Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Ето малко по-хубави ножове от колекцията ми
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0003 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:136.7 КБ
ID:5263551

    Коментар


    • От: Моят нож

      Тук да се похваля, днес ми подариха е те тва: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT0216.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:5263555Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT0217.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5263556 И сега съм един щастлив човек.

      Коментар


      • Колко му трябва на човек - тези три работи и от време на време някой нов нож.

        Първоначално публикуван от belfi4o96 Преглед на мнение
        Ето малко по-хубави ножове от колекцията ми
        [ATTACH=CONFIG]314779[/ATTACH]
        Класа! Помня първите ти три или четири ножа от един друг форум. Но, нещо съм пропуснал ревютата на три от горния ред. Последния дясно що е?
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-03-11, 21:28.

        Коментар


        • От: Моят нож

          Сега ще пусна ревю и тук

          Коментар


          • От: Моят нож


            Малко за освежаване на темата - опит за ревю на едно интересно ножле:
            История: имам го от три години, като първата го носех като ЕДЦ, а от две години лежи в едно чекмедже. Това, което ме заинтригува към днешно време е, че за две години няма и следа от петънце за разлика от почти всички около 15 бр. /чекмеджето е в кухнята, съответно влажно/, от които испански /Нието/, китайски, израработени от мен от 4х13, като последните два вида с микроязви.
            Върху ножа нямаше никакви знаци при закупуването му /13 лв./, на въпроса ми какво производство е, получих снизходителна усмивка / за тези пари какво очаквате да бъде?/.
            Ножът беше комплектован с показаната кания - изключително качествена кожа/ ? / с недобра изработка.
            Формата на ножа първоначално беше друга, финишът под всякаква критика, НО се оказа много здрав. На видеото се вижда серсемското изпитание - пънът е сух дъб, а дебелината на 5 мм от върха е 1.5 мм.
            Ножът е закупен от магазин във Варна / зад зимно кино "Тракия"-Марина/. Там продават много руска стока, та ме загложди мисълта дали не е руски нож от 95х18, имайки в предвид корозионната му устойчивост и необикновената здравина като за китайски нож.
            За резливост няма да пиша, всеки нож заточен правилно и добре реже отлично, а ако е закален и добре, то ще държи и ряз /за спец. стомани и карбидите в тях няма да говорим/.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: Моят нож

              С риск да стана досаден ще покажа канията, която спретнах днес за горния нож:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0706.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5266160Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0707.jpg
Прегледи:1
Размер:45.3 КБ
ID:5266162Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0708.jpg
Прегледи:1
Размер:43.1 КБ
ID:5266164Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0717.jpg
Прегледи:1
Размер:34.2 КБ
ID:5266163Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0722.jpg
Прегледи:1
Размер:28.4 КБ
ID:5266159Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0709.jpg
Прегледи:1
Размер:47.2 КБ
ID:5266161


              п. с. Имам да показвам първия си нож, изработен от мен / изкован/, който се явава "историческо" оръжие, защото събитието се случи през 1989 год., а миналата седмица беше реновиран / леко пришлайфане със шкурки 800, 2000/.
              Последно редактирано от Нешо 68; 04-04-11, 18:58.

              Коментар


              • Нож

                Здравейте колеги, новак съм във форума и хобито, та искам да кажа, че не разбирам от стомани, коване, предназначение, ......., но преди няколко седмици си купих нож, продавача ми каза, че е японски и е ръчна изработка, много ми хареса и реших да ви покажа ножа си

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2864.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5269382 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2863.jpg
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:5269381 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2862.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5269380 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2848.jpg
Прегледи:1
Размер:162.0 КБ
ID:5269379 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2845.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5269378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2846.jpg
Прегледи:1
Размер:137.3 КБ
ID:5269377 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2849.jpg
Прегледи:1
Размер:180.7 КБ
ID:5269376 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2850.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5269375


                ТТ дани:
                Дължина на ножа 270 мм
                На острието 150 мм
                На дръжката 110 мм
                Тегло 227 г
                Конията е изработена от японска вишна, дръжката му също.
                В захват теглото е към острието.
                Стоманата е ръждаема, ряза е много добър и ножа прекалено остър
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-04-11, 15:59.

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Прилича на Канецуне от Секи Кът. Първите две снимки бихте могли да ни ги спестите все пак.
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Здравейте съфорумници.Искам да ви представя и моите любими

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13032011334.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5270661 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20042011347.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5270662 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20042011356.jpg
Прегледи:1
Размер:139.2 КБ
ID:5270663

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Здравейте,този красавец ми остана спомен от дядо,който пък го имал от неговият дядо,който се е върнал от войната с него Някой може ли да ми даде малко повече информация за въпросният нож.Ще е хубаво да зная,какво всъщност притежавам. Благодаря предварително.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210182.jpg
Прегледи:1
Размер:192.7 КБ
ID:5270766Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210180.jpg
Прегледи:1
Размер:188.0 КБ
ID:5270767Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210178.jpg
Прегледи:1
Размер:219.5 КБ
ID:5270768Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210181.jpg
Прегледи:1
Размер:182.2 КБ
ID:5270769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210179.jpg
Прегледи:1
Размер:228.0 КБ
ID:5270770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210184.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5270771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210183.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5270772

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Това е руски водолазен нож произведен около 1960 година.
                        Последно редактирано от droba; 22-04-11, 17:02.
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Просто стар водолазен нож, пробвай го с магнит, ако е немагнитен, то производство след Първа световна война. Мисля че наше, съветско производство. Ето ви подобен нож, входящ в комплект на тн "трехболтовката", демек стар водолазен вентилируем костюм.

                          P.S. Също така не е изключено, че този горепоказан нож е френски произход, щото калъф му има карабинер, който имали само франките.
                          Последно редактирано от Sibirski; 22-04-11, 17:12.

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Благодаря за изчерпателният отговор на съфорумниците. Определено останах озадъчен от фактът,че пра-дядо ми е притежавал такъв нож,може пък и да е бил водолаз. Може би ще започна да колекционирам ножове след като първият вече е при мен Да попитам още нещо. Дали няма да е хубаво да се наточи и полира според вас ?

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Ако смяташ да го ползваш може но не очаквай чудеса от неръждавейка правена по онова време. По-добре го продай и си вземи нещо, което ще ти върши работа. Гледам из нета,че вървят по 200-300$ Ако смяташ да си го пазиш за споен няма какво да му правиш освен да го почистиш.
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Определено няма да го ползвам,доста е тежък да ти кажа А за продажба за сега нямя да си мисля,благодаря за информацията все пак. Но си мисля,че ако го дам на някой точилар да го полира ще изглежда доста по добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X