Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

    Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
    За да спрем спора искам да ви кажа само ,че луд човек и силен вятър нищо не може да ги спре !
    10Х!

    Поклон на тези, които не си седяха на топло и да размишляват евентуално какво биха направили, ако не беше това или онова, а запалиха колите и айййдееее, на тръстиката!!! На Коледа стават чудеса, за закъсалите хорица, които също малко или много ги е било страх и/или..... да направят нещо за да се спасят чудото е дошло! Живи и здрави всички и весела Коледа!
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

      Проблема на институциите в момента е че няма координираност, ръководство и опит.
      Координацията ясно - различни институции, ако няма координационен център или не се уточни, че при еди какви си ситуации еди кой си командва, а при други ситуации друг командва, няма да има и координация. Едните ще правят каквото са им наредили и ще гледат другите как правят каквото на тях са им наредили, пък дали са съвместими действията...
      Ръководство - че какво ръководство да има, като през няколко години го сменят. Първо военизирани, после не, после към пожарната, утре ... Какъв опит има ръководния състав на РСПАБ за управление на ГЗ? Малък, да не кажа никакъв. И естествено сигурно никой не се е сетил, че някой с опит от ГЗ ще ръководи групите по ГЗ по-добре от някой пожарникар и да го сложи на такъв пост в РСПАБЗН.
      Опит - навсякъде по света е нормално да се провеждат съвместни учения. Не и в България. Поради липса на пари, поради липса на желание, но учения няма. Е как хората да добият опит. Ми никак. Затова и няма да знаят откъде им се включват блокажите на машините. Като знам какво е нивото на подготовка на БА в момента и ме хваща страх.
      И като се събере цялото това нещо се получава позната ни картинка при една не особено сложна ситуация (не особено сложна от гледна точка на възможностите на ГЗ).
      Няма как да сме по-добре подготвени по отношение на техниката от институциите. Затова и както казаха Белата и Калаша, като се е появило МТЛБ-то се дръпнали за да не пречат.
      А че никоя институция няма да си признае, че не може да си върши работата и и трябва помощ от, както се изразиха по медиите, "любители" също е ясно.

      Живи и здрави да са всички колеги и да продължаваме все така!
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Идеята, да се използват журналистически акредитации е добра, но за ограничен кръг хора. Такива, които няма да се надценят и няма да попречат повече, отколкото да помогнат.

        И на мен ми допада . Може да се направят по 5-6 баджа за всеки голям град в който има достатъчно подготвени хора и техника , като баджовете ще се разделят на 2 места(за всеки случай) по 3 броя (повече от 3 джипа рядко се налага да се намесват..) . Съхраняващите ги ще са хора с репутация и популярност във форума и при възникване на такава ситуация желаещите да помагат просто минават през съхраняващия ги - вземат и действат , след това ги връщат . Те ще се ползват само в случаи в които има риск от среща с неразбиращи и неадекватни "власти" ( като в случая) . Няма смисъл да се ползват при вадене на колега от гората или ......
        ‎По 2 литра са само млякото и сока !
        WJ 4.7

        Коментар


        • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

          Държавата(респективно - община/ите) за едни е майка, за други - мащеха.
          Почти съм убеден, че ако в преспите беше да речем областния управител или кмета на Ст. Загора или някоя друга голяма община наблизо нещата щяха да се случат много по бързо(за адекватно - надали).
          Респект колеги !

          Коментар


          • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

            Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
            И на мен ми допада . Може да се направят по 5-6 баджа за всеки голям град в който има достатъчно подготвени хора и техника , като баджовете ще се разделят на 2 места(за всеки случай) по 3 броя (повече от 3 джипа рядко се налага да се намесват..) . Съхраняващите ги ще са хора с репутация и популярност във форума и при възникване на такава ситуация желаещите да помагат просто минават през съхраняващия ги - вземат и действат , след това ги връщат . Те ще се ползват само в случаи в които има риск от среща с неразбиращи и неадекватни "власти" ( като в случая) . Няма смисъл да се ползват при вадене на колега от гората или ......
            За съжаление, журналистическите карти са поименни.

            Коментар


            • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

              Нека малко по хипотетично да погледнем на нещата.
              Целта на ГЗ като национална институция е ясна. В съвършената и форма (и в съвършената форма на други отговорни институции) ситуации като случилото се в Николаево нямаше да бъдат нито трагични нито интересни.
              При такива хипотетично идеални наличия на държавни структури изобщо не виждам нужда от наличието на ММС. Освен да се свежда до взаимопомощ на зорлем обърнатите си джипки и споделяне на пържоли.
              В действителност възможностите на визираните структури са далеч от от идеалните им цели.
              Представям си ги като каца с мед покрита със слой л...помия стояща на върха.
              И точно поради това ММС и Форума като цяло има амбиции да е алтернатива.
              На този етап държавните институции са обречени на невъзможност по дефолт. Не виждам причини да се се сработваме и да споделяме техните невъзможности с нашите възможности, дори и малки но категорични.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                Явно форума го четат много внимателно и външни потребители така че освен разбор на действията на наще хора и безсилието на държавните структури дайте да напишем предложения как това може да се промени . Може пък и нещо в тромавата държавна машина да се раздвижи под медийния натиск . Аз лично нещата ги виждам така : Всяка година поне през последните 20 зимата ни изненадва и такива неща се случват все на едни и същи места по пътищата на родината . Тези места са не повече от 10 - 15 за цялата ни държава и обикновенно са около проходите . Един елементарен анализ показва къде са и около тях се изграждат голями бази на ГЗ снабдени с достатъчно тежка техника . Такава дал господ режат я на скрап по подделенията . Организацията на въпросните структури не е задължително да е 100% щатна може да се базира на частично доброволен принцип и на закона за резерва на въоръжените сили . През лятото се правят няколко занятия с техниката късната есен се обслужва и като стане такава ситуация се изкарва. Този принцип работи до колкото знам в планинската спасителна служба . Другото съществено нещо са фирмите отговарящи за почистването те са под прекия контрол на областния управител и кметовете . Те могат още при обявяването на обществената поръчка да изискат наличието на определен тип тежка техника . Все пак те си познават района и би трябвало да знаят какво им трябва . Ясене ти като член на управата дай да учредим една форумна сметка на тия момчета поне разходите за горивото да им се връщат под някаква форма. Нещо като сметка на МСС за такива операций . Защото сега нещата приключиха за една нощ но ако се проточат трябва някой поне гориво и храна да закара в района където се провежда операцията .
                Последно редактирано от sek.1; 25-12-11, 05:47.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  .... Ясене ти като член на управата дай да учредим една форумна сметка на тия момчета поне разходите за горивото да им се връщат под някаква форма. Нещо като сметка на МСС за такива операций . Защото сега нещата приключиха за една нощ но ако се проточат трябва някой поне гориво и храна да закара в района където се провежда операцията .
                  Я да видим сега кой го е домьрзяло да прочете цялата тема

                  Коментар


                  • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                    Поредната акция, която кара хората да се присъединяват към този ФОРУМ.
                    Поздравления за всички около тази акция !
                    Поздравления!
                    Може само да четем, да се правим на умни и да се възхищаваме на участниците.
                    Браво момчета !
                    Такива акции все повече доближават идеята " Финансиране на подобен форум от държавата" до нейното осъществяване.
                    Но това си е само коледна приказка (за сега).
                    Весели празници, бъдете все така съпричастни към човешките "закъсации" и ... гордеем се, че сме част от ВАС !

                    Коментар


                    • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                      Я да видим сега кой го е домьрзяло да прочете цялата тема
                      Прочел съм я много внимателно . Идеята ми е не да събираме пари за конкретната акция които участниците да откажат а МСС да си има сметка за такива операций от които поне горивото да се покрие .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                        Ако 100лв за гориво са важни за теб, твърде е вероятно ти да не си подходящ за участник в такава акция. Приеми, че това, че в такава акция човек влиза на свой риск и на свои разноски е добър филтър за отсяване на хора, надскачащи сянката си.

                        Коментар


                        • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                          Ясене, не си много прав. Човек може да има огромно желание и свободно време, може дори и джип да има, даже и подготвен, но в тая криза може и да му е празен резервоара в даден момент. Значи ли че този човек не е подходящ. Ако от някоя клубна каса, или от джоба на някой друг загрижен и всеодаен човек този резервоар се напълни, проблем ли е.
                          Дали 100 лева са проблем е много относително. За теб да речем сега не са проблем, но утре може и да са. Това означава, че сега си подходящ участник в такава акция, но утре няма да си.
                          А риска може да бъде също различен. Вальо рискува освен себе си и колите си, останалите само себе си, и спокойствието си. Горивото не знам Вальо ли го е сипвал или и останалите са помогнали.
                          А Вальо на който не се е обадил той не е отишъл. В случая и аз на другия ден нямах неотложна работа, и ако ми се бяха обадили, и аз бих тръгнал. Естествено не всеки човек би тръгнал когато му звъннат. Аз например не съм се записал в ММС и другото, именно защото не мога да гарантирам, че ще бъда на разположение, когато е нужно, защото работата ми е такава. Иначе май отговарям да останалите изисквания и имам мерак.

                          Коментар


                          • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                            Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
                            Ясене, не си много прав.....
                            Прав си!Не е много прав,а е АБСОЛЮТНО прав!.....А остатъка от поста ти дори ми е някак срамно да коментирам!

                            Коментар


                            • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                              Не се палете толкова. Истината, както обикновено, е някъде по средата...
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                                Не се палете толкова. Истината, както обикновено, е някъде по средата...
                                То и на ръката ми има 5 пръста,но не винаги истината е по средата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X