Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котлон на течно гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Днес заприходих още един Шмель в колекцията . Натиснете снимката за да я уголемите  Име:6947596_b_1682439784 (1).jpg Прегледи:0 Размер:43.7 КБ ID:6938720 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:6947596_0_1682439784.jpg Прегледи:0 Размер:31.7 КБ ID:6938721
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Под секрет - тоя му се повтаря

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Единичките са поне 3 може и четири да са станали . Не помня какво закарах на село . Един там седи бойна готовност в УАЗа и един в лятната кухня .

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      На мен както вече писах ТОЧНО този модел ми е любимият.
      Далеч не е във фабрична комплектовка но някак ми е най-приятен.
      И помпата си е с оригиналният гьон, който няма нужда от магии и заклинания.
      Върши си малкото работа, която се иска от него.

  • Това е готино, случайно попаднах на него: Optimus Svea



    Съд от "благороден" метал, няма помпа
    Не, че е чудо невиждано последното, шмела например също няма нужда от помпане с нея по време на работа.
    Скипичко но изглежда много яко!
    Враг усраине

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Добре де, както казва братчеда не сме войници.
      Една простичка сухарница (рецепти много), или суха супа, макаронки или подобни аламинути, малко вода да се стопли на шмела, или друго подобно котлонче. Може и консерва от магазина да се притопли. И това е.

      Защо намесваме тук армейски порциони и безпламенни подгреватели? и тн. Ако е толкова важно, отваря се тема специално за това.

    • ezhko
      ezhko коментира
      Редактиране на коментар
      Да преведа "сухарница" на български - попара.

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Хубавото на тия пакети е че в една критична ситуация много лесно и бързо се раздават на голям брой хора . Същевременно са компактни ; лесни за съхранение и с голям срок на годност .

  • На мен не ми ясно , защо смесвате нещата . Едното е да се носи в раница, да тежи малко, да си сгрееш водата с която да си направиш сухата храна годна за ядене , а вие искате на двуседмичен лагер в гората да го ползвате.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • Това е устройството на газовия котлон . Елементарен е . До дюзата се стига като се отвие гъбата . Дюзичката е месингова и се отвива . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230930_175209_984.jpg
Прегледи:492
Размер:757.3 КБ
ID:6938890 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230930_175337_771.jpg
Прегледи:480
Размер:553.2 КБ
ID:6938891 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230930_175647_185.jpg
Прегледи:474
Размер:645.1 КБ
ID:6938892
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря !
        Оказа се , че жената е изхвърлила стария с който мислех да си поиграя
        Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 05-10-23, 06:33.

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Тия турските струват нещо от порядъка на 5 лева та не си заслужава много да се ремонтират . То не че има и толкова за ремонт най сложното е дюзата . Съответно в предвид ниската цена е от най обикновена ламарина и ръждясва след първото палене което не му пречи да работи дълги години .
        Последно редактирано от sek.1; 02-10-23, 06:28.

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Да бе то ясно , ама идеята е да знам какво да правя, че да не ми се налага , както това лято да бия 30 километра до най-близкия магазин за нов котлон

        И не е баш 5 ами 20 , ама не това е важното
        Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 05-10-23, 06:34.

    • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Това е готино, случайно попаднах на него: Optimus Svea



      Съд от "благороден" метал, няма помпа
      Не, че е чудо невиждано последното, шмела например също няма нужда от помпане с нея по време на работа.
      Скипичко но изглежда много яко!
      Всъщност преди ерата на масовата електрификация примуса на газ е бил нещо нормално в градовете . Както сега микровълновата фурна . По селата винаги е имало лятна кухня с готварска печка на дърва навън та газ освен за осветление не са хабили .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        … Както сега микровълновата фурна …
        Около мен и сега има няколко примуса и нито една микровълнова като последното е константа
        Враг усраине

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

          Около мен и сега има няколко примуса и нито една микровълнова като последното е константа
          Сега ни е лесен живота . За секунди палим или газовия котлон или електрическия . Избор на уреди всякакви огромен . Когато през лятото на 1988 година донесох от Москва двоен газов котлон сигурно бях единствения в квартала . В интерес на истината нито един от новите лъскави не гори толкова добре колкото руския . До ден днешен жената не ще да чуе за друг . Днес подпалих и новия Шмел . Гори идеално .
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_836011.jpg Прегледи:7 Размер:262.6 КБ ID:6938988 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20231001_145902_549.jpg Прегледи:7 Размер:1.13 МБ ID:6938989
          Последно редактирано от sek.1; 01-10-23, 16:44.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            В ония времена и Янтрата вършеше работа, че и нямаше друго. Ако й се почистват горелките си баца достатъчно прилично. Имам спомени в началото на 90-те, че съм ги сменял. Нашия беше намерил отнякъде резервни горелки. Оригиналните ръждясват и прегарят. 1440 вата май се водеше едната горелка. Не е много мощна, но пък много икономична...

          • ezhko
            ezhko коментира
            Редактиране на коментар
            "Представете си лятото жега като това 38 - 40 градуса и на всичкото отгоре трябва да запалиш готварска печка"
            Тъй се е пръкнал терминът "лятна кухня".

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            По селата където имат големи дворове до ден днешен е така . Тук в София моята къща баба ми я е строила 1950 година . Първия електрически бойлер в къщата е купен като се е родила сестра ми през 1967 година . До тогава бойлера е бил 100 литра със серпентина от готварската печка в кухнята на първи етаж . Искаш топла вода палиш печката няма зима няма лято . Газовите котлони които не са неръждаеми а от най евтината ламарина (като турския горе на снимката) ръждясват след първото палене което естествено не им пречи да си работят така дълги години . При Янтра е долу горе същото въпреки че е производство на ТЕРЕМ Ивайло във Велико Търново и ако искаха можеха котлона да го направят и от 20 мм бронева стомана . На руския горелките са от лят алуминий а отгоре капачката е или някаква неръждавейка или жароусточива защото не ръждясват и не изгарят и след повече от 35 години работа . Просто конструктивно е много по добре направен .
            Последно редактирано от sek.1; 03-10-23, 08:18.

        • Газта за осветление по онова време беше като всичко останало евтина и качествена защото се произвеждаше по БДС . Чак Иван Костов направи БДС от задължителен в препоръчителен . Сега за бутилираните горива и разредители стандарт няма . Всеки производител смесва и бутилира каквото му е кеф и изгодно на цена . Въпрос на късмет е какво ще уцелиш . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Газ за осветление .jpg
Прегледи:377
Размер:8.9 КБ
ID:6939414
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Газта за горене, не е ли чист керосин? Не авиационен, но керосин.

          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Керосин би трябвало да бъде.
            Евтината обаче е по-скоро коресалин или отпадъчен продукт от някакъв производствен процес.
            Що па да не се продаде на някаква цена щом не е хептен незаконно?

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Понеже съм служил две години във военната ни авиация химиците казваха че керосина по същество е свръх чиста газ . Различното е че в керосина има доста токсични добавки които го правят силно неподходящ за лампи ; примуси и прочие уреди работещи в закрити помещения без собствена коминна вентилация . Навремето сме изгорили в печките тонове от скъпия височинен керосин А 10 с който летяха само МиГ 25 и още сме живи . Руснаците нямат друга дума при тях всичко си е керосин . Лампите и фенерите на газ си им казват лампа керосинка . Газта имаше и една друга функция . Дълги години преди появата на съвременните медикаменти газта беше единственото средство за борба с въшките по косата . То и днес едва ли има по ефективно средство .
            Последно редактирано от sek.1; 06-10-23, 05:33.

        • Колегата където търсеше маслоустойчива гума . Парчето изкара едни 2 месеца в двутактова смес и нищо му няма . Ако не си е намерил мога да му резна една педя Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231022_153324_964.jpg
Прегледи:313
Размер:447.8 КБ
ID:6942205
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • Вчера дойде и баш първия Шмел първи . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231109_130129_358.jpg
Прегледи:258
Размер:473.0 КБ
ID:6942629 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231109_130041_410.jpg
Прегледи:255
Размер:527.5 КБ
ID:6942630 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231109_125359_486.jpg
Прегледи:256
Размер:1,003.7 КБ
ID:6942631 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231109_125500_716.jpg
Прегледи:252
Размер:513.8 КБ
ID:6942632 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231109_125621_722.jpg
Прегледи:251
Размер:607.2 КБ
ID:6942633 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231109_125554_556.jpg
Прегледи:256
Размер:608.0 КБ
ID:6942634
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Колегата където търсеше маслоустойчива гума . Парчето изкара едни 2 месеца в двутактова смес и нищо му няма . Ако не си е намерил мога да му резна една педя Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231022_153324_964.jpg
Прегледи:313
Размер:447.8 КБ
ID:6942205
              Аз съм този дето търси бензиноустойчива гума. Пиша тук защото пощатати е пълна
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • Днес остана малко време и изпесоструих и горелчицата . Тия дни като пръскам с еврейското 3 в 1 ще изпесоструя и ще пръсна и резервоарчето . Прескочих и до битака и там ми дадоха за маслоустойчива гума и кръглите парчета . По малкото е 2 мм по голямото 1 а квадратното е от моята . Колегата да казва как ще си ги вземе . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231111_114334_554.jpg
Прегледи:202
Размер:466.4 КБ
ID:6942729 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231111_114800_808.jpg
Прегледи:197
Размер:297.1 КБ
ID:6942730 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231111_133604_699.jpg
Прегледи:203
Размер:677.9 КБ
ID:6942731
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • Бе то и аз търся маслоустойчива гума...
                  Мисля, че 1мм ще тънко за клапънчетата на въпросните шмелове..
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    И на теб ще ти резна едно парче .

                • Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                  Бе то и аз търся маслоустойчива гума...
                  Мисля, че 1мм ще тънко за клапънчетата на въпросните шмелове..
                  Маслоустойчива получаваш от коя да е гарнитура за капак на клапаните или за картер. Бензиноустойчивата е проблем за намиране.
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение

                    Маслоустойчива получаваш от коя да е гарнитура за капак на клапаните или за картер. Бензиноустойчивата е проблем за намиране.
                    Мембрани за бензинови помпи не вършат ли работа? Или мембрани от редуктор-изпарители за пропан-бутанова АГУ? Последните са доста устойчиви на бензин, че и температурният им диапазон е добър.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X