Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    За да е пълен циркът, обмислям да поръчам и нож от CPM REX 121. Интересно ми е да я съпоставя спрямо К390 и да видя износоустойчивостта, аджеба, колко е по- висока и струва ли си двойната и тройната цена за нож спрямо тази на К390. Някой има ли наблюдения? Напълно ненужна инвестиция, но пуст гъдел...
    Аз още на К390 се чудех, при положение, че има М390 Това само за единия кеф от ръждясването ли? Иначе за гъдела, кой колкото го влече

    Ножът изглежда много добър. Със здраве да си го ползваш

    Коментар


    • От: Моят нож

      Благодаря, не само. К390 е доста по - износоустойчива от М390. Инак М390 си е много хубава неръждавейка.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        Благодаря, не само. К390 е доста по - износоустойчива от М390. Инак М390 си е много хубава неръждавейка.
        Така е, ама М390 е толкова износоустойчива, че на дали има нужда от повече Гъделът го уточнихме, така че мотивите са ясни

        Един въпрос от любопитство - как се точи К390 в сравнение с М390 или примерно елмакс?

        Коментар


        • От: Моят нож

          Елмакс нямам, но имах М390 на 61-62 HRC. S90v също имам на 61 HRC. По мое мнение, М390 се точи сравнително по- лесно от S90v, а S90v сравнително доста по- лесно от K390. ZDP 189 на 67HRC и S110v на 63HRC също се точат по- лесно от К390 на 64-65HRC. По инат желязо, не съм точил. Проблеми особени - нямам. Имам две 6 инчови двустранни вплочки DMT Dia - Sharp от тия плътните. Едната е 220/325, другата е 600/1200. Като заточващи пособия работят доста бързо и не подбират особено какво им подаваш. С тях точа основно и нямам особени проблеми, да става бавничко, но нож от К390, не особено затъпен го правя да дялка косми за 15тина, 20 минути. Първо през диамантите гритове 325-600(най - често) след това имам, както вече споменах имам доста камъни, десетки, но, но имам и 3 Шептъна от серията GLASS те са 21 сантиметрови и са с грит 1000-3000-8000. Според колеги от форума, които ми ги препоръчаха, съм щял да бъда особено доволен. Да, доволен съм! Бързи са, но си искат време с твърдички стомани. Е не кой знае колко много де. Интересувах се доста и според японците, които ги произвеждат, серията Глос са анджак направени за тяхните твърди и износоустойчиви ножове, или иначе казано, това са професионални камъни, които работят добре с всички стомани, но работят особено добре с твърди и износоустойчиви стомани закалени над 64+++HRC Какво ли не съм им подавал. Карбоновите Опинели ги ядат като халва и с по 7-8 движения на страна стават огин. К390 иска повечко, но също се заточва доста удачно и люто. Та така, по въпроса със заточването. След шептъните за душевен кеф минавам през строп(кожа и фин гой) заигравам се, под малък ъгъл, доста движения, не ги броя. Без да бързам, докато си пия ракията(примерно) доставя ми удоволствие. Крайният резултат е дялкане на косми. Друго нещо, което искам да споделя е, че стоманите от фирма Бьолер са прахови, да и от Крусибъл стоманите са прахови и силно назобани, но зърната на решетката на К390(примерно) са доста по - фини от REX 121, S90v, S110v, s125v и тн. Това се вижда от снимки на микроскопи, диаграми и тн. По мое мнение именно легиращите елементи влияят на износоустойчивостта на стоманата и по - конкретно Ванадия. Просто при Бьолер зърната са по - фини. В резултат сравнение на К390 на 65HRC и REX 121 на 69HRC, при рязане, REXа има някакво предимство, но заради значително по- фините зърна при сякане на кости или нещо друго, к390 търпи по- малко наранявания. Инак всички гореизброени назобани стомани са фини и позволяват изключително добро заточване. Реално от чак толкова износоустойчивост, няма смисъл, просто душевен кеф, както казахме. CPM 154 или RWL 34 е пре достатъчно в повечето случаи
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Моят нож

            Номер 9:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190726_103428.jpg
Прегледи:1
Размер:198.5 КБ
ID:5818448
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Моят нож

              Подарък за рожденния ден ...честито ти
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Моят нож

                Честито и от мен. Имам доста Опинели - не са никак лоши за цената си. Предпочитам ръждаемите. Инокса са доста меки.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Ще пренощува тая нощ в кока кола топнат пък утре ще видим на какво прилича.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    Ще пренощува тая нощ в кока кола топнат пък утре ще видим на какво прилича.
                    Чакаме снимки!
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      И аз, да знам дали да топя моя.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        По принцип може да се топи и в оцет. Така направих с моя Hultafors HEAVY-DUTY KNIFE GK и резултата беше повече от добър. Разбира се преди това ножа трябва да бъде добре обезмаслен и почистен!
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          И аз, да знам дали да топя моя.
                          Топи смело. Само го почисти със спирт преди това, и гледай да топиш само острието, до преди ключалка та.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Да ама не го обезмаслих с нищо друго освен измиване с препарат за чинии, което го отчитам като грешка.
                            Острието почерня ( нямам снимки) но черния слой падна лесно при изтъркване с влажна домакинска гъба наръсена със сода бикарбонат. Остана устойчив тъмносив слой с няколко по светли петънца на местата където не е било обезмаслено добре (пак нямам снимки).
                            След почти 2 дена експлоатация и рязане на пържоли, ябълки и сухи мезета резултата е следният:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190730-151048.jpg
Прегледи:1
Размер:79.2 КБ
ID:5818571

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190730-151108.jpg
Прегледи:1
Размер:24.1 КБ
ID:5818572

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190730-152132.jpg
Прегледи:1
Размер:28.8 КБ
ID:5818573

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190730-152150.jpg
Прегледи:1
Размер:29.0 КБ
ID:5818574

                            забелязва се увеличено потъмняване към дръжката и към върха. По средата си е тъмно сиво. Пробвах пак със содата и гъбата , не пада лесно новото потъмняване но ако се постарая ще падне. Няма да се постарая.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Вземи си една оръжейна оксидация и повече не се занимавай с глупости!
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                                Вземи си една оръжейна оксидация и повече не се занимавай с глупости!
                                Защо глупости!? Сегашния резултат ме задоволява напълно! Преди след всяко мокрене се появяваха ръждиви петна, а сега вече няма. Стои си сиво. Това е фосфатиране някакво предполагам, а оксидацията е друго. Оксидацията без да е омазнено острието няма да го предпази от ръжда, пък да го омазнявам не ми харесва. Аз за храна го ползвам.
                                Доволен съм от този резултат.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X