Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
    Искаш да кажеш, че глока не е добър така ли?
    Не бе добър е, но трябва да знаеш някои неща за него.
    Първо, острието му не е до края на дръжката, а е някъде до средата на същата. Другото е втулка за игли за шиене, рибарски корди или както беше казал един колега тук за такъми ала РамбоСИЛЕК.
    Второ, въпросния трион може би е направен да нарани повече някой при намушкване, отклокото да среже някоя летва. Е не, че не може ноооо...
    Трето, черното на острието май си най-обикновена боя.
    Ръждясва и както казаха колегите по-горе не за това което искаш ти.
    Последно редактирано от blackfirefly; 24-04-12, 15:36. Причина: 1
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
      Искаш да кажеш, че глока не е добър така ли? За мацките не се притеснявам те от мен ще се впечатляват не от ножа.
      Искам да кажа, че да си намажеш лютеницата на филията, да си нарежеш салама и да подостриш 2 пръчки за шишове можеш с всяка евтина работна ножка (Бако, Мора, Хултафорс). При добро желание и достатъчно търпение същите работи, разбира се, можеш да ги свършиш и с половинкилограмов и един лакът дълъг туч (Глок-а), подострен винкел и права лопата, само че не виждам смисъл в това.

      Виж ако се каниш да къмпингуваш някъде за по-продължително време, разговора е друг. Ама за обикновен излет/пикник половин кило желязо на колана да ти смъква гащите - защо ти е ? Аз на тридневни походи с палаткуване обикновено си нося един Ф1 (10 см острие), и да ти кажа досега не съм имал случай да ми трябва по-голям нож.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Моят нож

        Ок, благодаря ви за отговорите.
        Лопата - друг солдата!!!

        Коментар


        • От: Моят нож

          Прави са колегите, предложили, Мора 2000.
          Колкото за Глок-а, той си е хубав, войнишки нож, от ръждавейка, но здрав и/ако щеш/ хамалски.
          Грешат тези, които си мислят, че това, отгоре е трион.
          То е мислено, по-скоро за прорязване на шлицове за въже, или нещо подобно, за рязане /като трион/ е неудобно и твърде дебело.
          Всъщност и двата не са Full Tang, но достатъчно здрави.
          Аз съм фен на Gerber-Big Rock-Camp - прост и здрав нож - виж темата на Izo 4x4 - Gerber.
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • От: Моят нож

            С едно напръскане с балистол в пластикова кания на Глок забравяте за ръжда му.

            Коментар


            • От: Моят нож

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0133.jpg
Прегледи:1
Размер:143.6 КБ
ID:5368581

              Ето я и моята скромна колекция от работни ножове.Щикът от АК74 упорито се опитвах да го направя нож,но безуспешно.От както си имам оранжевия,тези големите не бяха излизали от шкафа.
              Тома Томов
              Вече с Kia Sportage.

              Коментар


              • От: Моят нож

                Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]444887[/ATTACH]

                Ето я и моята скромна колекция от работни ножове.Щикът от АК74 упорито се опитвах да го направя нож,но безуспешно.От както си имам оранжевия,тези големите не бяха излизали от шкафа.
                Ми то оранжевия е НАЙ-нож, поне сравнен с тея големите топузи , може и да не изглежда страшно тактикУл ама си е добро работно ножче. Е разбира се и викториноксчетата не ги пренебрегвам, ама те са така ... да се каже задължителни и мултитулчето разбира се .
                Щика няма какво да се мъчиш да е нож, той си е желязо за ръгане с някаква циментация, иначе може да е дълъг, но за сметка на това е мек
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Колко са ме майтапили за тоя щик,не е истина:
                  -Я дай да си намажа филията,уу ма то мирише на оръжейна смазка!Ходи да режеш бодлива тел.И т.н.
                  Тома Томов
                  Вече с Kia Sportage.

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
                    Колко са ме майтапили за тоя щик,не е истина:
                    -Я дай да си намажа филията,уу ма то мирише на оръжейна смазка!Ходи да режеш бодлива тел.И т.н.
                    ....с тая ножка май по-лесно ще се мажат филии
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      http://i124.photobucket.com/albums/p...eEnfield-1.jpg

                      Имам подобен нож,донесен от прапрадядо ми от балканските войни.Ама него не посмях да го нося по палатки...Съвсем щяха да ме попилеят...Изводът е,че щиковете си вървят с пушкалото,иначе ставаш за ''мезе'' на цялата компания.
                      P.S.Да,на снимката на Мишо е ''тесак'',а това на моята нож,щик за Маузер,може би.
                      Последно редактирано от tomisagledva4a; 26-04-12, 21:55.
                      Тома Томов
                      Вече с Kia Sportage.

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
                        Имам подобен нож,донесен от прапрадядо ми от балканските войни.Ама него не посмях да го нося по палатки...Съвсем щяха да ме попилеят...Изводът е,че щиковете си вървят с пушкалото,иначе ставаш за ''мезе'' на цялата компания.
                        Ако не ти се става за "мезе" можеш да ми го метнеш. Въобще няма да му се притеснявам, та и на палатки да го нося.
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          За съжаление само този щик,и два медала са останали от човека,след поредната отпуска за продължаване на рода.Така си е и оставил костите около Одрин.А прадядо се е родил след това,така,че не знам нищо нито за ножа,нито за медалите.Единия е за храброст,но на другия нищо не пише.Ще ги донеса и ще ги снимам.А бе ще заспамя темата .
                          Тома Томов
                          Вече с Kia Sportage.

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            това са моите скромни чикийки най интерсен е ловджийския нож на поне 20+ години е от дядо ми е, някъв трофеенНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5185.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5369722Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5188.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5369723
                            Pathfinder 4.0L

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
                              това са моите скромни чикийки най интерсен е ловджийския нож на поне 20+ години е от дядо ми е, някъв трофеен[ATTACH=CONFIG]445220[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]445221[/ATTACH]
                              Какво, според теб, означава: "Трофеен"?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Какво, според теб, означава: "Трофеен"?
                                ами,че е подарък някъв.в смисъл вмз не правят ножове и този е бил нещо като рекламен или сувенир.
                                Pathfinder 4.0L

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X