прегледаме наличностите и партидите при нашия дистрибутор. Оказва се, че при тях наличните продукти са със срок на годност, което означава, че при нас са от същата партида със същото качество, но понеже искаме да пуснем и друг вид газ, която да отговаря и за други приложения на Вас ще изпратим от тази газ, която все още не е в производство, затова бих Ви помолил най-любезно да ми кажете Вашето мнение, след като получите мострата.
                Няма какво друго да е, ще видим каква газ са забъркали.

                Иначе ето малко видеЛо за работата на контлон с течни гориво Punguin Pyro:

                На газ за осветление
                https://youtu.be/f_54zfKPhQs

                На обикновен бензин
                https://youtu.be/D5WSXu8-1HI
                Враг усраине

                Коментар


                • #68
                  От: Котлон на течно гориво

                  Екстрационен бензин - хексан има на една бензиностация тук, цената е около 40-50 ст. над А-95. Наливаш си на колонка.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #69
                    От: Котлон на течно гориво

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ...Има и един интересен екземпляр Шмель 3 с два котлона на един резервоар можеш да готвиш за цяла рота на него http://olx.bg/ad/benzinov-kotlon-pri...tml#be67367f55 Сделаното в СССР в повечето случаи е вечно...
                    Е тоя май ще го отнеса аз. Не трябваше да чета тази тема, ама...
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Котлон на течно гориво

                      Я малко повече инфо за тоя екстрационен бензин. Къде се намира по принцип? Аз съм чел на времето нещо за по аптеките, ама така и не съм намирал (но и не съм търсил усърдно). За джобната печка от преди 4-5-6 поста става дума.

                      Иначе моята беше 2ра ръка но не беше използвана. Нещо около 30-40 лева ми се върти в главата за цената.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Котлон на течно гориво

                        Такава печка "отнесох" и аз, само, че Zippo.
                        Оказа се не чак толкова скъпа, колкото очаквах, не ми се експериментираше.
                        Бензин за нея поръчах и аз от брандираният, със сигурност ще взема и 1л чист.
                        Точно толкова сигурно, колкото че няма да купя 2 опаковка зипо.
                        Просто исках нещо за тест а тази печки със сигурност са “нежни душици" а дори да не е така, обикновеният ще мирише като за световното!
                        7 лева за тест не е чак толкова фрапиращо, нищо, че е стограмка!

                        Аз лично съм малко предубеден към нещо треещо в спалният чувал/ръкавиците но знае ли човек - понякога простите неща са предпочитане пред някакви хипер-мега-хай-тек простотии.
                        По тази причина и ме спечели, де.
                        Иначе към американските го.на съм предубеден та знае ли се.
                        От усааааааааа и кламер бих се замислил дали да купя да ги онодат анадалоските, да ги онодат!
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #72
                          От: Котлон на течно гориво

                          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                          Е тоя май ще го отнеса аз. Не трябваше да чета тази тема, ама...
                          Погледни тука . http://olx.bg/ad/benzinovi-primusi-s...tml#49ec603020 Има Шмель 2 . Тройката за мен е непрактичен . Много голям идва вече . Понеже ми се върти в главата да си направя колекция от четирите модела на Шмель и евентуално ако си намеря и австрийския оригинал та днес се сдобих с един Шмель 4 и за да не ми е скучен живота купувайки ги нови и да спретна една тема в ретро раздела си намерих почти за без пари един доста изстрадал да си го реставрирам с кеф Изглежда като преминал през Афганистан с 9 рота но след кратка профилактика на помпичката заработи като нов .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0104.jpg
Прегледи:1
Размер:218.8 КБ
ID:5685742
                          Последно редактирано от sek.1; 08-10-15, 19:30.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #73
                            От: Котлон на течно гориво

                            Преди около 20 години си купих това котлонче от битака,служи ми вярно през годините докато обикалях с мотор България.Ползвах го с бензин,пропушва докато загрее,съдове не ми е чернило.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1958.jpg
Прегледи:1
Размер:66.4 КБ
ID:5685748

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1959.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5685749

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1960.jpg
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5685750

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1961.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:5685751

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1962.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5685752
                            По котлончето има скрити доста зип части,в стеблото на помпата открих самопочистваща се дюза с игла,гьонче за помпата и две уплътнения за кранчето и още една дюза закрепена от страни на стойката на горелката.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1963.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5685753
                            Трагичното не е смъртта, а животът, който
                            хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                            Чарлз Буковски

                            Коментар


                            • #74
                              От: Котлон на течно гориво

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              ...Тройката за мен е непрактичен . Много голям идва вече...
                              Виждал ли си го на живо? Може ли да дадеш някакви приблизителни размери? Ако знаеш де..
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Котлон на течно гориво

                                Аз пък днес пипнах на живо Optimus Polaris в магазина.
                                Невероятно добра и масивна изработка.
                                Абсолютно нищо общо с пингвина освен принципа.
                                Помпата е метална, сондата е статична а не един PVC маркуч и е твърдо фиксирана.
                                Наистина е само с една дюза и с нея гори всичко.
                                Ако се сменят горивата не е малко предимство.
                                Има възможност за промяна на отворите за достъп на въздух около горивната камера а не само налягането на горивото.
                                Това със сигурност дава по-добра възможност за настройка на оптималната смес по време на горене.

                                Обемен е но не колкото очаквах, тоест поносимо за раница.
                                Теглото също не е малко, поне според ТТ данните.
                                Теглено на ръка не изглежда тежко но цифрите са си цифри!

                                Ако работи толкова добре, колкото стабилно изглежда направен би било супер.
                                Нямам особени съмнения в горното, тоест по всичко изглежда, че наистина е най-доброто, което човек може да си купи.
                                Цената обаче наистина е покъртителна - 490лв някъде.
                                Ако се използва активно предполагам може да е оправдание.
                                Аз обаче ще продължа да си ползвам пингвина.
                                По-скоро ще почна, че засега ползването се ограничава само с тестова
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X