Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Съвет за покупка на нож?

    Имаш лс. Твърдят ще са американско производство.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #77
      От: Съвет за покупка на нож?

      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
      Имаш лс. Твърдят ще са американско производство.
      Ако говориш за Gerber Bear Grylls Ultimate Survival да видях го,да видим какво ще кажат хората който разбират от ножове,иначе на рекламата изглежда яко!

      Коментар


      • #78
        От: Съвет за покупка на нож?

        ИМХО - ако ще го ползваш само за шишчета и прочие вземи си нещо от класа на Мора или Bahco - поне няма да те е яд като го бастисаш. Ако ще го гнявиш по-сериозно, умножи си бюджета поне х 4. Конкретно Gerber Bear Grylls Ultimate Survival според мен е нескопосано и поевтинено копие на LMF II.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #79
          От: Съвет за покупка на нож?

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          ИМХО - ако ще го ползваш само за шишчета и прочие вземи си нещо от класа на Мора или Bahco - поне няма да те е яд като го бастисаш. Ако ще го гнявиш по-сериозно, умножи си бюджета поне х 4. Конкретно Gerber Bear Grylls Ultimate Survival според мен е нескопосано и поевтинено копие на LMF II.
          За тези Mopa и Bshco нищо не намерих в еbay! Принципно искам нож който мога да го ползвам при всяка ситуация,да не е много голям,и да не е много малък,нещо от сорта на LMF II добре изглежда,в ebay върви около $70-$80!

          Коментар


          • #80
            От: Съвет за покупка на нож?

            Като ще е Made in Germany only, виж някой евтин Linder. Въпреки, че Мората ще е по- подходяща. Mora of Sweden търси, колегата ти го е написал на кирилица...
            Зима иде

            Коментар


            • #81
              От: Съвет за покупка на нож?

              Мда, не искам да давам линкове към външни сайтове, но прилична Mora 2000 или Bahco, в България можеш да си намериш за около 30 лв. максимум.

              Но първо дефинирай наистина за какво ти трябва ножа. LMF II, ккато и новата изгъзица на Бат Беър, освен ако не планираш да режеш въжета в несвяст, с тая серетация не ти вършат никаква работа. Ако ще е за пържолки и тук-таме дялкане - не си заслужава да даваш повече от 30-50 кинта. Или евентуално бюджетните серии на Спайдерко (Тинешъс, Ресилиънс) - 80-100 кинта. Ако търсиш сериозен нож, за сериозно ползване - приготви си едни 200+ кинта и имаш богат избор - Fallkniven, Peltonen, Becker.

              Аз лично имам 2 чекмеджета с ножове. След като си взех Фелкнивен S1, смятам да ги редуцирам до 5-6 бройки макс.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #82
                От: Съвет за покупка на нож?

                Сега гледам тук едни ножове българско производство,те добри ли са?
                Този който гледам е с инфо: "Ловен нож, изработен ръчно от Иван Радев - Костенец 10141. Острието е изработено от висококачествена стомана 4034 KRUPP Германия. Дръжката е от естествен рог . Канията е от телешки бланк. Красива изработка, подходящ за подарък или ежедневна употреба."
                Има и някакви габровски! Виждам че цената им е доста повече и от Шведски и от други ножове който ми препоръчахте като добри,а са Български,това значи ли че са с по добро качество на тази цена!?

                Коментар


                • #83
                  От: Съвет за покупка на нож?

                  Не, това не значи нищо.
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Съвет за покупка на нож?

                    На стандартния въпрос "Какъв нож да си купя за 50-60-70 лв. и да си режа шишчета и салатки с него?" , стандратния отговор е "Купи си Викторинокс за начало"

                    Коментар


                    • #85
                      От: Съвет за покупка на нож?

                      Ти майтап ти се струва ама викторинокса си е дип харен нож! Хубаво се заточва, за тези пари ще се сдобиеш с някой от по - големите модели, вършат всякаква работа и са лесни за пренасяне, а и у нас се предлагат на доста места. Вегнер също можеш да видиш, те са горе долу от този клас, даже една идея уж по - добри.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #86
                        Габровските са добри. Правят ги предимно по комплекс Етъра. Имам няколко от майстора Червенски. Ползвам ги предимно за дране по време на лов. Имат ряз. Точат се лесно на камък, тъй като нямат ръб на острието. Цената се вдига от това, че често се прибавят и разни "красоти", които за мен са излишни. Недостатъка е, че чирените са само от дърво, кокал и рог, а аз предпочитам гумирана ръкохватка /който е драл мазната сланина на прасе, знае защо е така/. И още едно мнение от мен - ножът за меса и шишчета обикновено не е този, който е подходящ за клони. Поздрави!

                        Нещо подобно на това:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nozh_rachna_izrabotka_Gabrovo_227_1288.jpg
Прегледи:1
Размер:28.1 КБ
ID:5270432 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nozh_rachna_izrabotka_Gabrovo_227_1289.jpg
Прегледи:1
Размер:16.7 КБ
ID:5270433
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-04-11, 18:53.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X