Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Възли

    За протокола и за всички модни маниаци- знам, че червени шорти и оранжева фанелка не си отиват, но това ми е "аварийната одежда" /имаше подаден Mayday от ветроходната лодка. Останал без провизии, ял летящи риби няколко седмици.../. Обикновенно се старая да спазвам подходящата цветова гама.
    И, ако я вържа тая осмица и се намокри и го теглим 3 дни на тежка океанска вълна и той се сеца като гламав, кой ще я отвързва после? По тия въжета имаше 15 възела. Бяхме обрали къде що въже имаше по коритото, докато докараме 100 метра дебело буксирно въже. А не успеем да отвържем възлите, а сме вътре една кофа пари.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0060.jpg
Прегледи:2
Размер:28.7 КБ
ID:5446309

    Това е същия тоя, само дето се стъмва и времето "друса" а той се сеца и ни затяга "вързелчетата".
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #62
      От: Възли

      Добре бе пичове, вденах... ще връзвам на булин и връзките на обувките и пръстите като стискам палци, нямате грижи. И осмици само за Костариканците... deal?
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #63
        От: Възли

        ААААА НЕ,аз за това писах,че не катеря и който катери да слуша катерачите.Който както му е лесно и каквото вьже има.Аз лично ско се сьмнявам в здравината на вьжето и сьм в гората ще му пробвам осмица,но ти ако се качиш на коя да е лодка кьде да е и има да се чудиш що няма един такьв.

        Виж и как булин за булин се врьзва за снадка на вьжето,така и тежи и сьпротивление дава за да го довлачим до ония тегления да го гепи.И това го пишат дебелите книги,че не се прави ма е на,правим го и проблеми няма.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #64
          От: Възли

          Я да ви питам, как и с какви възли да вържа въже между две неподвижни опори - две дървета например. Искам да го вържа максимално опънато.
          Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
          BMW F650CS
          Радо о885 5о 59 5о

          Коментар


          • #65
            От: Възли

            ако искаш да е горе долу стегнато направи на едната опора стреме - има го на предната страница, стремето може да се затегне без никакъв луфт на въжето. Ако искаш да е наистина опънато трябва да спретнеш някакъв прост полиспаст от едната страна и така да го натегнеш. Дай задачата, че така е много наизуст
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #66
              От: Възли

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              . Дай задачата, че така е много наизуст
              Задачата по-конкретно е следната:

              Купих на дъщеря ми /на 5г./ slakline - колана, дето се опъва и можеш да ходиш по него. Връзвам го в двора между един масивен кол на оградата и друга метална колона на около 12-14 м една от друга. За да съм по-спокоен обаче, тъй като още е малка, искам да вържа и едно въже /имам статично/ успоредно на slakline-а, за да може хем да се държи, хем да я осигуря /Дядо Коледа и донесе детска седалка на Petzl/. За да може да върши работа обаче, искам да завържа въжето максимално опънато. В единия край, който връзвам първо не е проблем, ок може със стреме. В другия край обаче, какво да направя, защото хем трябва да опъна въжето, хем да вържа възел.
              Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
              BMW F650CS
              Радо о885 5о 59 5о

              Коментар


              • #67
                От: Възли

                Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                Задачата по-конкретно е следната:

                Купих на дъщеря ми /на 5г./ slakline - колана, дето се опъва и можеш да ходиш по него. Връзвам го в двора между един масивен кол на оградата и друга метална колона на около 12-14 м една от друга. За да съм по-спокоен обаче, тъй като още е малка, искам да вържа и едно въже /имам статично/ успоредно на slakline-а, за да може хем да се държи, хем да я осигуря /Дядо Коледа и донесе детска седалка на Petzl/. За да може да върши работа обаче, искам да завържа въжето максимално опънато. В единия край, който връзвам първо не е проблем, ок може със стреме. В другия край обаче, какво да направя, защото хем трябва да опъна въжето, хем да вържа възел.
                Полиспасти, ще търся едно видео, да е нагледно.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #68
                  От: Възли

                  Е, чак пък полиспаст. Аз не искам да го натягам, просто да е опънато. Ето как изглежда /само че сега ще го правя със статично въже, не с това от снимката/.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00374-20120604-1905.jpg
Прегледи:1
Размер:230.9 КБ
ID:5446332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00377-20120604-1912.jpg
Прегледи:1
Размер:188.4 КБ
ID:5446333
                  Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                  BMW F650CS
                  Радо о885 5о 59 5о

                  Коментар


                  • #69
                    От: Възли

                    Не мога да го намеря, но се надявам и това да ти свърши работа:
                    А да питам Сашо, според твоя опит това от какъв материал е най-добре да се направи?
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Възли

                      За това което си направил просто и на двете дървета стреме, второто докато го оплиташ около дървото го стягаш на ръка - напълно достатъчно е, това е осигурителен парапет, не тролей.
                      А най-добре остави детето да си играе на слака както намери за добре, ти може и да си счупиш нещо, ако се пробваш, но на нея нищо и няма
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #71
                        От: Възли

                        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                        .....това от какъв материал е най-добре да се направи?
                        Няма нужда да си го правиш, продава се - нарича се мултипликатор и е много полезна джаджа като правиш сложни системи. От алминиева сплав, като почти всичко друго. Но това дето специално са му направили щуротията да се закача на топката на теглича е пълен bullshit - дето щял да пести секунди с тази глупост завива болтчета и гайки полвин час вместо да го щракне с карабинера наистина за секунда за коя да е кука за дърпане. Ако пък толкова ти е мерак да е баш на топката просто една малка примка на котвен възел и действай, пак е за секунда вместо за 10...
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #72
                          От: Възли

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          Няма нужда да си го правиш, продава се - нарича се мултипликатор и е много полезна джаджа като правиш сложни системи. От алминиева сплав, като почти всичко друго. Но това дето специално са му направили щуротията да се закача на топката на теглича е пълен bullshit - дето щял да пести секунди с тази глупост завива болтчета и гайки полвин час вместо да го щракне с карабинера наистина за секунда за коя да е кука за дърпане. Ако пък толкова ти е мерак да е баш на топката просто една малка примка на котвен възел и действай, пак е за секунда вместо за 10...
                          Ей, колко си прав. То от сложнотии акъла запича. Имам един обект дето колата да е противотежест. Благодаря!
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Възли

                            trucker's hitch е отговора на твоя въпрос. потърси го в гугъл или тубата. Аз го правя двоен, все едно блок с 2 ролки.
                            Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                            Задачата по-конкретно е следната:

                            Купих на дъщеря ми /на 5г./ slakline - колана, дето се опъва и можеш да ходиш по него. Връзвам го в двора между един масивен кол на оградата и друга метална колона на около 12-14 м една от друга. За да съм по-спокоен обаче, тъй като още е малка, искам да вържа и едно въже /имам статично/ успоредно на slakline-а, за да може хем да се държи, хем да я осигуря /Дядо Коледа и донесе детска седалка на Petzl/. За да може да върши работа обаче, искам да завържа въжето максимално опънато. В единия край, който връзвам първо не е проблем, ок може със стреме. В другия край обаче, какво да направя, защото хем трябва да опъна въжето, хем да вържа възел.
                            I get High by going Down

                            Коментар


                            • #74
                              От: Възли

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              За това което си направил просто и на двете дървета стреме, второто докато го оплиташ около дървото го стягаш на ръка - напълно достатъчно е, това е осигурителен парапет, не тролей.
                              А най-добре остави детето да си играе на слака както намери за добре, ти може и да си счупиш нещо, ако се пробваш, но на нея нищо и няма
                              Ще го тествам със стреме и в двата края, като се затопли малко. А за пробването от моя страна съм се отказал

                              Това дето ми го предложи, колегата Скитник ми се струва много сложно.

                              Благодаря на всички за идеите.
                              Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                              BMW F650CS
                              Радо о885 5о 59 5о

                              Коментар


                              • #75
                                От: Възли

                                Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                                ..........
                                Това дето ми го предложи, колегата Скитник ми се струва много сложно.
                                ..........
                                Това дето го е предложил Скитник не е никак сложно - на практика това е прост полиспаст в който въжето изпълнява всички елементи,включително ролките. Разбира се КПД ще е далеч по-ниско, но е много добра импровизация. Недостатък е триенето на въже във въже, което със сигурност го компрометира сериозно за отговорни натоварвания, но основното му приложение е за стягане и укрепване на товари. Хареса ми.
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X