Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Моят нож

    Майсторът не съм аз, но идеята е моя!!! Имам и още един, но него ще пусна по-късно.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #77
      До: Моят нож

      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
      Включвам се, понеже дотук не видях друг да е показал нещо подобно:
      Пета и седма снимка от пост-38
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #78
        До: Моят нож

        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
        Пета и седма снимка от пост-38

        Красота!
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #79
          До: Моят нож

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          Красота!
          И до там свършват качествата на ножлето от прехваления майсторан Бруслето На тестовете се представи на нивото на Мора 2000 .
          За справка
          - Мора 2000 - 35 лв
          - "Красивия " - 150 евро
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #80
            До: Моят нож

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение

            Традиционните Puukko са изработвани с дръжки от специален вид плачеща върба, която расте само в ограничен район на Финландия и поради този факт са много ценни.
            Мисля, че вместо "Плачеща Върба", си искал да кажеш "Къдрава Бреза", на която ценното и не е, че расте в ограничен район на Финландия, а че расте в много обширни райони на Скандинавския полуостров и в северната му част е напрактика единственото дърво от което е възможно да се направи добра дръжка за нож. Затова и се е наложила като традиционна.

            Коментар


            • #81
              До: Моят нож

              бе и аз щях да правя тая поправка,ма да не прозвучи като заяжданече тия плачещи върби там найстина са кът и трябва внимателно да гледаш да ги различиш сред другите брезиотделно тва острие сопотското напомня повече на росели щот инак разглеждаики официалния сайт на Lapin Puukko човек почва да се чуди - спряно ли е от производство,или е доста волна сопотска интерпретация на острие на Lapin Puukko
              http://diadoblago.ucoz.net/

              Коментар


              • #82
                До: Моят нож

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Включвам се, понеже дотук не видях друг да е показал нещо подобно:


                Това е Lapin Puukko или по-точно една от разновидностите на финландските ловни ножове. Конкретната разновидност, според това, което намерих за нея из мрежата, се слави като "нож за лов на мечки"

                Моят разбира се е реплика, изработена преди години някъде из родния ВПК, мисля че в Сопот.

                Традиционните Puukko са изработвани с дръжки от специален вид плачеща върба, която расте само в ограничен район на Финландия и поради този факт са много ценни. Също така имат изключително красиви гравюри по дръжките и каниите, а някои и по остриетата.
                Имам го то поне 20г. Като малък си го ковах сам.Голем зор беше да се събере и да почне да работи. Затова си и остана така.... незавършен. Иначе е от нЕкаква шведска стомана(имаше пратка в военния завод при нас) за някакво изделие-ф20мм.И дръжка от орех.Не е кой знае какво ама е изключително здрав и има отличен рЕз.
                И още нещо-според мен (не съм експерт въобще) над 30см. нож доста пречи при работа с него и при носене.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #83
                  До: Моят нож

                  Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                  И още нещо-според мен (не съм експерт въобще) над 30см. нож доста пречи при работа с него и при носене.
                  Принципно си прав, ама не съвсем. Освен това размерът не е сантиметри, а отношение към дължината на педята на притежателя. Утре ако не домързи ще дам конкретни примери със снимки.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #84
                    До: Моят нож

                    На мен пък дървото на дръжките ми прилича на Карелска бреза

                    Коментар


                    • #85
                      До: Моят нож

                      Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                      На мен пък дървото на дръжките ми прилича на Карелска бреза
                      +10! От Карелска бреза са изработвани мебели за императорския двор. В наше време са правени опити да я развъждат изкуствено от семена. Без резултат! Получавала се нормална бреза с бяла дървесина.

                      Докато се разбрало, че това е обикновена бреза с характерно заболяване, което придава петнист вид на дървесината.

                      Един "фокус". Към дънера на дървото, предназначено за сеч, за година-две в неголям отвор в ствола близо до корените, се подава специален разтвор-оцветител. Така се получава цветна дървесина.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Моят нож

                        Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                        И още нещо-според мен (не съм експерт въобще) над 30см. нож доста пречи при работа с него и при носене.
                        и сабята пречи при носене,но ако не е с такава дължина не работи
                        всеки нож си има предназначение,а това предназначение изисква различни форми и големини.да се слага всичко под общ знаменател от гледната точка на това "какво ми върши работа" е меко казано ограничено
                        все пак има една категория,т.н. "работни ножове" , или нож за всичко,с който се извършват всякъв род дейности - от дялане на клечки до ходене на лов,та за такъв нож максималната дължина на острието е 120мм , за да може да се справя еднакво добре с всичко.дебелината му пък не бива да надвишава 4.5мм.няма се лъжем,че работния ще се справи както специалезиран ловен ножединственото предимство на работния е изключителната му здравина.
                        http://diadoblago.ucoz.net/

                        Коментар


                        • #87
                          До: Моят нож

                          Днес погледнах ножа на Valkov.Val. Пеперуда- такива разни модели продавам и знам ,че ги купуват все разни келеши да се правят на много печени. Но този нож е друго нещо .Хареса ми идеята да се направи с рогови чирени, което го изважда от групата на хлапета ,които въртят пеперудата и го праща в групата на ловци, туристи и др. ,които имат нужда от добър и не малък ,но компактен нож . Добра идея и браво на майстора.
                          С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                          Коментар


                          • #88
                            До: Моят нож

                            Мен също ме впечатли пеперудата. А ти какви ножове продаваш? Покажи някой сайт. Ако се срамуваш може и на лични !

                            Коментар


                            • #89
                              До: Моят нож

                              Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
                              Мен също ме впечатли пеперудата. А ти какви ножове продаваш? Покажи някой сайт. Ако се срамуваш може и на лични !
                              Аз не продавам. а купувам.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Моят нож

                                Аз пък продавам, разни китайски чикии,които се купуват ,защото са ефтини,но пък и добре наточени-държат ряз / Мнението е от много ловджии, които колят и дерат с тях /. За себе си не купувам. Не съм запален да се надхвалвам с разни фин, афро, рамбо или др. екзо ножове. Просто ,ножа е като жената- трябва да ти легне на сърцето и ръката. Аз имам такъв нож и съм го показал на 4-та страница в тази тема.
                                Последно редактирано от Тодор Етрополе; 12-12-09, 11:33.
                                С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X