Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

    Моля гласувайте в анкетата, ще е от голяма полза за всички...
    396
    Не ме интересува нищо свързано с бедствия, катастрофи и т.н.
    3.03%
    12
    Няма вероятност, да се случи каквото и да е сериозно бедствие, което да ме касае лично мен или следващото поколение.
    3.54%
    14
    Вероятността за бедствие, която да ме засегне лично мен, или следващото поколение е много малка.
    14.65%
    58
    Вероятността да ме засегне мен или следващото поколение, локално непродължително, (до месец) катастрофично бедствие (касаещо моят регион) е реална.
    15.15%
    60
    Вероятността да ме засегне мен или следващото поколение, продължително катастрофично бедствие (над месец) което да причини сериозни щети в региона който живея, е реална.
    13.38%
    53
    Вероятността през моят живот или този на следващото поколение, да се случи бедствие, което да причини сериозни щети на цивилизацията е реална.
    39.14%
    155
    Вероятността през моят живот или този на следващото поколение, да има катастрофа, която да доведе до краят на цивилизацията в този и вид е реална.
    11.11%
    44
    VPetrov.photography

  • #2
    От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

    Чак заличаване на цивилизацията през този живот - може би - не, но промяната в климатичните условия е достатъчно реална вече.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #3
      От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

      Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
      , но промяната в климатичните условия е достатъчно реална вече.
      Глобалистки локуми...никакви съществени климатични промени няма и няма да има. Достатъчно сериозни учени включително и български /на които вярвам защото съвпада с моите наблюдения около 50 год./ се изказаха по въпроса. Последното беше за търговията с квотата на парниковите газове от която имат полза само богатите държави.
      Остава само заплахата от космическа катастрофа, астероид, комета, но съвременната наука не дава такива индикации в обозримо бъдеще. Според мен единствената реална заплаха би била силна, катастрофална вулканична дейност, но там е както казва циганката - или ще има или няма да има...
      По-серизен е въпроса с изхранването на бързо нарастващото световно население. Според едно изследване критичното население на земята е 14 милиарда.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #4
        От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

        Тук не мога да намеря отговор. Аз ако знам, че нещо ще се случи до месец, сигурно ще взема някакви мерки, най-малко да напусна района. Няма как да съм сигурен и, че нищо няма да се случи. В момента вероятноста нищо фрапиращо да не се случи е ... да речем 90% оставям 10%, че скоро нещо споменаха за времеви катаклизми, ама и там е малко мътно.
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

          Отбелязах "Вероятността за бедствие, която да ме засегне лично мен, или следващото поколение е много малка." Принципно допускам, че в Софийско пОле е възможно по-силно земетресение, както и не мога да изключа попадение на космическо тяло върху съседите Не живея с очакване за никаква конкретна катастрофа, но в чисто принципен план допускам една изключително малка възможност за споменатите неблагополучия.
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • #6
            От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

            Някъде имаше една карта на разлива при скъсването на стената на язовир Искър, но много бързо изчезна. Имаше и филм за състоянието на стената, който също бързо се потули. Към днешна дата редовните доклади за състоянието й били засекретени, а състоянието - тревожно (в това не съм сигурен, а съдя по думи на хора от ГЗ и от НЕК, които отскоро не са в системата).
            Анкетата е интересна, но според мене трябва да се раздели на локална и глобална част, защото бих гласувал за двата вида заплахи поотделно с различни отговори.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #7
              От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

              Колеги, сега е важно гласуването в анкетата. Ако има интерес, след това ще се отворят много теми вече по същество...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                Глобалистки локуми...никакви съществени климатични промени няма и няма да има. Достатъчно сериозни учени включително и български /на които вярвам защото съвпада с моите наблюдения около 50 год./ се изказаха по въпроса. Последното беше за търговията с квотата на парниковите газове от която имат полза само богатите държави.
                Остава само заплахата от космическа катастрофа, астероид, комета, но съвременната наука не дава такива индикации в обозримо бъдеще. Според мен единствената реална заплаха би била силна, катастрофална вулканична дейност, но там е както казва циганката - или ще има или няма да има...
                По-серизен е въпроса с изхранването на бързо нарастващото световно население. Според едно изследване критичното население на земята е 14 милиарда.
                Топенето на полярните шапки е факт. И още много други примери има в тази насока.
                Това, което не е още 100% ясно е истинската причина за тези промени. Според много учени съществува някакъв вид цикличност в климата на земята и човешката дейност не е определящата. Има обаче и такива, според които именно човекът стои в основата на климатичните промени.
                За съжаление съвременната метеорология събира и анализира данни от сравнително кратък период от време и не може категорично да се произнесе по въпроса.
                Имайки предвид обаче, колко трудно управляем и инертен е процесът - аз питам, трябва ли да се стигне до катастрофа, за да се "убеди" някой, че е трябвало да се мисли и действа по друг начин?!?!?!

                Коментар


                • #9
                  От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

                  Апел към администрацията на форума - моля, оправете си конструкциите и членовете в изреченията! Имам предвид това:

                  в регионът който живея е реална
                  Да не говорим, че изреченията представляват езиково изнасилване и са абсолютно направилни. По-добре възможните отговори на анкетата да изглеждат така:

                  Няма вероятност, да се случи каквото и да е сериозно бедствие, което да касае лично мен или следващото поколение.

                  Вероятността за бедствие, която да засегне лично мен или следващото поколение е много малка.

                  Вероятността да бъда засегнат аз или следващото поколение, от локално непродължително (до месец) катастрофично бедствие е реална.

                  Вероятността продължително катастрофично бедствие (над месец) да засегне мен или следващото поколение, и което да причини сериозни щети на региона, в който живея е реална.
                  Другите са приемливи.

                  Знам, че мнението ми не е по темата, но грешките са фрапиращи. За протокола - гласувах за отговор номер три.
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

                    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                    Топенето на полярните шапки е факт. И още много други примери има в тази насока.
                    Това, което не е още 100% ясно е истинската причина за тези промени. Според много учени съществува някакъв вид цикличност в климата на земята и човешката дейност не е определящата. Има обаче и такива, според които именно човекът стои в основата на климатичните промени.
                    За съжаление съвременната метеорология събира и анализира данни от сравнително кратък период от време и не може категорично да се произнесе по въпроса.
                    Имайки предвид обаче, колко трудно управляем и инертен е процесът - аз питам, трябва ли да се стигне до катастрофа, за да се "убеди" някой, че е трябвало да се мисли и действа по друг начин?!?!?!
                    Цикличност има, и наистина не се знае дали човешката намеса е довела до глобални промени.
                    Наскоро гледах по дискавъри за разните планети и климатичните услови. На едни температурата е много ниска, на други много висока. Едни имат дъжд от метан, други от разтопена "земна" маса, но като цяло има времева цикличност, т.е. разни течения които сформират бури прерастващи в циклони и т.н. Общо взето се въртят, но не спират и се събират в голямо завихряне и т.н.
                    Имаше и за слънчевите изригвания, там май ни касае най-много. Натрупва се енергия и се освобождава от време на време, но понякога се натрупва дълго време, т.е. събрано от по-малки такива. Нещата може да бъдат унищожителни.
                    Към момента нямаме събрани данни от големи периоди време и няма как да бъде проследено.
                    Стана ясно, че нещата са циклични, но има малки цилки като периоди, а има и гооолеми неясни за нас, или поне няма събрани данни за толкова големи периоди.
                    п.п. Специално за слънчевите изригвания, през 1800 и незнам коя година (зле съм с помненето на тея неща) е имали такова, като цяло всичката електроника в деншно време ще е аут/капут/фира ако не бъде изключена . Това ми се стори най фрапиращо, но никой не може да каже кога ще се случи, но пък ще има такова... цикъл.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

                      Каквото си го направим колеги това ще е. Като мине критичната точка хора да мислят, че ще стане нещо, то ще стане.
                      sigpic

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

                        Натрупаните след последното голямо кръвопускане на човечеството - /Втора Световна Война/ потенциални взривоопасни неуравновесености в човешката популация, предполагат скорошна развръзка.
                        Ефект на спусък би могла да изиграе всяка незначителна на пръв поглед случка, тъй както кихане в планината може да отприщи неподозирана лавина, натрупвана с десетки години и тонове.
                        Човечеството е затапило своето развитие.
                        На първо място с не правенето на разлика между Наука и Технология. Науката съдържа вътре в себе си двигателя на своето развитие, тоест основание за развитие е самото любознание, присъщо на Човека.
                        Основна причина за развитие на Технологията е вън от нея. Това е стремежа да се работи по-малко а да се придобива повече. 90 % от хората по света работят професии, свързани не с производство а с преразпределение на ресурси.
                        А всички те очакват блага изработени от останалите 10%.
                        При това в последните 20 години, производството се обособи по местоположение в една част на планетата, а потреблението в друга.
                        Пътищата за достигане на ресурса до потребителя са силно затлачени от наличието на междинни звена, паразитиращи върху неотменната обусловеност Производител - Потребител.
                        Брокерски борси, Фючърсни продажби, Спедиторски линии, Макротърговски вериги, всяко едно от тези звена увеличава стойността на стоката със собствената си издръжка и може да колабира, като причини продуктова криза в световен мащаб.
                        На пръв поглед тези услуги се привиждат като позитивни в задоволяване на потребностите по веригата производител потребител. На практика, още един тарикат е измислил, начин да се нареди в хорото на посредниците ставайки милионер без да произвежда нищо.
                        Едни идиоти зубрят камари от инструкции на някой машинен език, измислен от други идиоти и подреден в логическа система, като си въобразяват, че са най-големите специалисти в някой си ЛинуксМинукс.
                        А не знаят как да извлекат корен квадратен с молив и смятат че околният свят е враждебен като в някой виртуален гейм.
                        Това не е знание, това е технология. И като такава, колкото е по-сложна и увъртяна, толкоз е по-несъвършена.
                        Естествените и значими неща са прости. Като брокер опитващ се да издои коза.

                        Правенето на пари, и харченето са се превърнали в самоцел, тоест съществуват заради самите себе си.
                        Най-мощният контрацептив е образованието.

                        Не само е вероятно светът да преживее Колизия, а е остро необходимо.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

                          WFT? Какво означава тая дума "катастрофично"? За пръв път я чувам.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

                            Докато ние философстваме, мечката играе в двора на комшийте:
                            http://www.dnes.bg/world/2011/05/28/...turciia.119811
                            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                            No wahalla.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво мислите относно вероятността от катастрофично бедствие което да Ви засяга?

                              Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                              WFT? Какво означава тая дума "катастрофично"? За пръв път я чувам.
                              Това е юридически термин - "катастрофично събитие" - Катастрофично събитие е настъпването на покрит риск, на който едновременно са изложени голям брой застраховани лица и вследствие на чието проявление са причинени значителни вреди.

                              Предполагам, че пусналите анкетата са имали предвид катастрофално, което е и правилния термин в случая, но знам ли...
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X