Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EDC или (Every Day Carry)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: EDC или (Every Day Carry)

    Аз имам доста неща на Макспедишън, една голяма раница на Хеликон и разни дребни джобове и допълнения на Кондор и Хеликон.
    Моето скромно мнение е, че като материали и чисто визуално ниво на изработка, от изброените Макспедишъна е най-добре.
    Което не значи, че не смятам цените им (на Макспедишън) за доста раздути. Или, че не откривам тук-таме разни дребни и дразнещи дефекти или недомислени неща.
    Другото, което не ми хареса в "'тактикъл" раниците и чантите е липсата на ергономичност, комфорт и удобство в сравнение с добри туристически аналози. Последните пък си имат други недостатъци...
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • От: EDC или (Every Day Carry)

      Моето мнение е:
      Ташев - отлично качество на продуктите
      Juralti - отлично качество на продуктите
      Maxpedition - поне от това което съм видял - мисля,че са страхотни(а цените им направо страшни)
      Имам туристическа раница на Jack Wolfskin 60литра.Имам я от около 8-10 години ползвям я 3-4 пъти годишно в гората и е прекрасна.
      Мечта ми е една раница на Tasmanian tiger ама цените им едни.....
      И не забравяйте,че перфектни неща няма,както и,че - за едни е + за други.

      Поздрави

      Коментар


      • От: EDC или (Every Day Carry)

        Абе още снощи щях да пииша за тазманиййския дявол, ама не знаех дали някой тук го ползва / харесва и с цел да не се излагам не писах. Имам две такива раници. Невроятно са. Качеството е невероятно, измислени са с много акъл. Цената им си заслужава.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: EDC или (Every Day Carry)

          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
          Абе още снощи щях да пииша за тазманиййския дявол, ама не знаех дали някой тук го ползва / харесва и с цел да не се излагам не писах. Имам две такива раници. Невроятно са. Качеството е невероятно, измислени са с много акъл. Цената им си заслужава.
          Лека корекция - не тазманиййския дявол,a тигър. Иначе те са производство на Tatonka(до колкото знам).Уникални са!Но и доста скъпи! А ако говорим за туристически - Karrimor са ми любими.

          Коментар


          • От: EDC или (Every Day Carry)

            Аз харесвам много нещата на Warrior - имал съм три техни раници и не са лоши. За голяма раница - имам Bergen на Snugpack-като женското сърце е - винаги има място за още нещо. В момента се замислям за едно Lowe Alpin за британската армия за средна раница. За Тасманиън Тайгър- загубиха ме когато минаха от Курдура 1000 на Курдура 500 и лайнон. Иначе са добри раници. 5.11- стават но с някой условности. Хубаво и евтино- нещата на Хеликон - с ударение върху евтино. Жоралти.... м.... добри неща имат, но ако искаш нещо качествено цената няма да е стинки .... Не закупувам нещо ако циповете му не са YKK, копчетата Prym, катарамите Nexus, National Moldig или Duraflex а материала Кордура на Дюпон. Не съм толкова богат,че да си купувам евтини еднодневки.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: EDC или (Every Day Carry)

              Да де, тигър. Скъпи са, но цената си заслужава. Човек чак след като си купи и използва такава раница, разбира разбира разликата между качествените и не качествените. А ергономиката и разпределението на теглото и прилепването към тялото са много важно нещо, особено ако трябва да я носиш цял ден или да бягаш с нея. Служебните ти "френски" раници (големите) ако я напълниш както трябва и тръгнеш на някъде поради високия център на тежестта има голяма вероятност да те събори и да се контузиш, да не говорим , че умаляват гърба и раменете и на 15 минута капваш и вече си не толкова ефективен. Та идеята ми е, при възможност ползвайте качественото. Няма какво да жаля пари за хубава раница, аз през живота си съм изпушил цигари които струват една хубава кола, пък да се циганя за 300-400 $ няма смисъл. А и както казва един колега,мерак с пари се гаси.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: EDC или (Every Day Carry)

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                Аз харесвам много нещата на Warrior - имал съм три техни раници и не са лоши. За голяма раница - имам Bergen на Snugpack-като женското сърце е - винаги има място за още нещо. В момента се замислям за едно Lowe Alpin за британската армия за средна раница. За Тасманиън Тайгър- загубиха ме когато минаха от Курдура 1000 на Курдура 500 и лайнон. Иначе са добри раници. 5.11- стават но с някой условности. Хубаво и евтино- нещата на Хеликон - с ударение върху евтино. Жоралти.... м.... добри неща имат, но ако искаш нещо качествено цената няма да е стинки .... Не закупувам нещо ако циповете му не са YKK, копчетата Prym, катарамите Nexus, National Moldig или Duraflex а материала Кордура на Дюпон. Не съм толкова богат,че да си купувам евтини еднодневки.
                Mad Dog,като цяло увахавам постовете ти и ще ми е интересно какво е мнението ти за макспедишъна като марка.Ще съм ти благодарен ако ме открехнеш за разлика м/у кордура 1000 ,700 и 500.И една молба - снимки,снимки качвай повече.Ти поне има какво да качваш.

                Поздрави

                Коментар


                • От: EDC или (Every Day Carry)

                  Ей тази чантичка ползвам за лаптопа и за ръчен багаж. Много здрава, носи много, позволява да се окачва по нея какво ли не и е много удобна. Снимките са кофти, щото са от Соним-а, апарата ми не е в мен в момента.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG10175.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5464167Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG10176.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5464168Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG10177.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5464169Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG10178.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5464170

                  А иначе като ходя някъде това ми е чантичката с тоалетни принадлежности. Мога да похваля микрофибърната хавлия, която е супер.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG10183.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5464171

                  Голямата ми раница няма смисъл да я снимам с телефона, и тя е черна и иска хубав фотоапарат, иначе нищо няма да излезе.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: EDC или (Every Day Carry)

                    Първоначално публикуван от smigal Преглед на мнение
                    ...макспедишъна като марка...
                    За мен са добри, здрави и нещата които правят са смислени, ноооо...по-важното е от къде купуваш. Всяка марка бълва брак или хайде да кажем продукция с дефекти. На такава раничка Maxpedition Remora попданах в интернет за съжаление. Просто е криво скроена. Мислех да пиша до фирмата, да снимам и т.н. все пак за такива пари всичко трябва да е безупречно, но накрая реших да не се вторачвам толкова много. Иначе си мислех, че като плащам скъпо всичко е ОК. Да ама не! Така, че внимавай! Всичко се прави в Китай, но едни неща идва тук, други по света...
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • От: EDC или (Every Day Carry)

                      Важното е за кой пазар е правено. Иначе Китай и особено Пакистан имат супер стоки, но за БГ е едно, за САЩ е друго. Искам да Ви разкажа една интересна случка с мен. Фен съм на 5.11. Първия път в пробната на един магазин като обух панталона и той направо "заспа". Никога не бях обувал нещо, което да е така удобно, прилепнало към тялото, нито тясно, нито широко. Много здрав и добре скроен и ушит панталон. Така, в Афганистан на пазара обикаляме с колега и гледаме едно хлапе около 10 годишно, ни подканва към сергия с "тактическа" екипировка. Хлапето говореше английски по-добре от нашите полковници. Имаше хладилна чанта и черпеше потенциалните клиенти със студени напитка Гадорейд в Афганистанската августовска жега. Гледаме ние комплекти панталон, риза и шапка. Почва пазарлъка. От около 100 долара сваляме за 40 на комплект, но не ни харесаха размерите и плата. Хлапето казва, че можем да си изберем какъвто плат искаме от наличните на сергията и размер по желание, време на изработка 1 седмица и ще свали 5 долара за забавянето. Абе хлапето е роден търговец, ама търгува с акъл и се пазари с акъл, кеф ти е купиш нещо от него. Харесахме си плат от друг модел дрехи, харесахме си кройка от съвсем различен комплект, хлапето ни измери и каза, че след една седмица ще са готово. Отиваме след една седмица. Всичко е ушито, троен шеф, размера пасва идеално, плата е от желания от нас, цената 35 долара за панталон, риза и шапка. Всички джобове са със здраво велкро (по-здраво от на БГ униформите). Там, където е шито велкрото си личи че е отбелязвано с химикал, явно нямат креда или каквото там се ползва в днешно време. Този комплект още го нося и не е мръднал, имам същия 5.11, разликата е трудно доловима. Така че, има и ментета с добро качество. Не че го сравнявам с 5.11, но за 35 пари - толкова и аз и колегата сме пре доволни.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: EDC или (Every Day Carry)

                        Е ти направо си си направил костюм по поръчка, било то и тактически и с ишлемето от Домениканската република например, може да няма нищо общо.
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • От: EDC или (Every Day Carry)

                          Първоначално публикуван от smigal Преглед на мнение
                          Mad Dog,като цяло увахавам постовете ти и ще ми е интересно какво е мнението ти за макспедишъна като марка.Ще съм ти благодарен ако ме открехнеш за разлика м/у кордура 1000 ,700 и 500.И една молба - снимки,снимки качвай повече.Ти поне има какво да качваш.

                          Поздрави
                          Матрял има - читав фотоапарат- не.
                          Макспедишън са страхотни продукти - имал съм Джъмбо Пак и бях ужасно доволен...
                          Просто са малко... скъпички.

                          Значи колкото по- голям е номера на Кордурата - точкова е по дебела нишката послужила за изтъкаване на плата- т.е. е по- здрава и износо устойчива. От известно време повечето фирми се преориентираха на 500 заради по- малката маса на готовото изделие. Опита ми обаче с 500 показва че при интензивна експлоатация се износва следно 1.5 пъти по- бързо от 1000. Найлон 1000, 500 и прочие "ужким" е същото като Кордура .... без парите за дюпон , ама практиката показва че не е баш.....

                          Нанчев -чантата за лаптопа на коя фирма е 5.11 ?
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: EDC или (Every Day Carry)

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Е ти направо си си направил костюм по поръчка, било то и тактически и с ишлемето от Домениканската република например, може да няма нищо общо.
                            Ти мани ишлемето на Домениканската република..... До сега нито на Пропър, нито на Тру Спек (те шият в Хондурас) не съм им намерил повече от 1-2 дребни кусура. А всички кожени ръкавици се правят в Пакистан - и на 5.11 и на Блекхоук и на Дамаскус. Филмата се казва Силкот Ледър и съм им ходил на посещение. Ако у нас имаше пазар за обеми- високо качествени ръкавици и други тактически аксесоари без "марка" могат да се внесат доста евтини.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: EDC или (Every Day Carry)

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Ти мани ишлемето на Домениканската република..... До сега нито на Пропър, нито на Тру Спек (те шият в Хондурас) не съм им намерил повече от 1-2 дребни кусура. А всички кожени ръкавици се правят в Пакистан - и на 5.11 и на Блекхоук и на Дамаскус. Филмата се казва Силкот Ледър и съм им ходил на посещение. Ако у нас имаше пазар за обеми- високо качествени ръкавици и други тактически аксесоари без "марка" могат да се внесат доста евтини.
                              Точно на Пропър мога да ти покажа панталон с ръстов етикет M-Regular, но на практика е S-Regular. Обещаха ми, че при повторна поръчка ще ми изпратят един панталон бонус...
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • От: EDC или (Every Day Carry)

                                По отношение на Макспедишън, впрочем както и към редица други марки има един сериозен проблем. Пълно е с ментета, хубави, лоши, всякакви... Затова, Макспедишън и подобни марки, само от реномиран и официален вносител... всичко друго... си е друго. Колкото до 1000-та "дена", моето мнение е, че конкретно за раници, конкретно за т.н. тактически имат значение, разбира се, отчитайки кройка, усилвания и прочие. Всъщност единицата "ден" е теглото в грамове за 9000 метра от дадено влакно. Мисля един "ден" беше влакното от коприна, но не съм сигурен. Масово, производителите минават на 500 "дена" не само заради теглото, но и заради удобството. Раница от влакно 1000 "дена" стои леко ламаринено. Аз си я харесвам и ми е удобна при това, но повечето хора определено не я намират за комфортна. При раниците има и други много важни разлики между т.н. "тактически" и туристически и те са най-общо в елементите по ергономиката. Туристите могат да се събличат, обличат, да си връзват фланелата на кръста и прочие, нещо което не се предвижда в другият случай...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X