Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
    Прав си!Не е много прав,а е АБСОЛЮТНО прав!.....А остатъка от поста ти дори ми е някак срамно да коментирам!
    А ти знаеш ли колко от участниците са отишли на техни разноски. И , ако са отишли на някой друг на разноските, значи ли , че не стават.
    Ясен според теб става ли, ти ставаш ли? А, ако аз ти сипя гориво и отидем с твоята кола, и двамата ли ставаме или само единия.
    И кое точно те е срам да коментираш, и защо?
    Не казвам, че Вальо би взел пари. В тази тема, до колкото разбрах се прави разбор на случилото се, дават се предложения, те се обсъждат. Та какво лошо има например, при някаква акция в която участват автомобили от някой клуб, част от разходите в акцията да се поемат от самия клуб.
    За желание и инициатива ли говорим, или за финансови възможности. Естествено, че комбинацията е най- добре, ама не трябва да се анатемосват и другите варианти.

    Коментар


    • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
      То и на ръката ми има 5 пръста,но не винаги истината е по средата
      Много често е точно там!!!
      А сега сериозно: и в изказванията на двамата има аргументи, които се струва да се обсъдят поне...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        ... и в изказванията на двамата има аргументи, които се струва да се обсъдят поне...
        Добре!Нещата са простички.Тук има МСС и ДВиП.И двете работят.Защо да се променя нещо,което работи?Нека има развитие естествено,което си е промяна само по себе си.В 3-ти или 4-ти пост на тази тема съм предложил МСС да има касичка.На ДВиП не и трябва.....Но не съм съгласен някой да ми се репчи щото нямал 5,10 или 100лв за гориво.И касичката нека не е за това.Ако лицето *Х* е в населено място *А*,бедствие в точка *Б*, а касичката е в точка *С*какво правим с горивото за *Х* който е без гориво и пари за такова?!.....глупости на таркалета!.....

        Коментар


        • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

          Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
          ....глупости на таркалета!.....
          Гошко, ква е тая арогнтнос бе?
          Аз ще взема кинти на заем за да те изкарам от преспата... БЕЗПЛАТНО!
          И тогава ли така ще ми се надуваш?
          На колко акцийки си бил, Гошко?
          Да не си от онези, с многото предложения?
          Я поясни иронията си към на Цанко поста, че много смешен стана
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

            Момчета, случайно да сте забелязали, че хората които са активни в действията, не са активни в приказките??? Който е помогнал е имал такъв порив, а не защото се нуждае от нечие одобрение или от финансова мотивация. Другото може да се нарече работа, служба или .... Изписахте повече мастило, отколкото бензин момчетата са похарчили, ама си седите на топло у дома и е по-лесно... Историята обаче помни действията.
            Последно редактирано от Вива ViRuS4eto; 25-12-11, 21:35.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

              На Подбалканския и около Сливен всяка година се случват подобни неща.

              Колко биха стрували 3 метеостанцийки да предават от ветровитите места данни ?

              По отношение на разрешенията. Мисля, най-ефективно ще е, на местните началници на ГЗ или пътни служби , да им се даде списък с подготвените хора, колкото да не се запознават на място, а иначе на високо ниво си е умряла работа. Царя и да даде, за пъдаря знаете.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                Момчета, случайно да сте забелязали, че хората които са активни в действията, не са активни в приказките??? Който е помогнал е имал такъв порив, а не защото се нуждае от нечие одобрение или от финансова мотивация. Другото може да се нарече работа, служба или .... Изписахте повече мастило, отколкото бензин момчетата са похарчили, ама си седите на топло у дома и е по-лесно... Историята обаче помни действията.
                Като се обръщаш към "момчетата" е добре да си запозната кои са участвали във въпросната акция. Всъщност sobax е бил с пловдивската група. Иначе са ти правилни разсъжденията.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Като се обръщаш към "момчетата" е добре да си запозната кои са участвали във въпросната акция. Всъщност sobax е бил с пловдивската група. Иначе са ти правилни разсъжденията.
                  Четох темата от кора до кора, като цяло изключенията потвърждават правилото Аз лично ако бях, щеше да ме е срам от цялата тая тема. Вярно, не съм, ама не съм се и правила на постфактум загрижена за бедстващите. Или си там, или бегай-уегай

                  Иначе вече изказах възхищението си от постъпката на истинските участници, още веднъж поклон пред безкористната им всеотдайност!!! а останалите - заповядайте в "Бар Наздраве" да си чешем езиците
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                    Всичко това звучи много COOL, ако това беше първата или единствената акция на форума.
                    Ама не е.
                    Част от хората, които си "чешат езиците тук", са участвали в други акции преди години, ама кой да чете !
                    Друга част, ще участват при първа възможност, в това нямам съмнение.

                    Така, че прибързаните заключения с геройски привкус, не звучат никак добре.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                      Евала на хората участвали в операцията - колкото до полемиките и интереса към темата (въпреки че предишни акции е имало и съм чел за тях с интерес) мисля че в момента масовия интерес и коментар е продиктуван от това че са намесени журналисти - дали е добре или зле незнам но като гледам това е първата тема на подобна тематика в която прехвърчат искри успокойте се и се веселете. Весела Коледа.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                        Не съм участвал в тази, но в подобни няма как .... почти всеки е имал участие.
                        Изводите които направих за себе си (не ги натрапвам, а споделям):
                        1. Ако се участва доброволно е човешко и показва сила. Всеки го е изпитвал.
                        2. Ако няма благодарност си е глупаво и се убива доброто у силните.
                        Човек се чувства излъган (не казвайте обратното .)
                        3. Ако не се възвърнат поне разходите (силните и това отказват.... ), пак се убива доброто.
                        Човек остава без пожарогасители заради непознати.
                        Човек остава без резервна гума ... дори и по-късно не му я връщат.
                        Да не прекалявам.......
                        4. Който е активен участник (поименно) в подобна акция - да му се даде пропуск за допускане до следващи подобни емоции(акции). Служебен пропуск като на доброволец.
                        Нещо лошо ли е това - държавна признателност на силните хора ?
                        Мисля, че не трябва да демагогстваме.
                        Трябва да плануваме точка по точка правилни действия. (а може управителите на МСС и форума да са планували ?)
                        Това е.
                        Весели празници !
                        Още веднъж - ПОЗДРАВЛЕНИЯ на колегите, вдигнали нивото на Човеците в България !

                        П.С. Може ли да се покажат аватарите(имената) на всички колеги (герои) от тази акция?
                        За да се знае, на кого благодарим .

                        Коментар


                        • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                          Момчета, случайно да сте забелязали, че хората които са активни в действията, не са активни в приказките??? Който е помогнал е имал такъв порив, а не защото се нуждае от нечие одобрение или от финансова мотивация. Другото може да се нарече работа, служба или .... Изписахте повече мастило, отколкото бензин момчетата са похарчили, ама си седите на топло у дома и е по-лесно... Историята обаче помни действията.
                          +1
                          Най-добрия пост, след този на Белата - неговия си е направо репортаж.
                          Познавам всички учатници в акцията и знам, че се отнася 100% за тях.
                          Бравос и от мен юнаци.

                          Коментар


                          • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                            "Ние бяхме с Гето,сега се връщаме,картината беше апокалиптична,над 30 закъсали камиона и около 100 леки коли,помогнахме на най нуждаещоте се,извадихме и колегата,после дойдоха подкрепления от Пловдивския тим,Вальо,Калаша,Росен и други корави момчета,също се побориха със стихията"

                            Кои баха героите така и не се разбра напълно:
                            1. Илиян - Белата - СтЗ
                            2. Гето - СтЗ
                            3. Живко Бакалов - Ст.З
                            4. Вальо - drukman - PB
                            5. Георги Калашев - Kalasha - PB
                            6. Росен - PB
                            7. и други корави момчета
                            Ей тези другите кои са ?????

                            Коментар


                            • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                              6.Росен Спасов - sobax - PB;
                              7.Жельо Петров - jpetrov - PB.

                              Джипките са им са супер подготвени, винаги в бойна готовност с пълни резервоари, и са фрашкани с пари . Само чакат обаждане.

                              Майтапа настрана. Аз просто исках да кажа, че е малко дискриминационно парите да определят дали си подходящ или не.

                              Коментар


                              • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                                Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
                                просто исках да кажа, че е малко дискриминационно парите да определят дали си подходящ или не.
                                Точно толкова е дискриминационно, колкото да не можеш да си купиш нещо, ако нямаш пари за него. Пак е дискриминация, само че естествена. Когато е официализирана, се нарича "ценз". И, разбира се, далеч не само парите определят кой е подходящ или не. Подходящ е този, който е свършил работата, без сам да си изпати много.

                                А и не са толкова много пари, че да натежат на някого на бюджета. Почнем ли да ги даваме, ще видим някои хора, които ще ходят на безплатна (или даже с печалба) разходка. Излишно е да казвам, че вероятно няма да са най-опитните, с най-подготвени машини и с най-голяма свобода на действие. Не се знае и кой кого ще спасява. Познавам такива хора, за съжаление.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X