Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EDC или (Every Day Carry)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: EDC или (Every Day Carry)

    Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
    Ей това кобурче на 5.11 за техните чанти е уникално
    [ATTACH=CONFIG]561114[/ATTACH]
    Лепи си се на велкрото вътре в чантата и не мърда. Онзи ден се опитвах да отлепя едно такова от моаб на 5.11 ей мъка беше ...
    Tова се лепи и на якето от същата фирма Заедно с калъф за палката ,белезниците и пълнителите...Има много добър достъп до всички неща...
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • От: EDC или (Every Day Carry)

      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
      Глоцк 17, два пълнителя, телефон соним, радиостанция yaesu vx 3r, мултитул СОГ, фенер, ножче, химически светлини, тефтер, малка аптечка, слънчеви очила, химикал, мутицет, малко чукче, палка, спрей, свирка с хронометър, батерии, някой сандвич и 0.5л шише от минерална вода. Ти да не продаваш чанти?
      Вземи си Maxpedition JUMBO E.D.C. - цената у нас е по- на сметка от 5.11 а материала на изработката много по- добър. Аз лично бих носил такава ако не мъкнех малкия лаптоп в 90% от времето с мен. Отделно съм леко алергичен на тема "пишов в чантичка"- едно приятелче така олекна с неговия Зиг - пищова трябва да е на кръста, а ако ще се возиш- особено офроуд - в хоризонтален подмишечен кобур.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: EDC или (Every Day Carry)

        През лятото като съм по тениска как да го скрия на кръста? Хубаво че не взех 17L...
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: EDC или (Every Day Carry)

          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
          През лятото като съм по тениска как да го скрия на кръста? Хубаво че не взех 17L...
          Има изцяло ластичен вариант , но не помня на коя фирма беше. Сега го няма покрай мен да го снимам и да видя коя беше фирмата. Представлява широк ластик /15 см и нагоре.../ с места за пистолет ,два пълнителя и още едно джобче. Ако си с нормално телосложение като го сложиш високо точно под гръдния кош не си личи,понеже тениската там пада свободно...
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • От: EDC или (Every Day Carry)

            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
            Има изцяло ластичен вариант , но не помня на коя фирма беше. Сега го няма покрай мен да го снимам и да видя коя беше фирмата. Представлява широк ластик /15 см и нагоре.../ с места за пистолет ,два пълнителя и още едно джобче. Ако си с нормално телосложение като го сложиш високо точно под гръдния кош не си личи,понеже тениската там пада свободно...
            Galati имат Belly Band.. но и доста други фирми. Само дето тоя ластик лятото толкова широк не запотява ли много много ?
            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
            A POS
            0885600200
            За момента пасажер

            Коментар


            • От: EDC или (Every Day Carry)

              Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
              Galati имат Belly Band.. но и доста други фирми. Само дето тоя ластик лятото толкова широк не запотява ли много много ?
              Ами определено не е комфортно ...Ползвал съм го по "работа" вече не . Отделно 5.11 имат ризи свободно падащи със специално закопчаване /изглеждат като обикновенна риза/ имат скрити джобове а и с едно двивение се "отварят" . Имат и такива ластични тениски с джобове под мишниците ,но са за малки пистолети.Стоят много стабилно..За по млади момчета са ...
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: EDC или (Every Day Carry)

                За млади здрави момчета ) С моите 65 кила и най малкият размер от тия триката със скритите кобури ми стоят меко казано смешно . Но за лятото наистина комбинацията трико + риза със бързото бъркане мисля че е много добре
                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                A POS
                0885600200
                За момента пасажер

                Коментар


                • От: EDC или (Every Day Carry)

                  Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                  За млади здрави момчета ) С моите 65 кила и най малкият размер от тия триката със скритите кобури ми стоят меко казано смешно . Но за лятото наистина комбинацията трико + риза със бързото бъркане мисля че е много добре
                  Да ..млади и здрави Иначе започваш да "преливаш" от някъде с тези стегнати ластици...Затова минах към чантите..Можеш да ги мъкнеш по всяко време...Ако е за по "така" ситуация минавам на чанти за кръста /имам една на Сикенгер май беше и една на 5.11/ . Погоре споменах ,че ползвам яке на 5.11 в което можеш да сложиш всичко ,но става много тежко..Модела вече не го виждам в сайта им ..иначе си е корава дреха с текстил дебел бризент
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • От: EDC или (Every Day Carry)

                    Темата е много готина и много полезно инфо събрах, но... момчета вече направо си ме е страх да натисна клаксона на кръстовище или когато някой ме засече. То пистолети, пълнители към тях, 2-3 броя ножове, направо страх Вече като видя жиб ша го пускам, като не иска да мине - ще го чакам, докато реши да мине, обещавам да не използвам клаксона или да псувам. От утре съм нов човек. Обещавам!
                    Иначе по темата:
                    1. Samsung Galaxy S II
                    2. Ключовете за Субаруто (моето)
                    3. Ключовете на Маздата (на жена ми с детското столче)
                    4. Ключовете за вкъщи/офиса
                    5. Портфейл,
                    но обещавам да прибавя поне един нож, фолио и фенерче.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • От: EDC или (Every Day Carry)

                      Ризи на 5.11 и на 9.11 имам, в жегата не ми харесва варианта. Сега на въпроса за чантата, дайте вашите впечатления за Кондор-а и за Макспедишъна.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: EDC или (Every Day Carry)

                        Аз съм се насочил към ЕДЦто на Кондора без да съм виждал нито него нито Макспедишъните на живо.Някак си по клиповете Кондора изглежда с по-нормални размери, докато Фетбой,Джъмбо и другите на Макспедишън приличат повече на старите ученически чанти.Доста по-големи са имах предвид.

                        Коментар


                        • От: EDC или (Every Day Carry)

                          И на мен така ми изглежда и в момента клоня към Кондор. София ми е малко далеч да се разхождам за една чанта за да ги видя на живо, май ще разчитам само на клипове и снимки. Относно ластичния кобур - според мен не е вариант. По-бързо ще го извадя от чантата. Сега съм с такава на кръста на Джоралти и като съм по анцунг я нося.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: EDC или (Every Day Carry)

                            Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                            Темата е много готина и много полезно инфо събрах, но... момчета вече направо си ме е страх да натисна клаксона на кръстовище или когато някой ме засече. То пистолети, пълнители към тях, 2-3 броя ножове, направо страх Вече като видя жиб ша го пускам, като не иска да мине - ще го чакам, докато реши да мине, обещавам да не използвам клаксона или да псувам. От утре съм нов човек. Обещавам!
                            Иначе по темата:
                            1. Samsung Galaxy S II
                            2. Ключовете за Субаруто (моето)
                            3. Ключовете на Маздата (на жена ми с детското столче)
                            4. Ключовете за вкъщи/офиса
                            5. Портфейл,
                            но обещавам да прибавя поне един нож, фолио и фенерче.
                            Поздрави!
                            Няма за какво да те е страх всичко е съвсем нормално и в реда на нещата според мен .. все още не мога да проумея как може мъж да е без нож.. едно време хората това са го приемали за нормално .. а сега като те видят с нож на джоба и веднага почват разни шушукания и тн . Така, че аз съм твърдо за поне нож човек да има в него ... разните други благинки са си за нас щураците .

                            Мите и Тракторист .. в понеделник ще ви снимам ЕДЦ-то на Кондор пълно за да видите дали става или не става даже ако се сещате нещо да питате или искате да окичвам по него казвайте.. за да добиете реална представа. Проблема е че нямам около мен Джъмбто за да ги сравня и тн ...
                            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                            A POS
                            0885600200
                            За момента пасажер

                            Коментар


                            • От: EDC или (Every Day Carry)

                              Като гледах какви неща си носите (някои от вас) и се помъчих да се сетя какво имам аз в чантата. Интересно, че когато ми потрябва нещо, знам че го имам, а по памет се сетих за няколко ключа... Легнах с и с мисълта, че утре ще проверя, но... юнашко сърце не трае и воала:


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6829.jpg
Прегледи:1
Размер:205.8 КБ
ID:5464580


                              П.П. Освен пробната лампа, имам и фазомер в джоба на якето. Защо- не знам!
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • От: EDC или (Every Day Carry)

                                Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                                Няма за какво да те е страх всичко е съвсем нормално и в реда на нещата според мен .. все още не мога да проумея как може мъж да е без нож.. едно време хората това са го приемали за нормално .. а сега като те видят с нож на джоба и веднага почват разни шушукания и тн . Така, че аз съм твърдо за поне нож човек да има в него ... разните други благинки са си за нас щураците .
                                Шегувам се естествено. И аз сън надиплип 4-5 маркови и 2-3 немаркови ножа вкъщи, но не ги нося през деня, а само като тръгна към планината или уикендите към вилата. Работата ми е свързана с минаването през доста скенери в доста обществени сгради и ще е доста трудно всеки път да се сещам да оставя ножа в колата.
                                Часовниците Suunto направо ме разбиха. Страхотни. Започвам да събирам пари за Suunto Core Yellow Crush

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X