Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Супер ножче, работно и просто, но красиво

    Със здраве да се ползва !!
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • От: Моят нож

      Красиво ножЕ, бравос на майстора!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • От: Моят нож

        Голяма красота .....Бравос
        Последно редактирано от bravel; 08-04-16, 00:11.
        За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

        Коментар


        • От: Моят нож

          Да покажа новите попълнения:

          - Един SOG cashcard, който купих от щатите и откак го взех почети не ми е излизал от ръцете:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037064605-big.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5718535

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037064606-big.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5718536

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037064607-big.jpg
Прегледи:1
Размер:164.9 КБ
ID:5718537

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037064609-big.jpg
Прегледи:1
Размер:175.9 КБ
ID:5718538

          Едно старо Jack knive-че

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037064610-big.jpg
Прегледи:1
Размер:147.9 КБ
ID:5718539

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037064611-big.jpg
Прегледи:1
Размер:186.9 КБ
ID:5718540

          Те тука още играчки от щатско.. :

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037064604-big.jpg
Прегледи:1
Размер:167.3 КБ
ID:5718541

          Коментар


          • От: Моят нож

            Със здраве да си ги употребляваш!
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • От: Моят нож

              Благодаря, колега SOG-чето го купих преди около 5-6 месеца от тъй нареченото хАмериканско Метро - Walmart, иначе ножето е произведено в Китай. Заводско си беше заточен доста добре. Бръснеше по някой друг косъм. Не съм го ползвал за цепене на дръвца и други подобни издевателства, но ми се е налагало да режа няколко шланга, баяджа кашони и някое друго въже, а и за какво ли не още друго и все още си държи ряз. От толкова време вчера за пръв път го заточих подобаващо. А Maglite -четата си бяха комплект, взех ги за смешни пари, предвид цените, които им праскат тук из сайтовете, а и на живо също съм виждал, като на всичкото отгоре повечето са и китайски ментаци на 80 процента... То само като го хванеш в ръце и видиш колко тежи ти става ясно как и къде е правено...

              Коментар


              • От: Моят нож

                Някакви подробности за таз странната чекийка?
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                  Някакви подробности за таз странната чекийка?
                  Първоначално публикуван от rumbata_1 Преглед на мнение
                  Едно старо Jack knive-че

                  [ATTACH=CONFIG]871342[/ATTACH]
                  Това ли? Прилича ми на нож за ашладисване. Дядо ми имаше подобен, но с дървени чирени.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Основна част от оборудването в корабните спасителни лодки, плотове и т.н. Ползва се често и по яхти. Има и около 40-50 см. въженце прикрепено към ухото на ножката, но аз съм го махнал. В общи линии този шип е удобен за сплитане на въжета и оправяне на пробойни в спасителните салове. Острието се води тип "безопасно", няма връх както се вижда и може да се ползва по различни предназначения, а третата анджаклама е 2 в 1 - отварачка за консерви, като ако не е на кораба може и за бира да се ползва и отделно по средата на т.нар. "отварачка" е заострено и става за рязане на по-тънки въженца и евентуално корда. Има и права отвертка, която при сгънат нож добре се вижда (снимката с фенерчетата, в лявата страна, където се сгъват/разгъват ножа и отварачката). Доста ръждясал беше като ми попадна в ръчичките. Сменихме ги на кораба с нови, но реших, че има потенциал и сметнах за добре да си го запазя, та почистих го и го лъснах с едно кече. Наточих го до бръснеж, та чак се порязах вчера като го сгъвах.. Има много други варианти на това ноже, като преди седмица видях, а и разбрах, че се продават и долу на морска гара във Варна, пак такива ножета, но от неръждавейка, с калъфче. Като при тях, който се занимава и с яхти или подобен тип морски транспорт има и едно ухо, с което лесно се развиват и спекли/ръждясали шегели.
                    Последно редактирано от rumbata_1; 13-06-16, 19:42.

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Това са мойте,нищо специално (общо 30 лв).Горния е купен от Етъра,ножката е от ножарска сергия,но човека се представи за габровец.Ножката я нося и ползвам ежедневно,ножа за клане и дране (около 15-20 животни на 2 месеца).
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20160613_221134.jpg
Прегледи:1
Размер:80.5 КБ
ID:5718661
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20160613_220955.jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5718662
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20160613_221041.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5718663
                      Use since:
                      OpenBSD 3.x
                      FreeBSD 4.x
                      Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Издялай му една дървена кания на това де колиш и дереш да не те боцка кат го носиш.
                        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                          Това са мойте,нищо специално (общо 30 лв).Горния е купен от Етъра,ножката е от ножарска сергия,но човека се представи за габровец.Ножката я нося и ползвам ежедневно,ножа за клане и дране (около 15-20 животни на 2 месеца).
                          [ATTACH=CONFIG]871470[/ATTACH]
                          [ATTACH=CONFIG]871471[/ATTACH]
                          [ATTACH=CONFIG]871472[/ATTACH]
                          Аз имам същия ,като сгъваемия, купих го преди няколко години от ножарската работилница в Златоград.
                          0884 987 137
                          В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от rumbata_1 Преглед на мнение
                            Основна част от оборудването в корабните спасителни лодки, плотове и т.н. Ползва се често и по яхти. Има и около 40-50 см. въженце прикрепено към ухото на ножката, но аз съм го махнал. В общи линии този шип е удобен за сплитане на въжета и оправяне на пробойни в спасителните салове. Острието се води тип "безопасно", няма връх както се вижда и може да се ползва по различни предназначения, а третата анджаклама е 2 в 1 - отварачка за консерви, като ако не е на кораба може и за бира да се ползва и отделно по средата на т.нар. "отварачка" е заострено и става за рязане на по-тънки въженца и евентуално корда. Има и права отвертка, която при сгънат нож добре се вижда (снимката с фенерчетата, в лявата страна, където се сгъват/разгъват ножа и отварачката). Доста ръждясал беше като ми попадна в ръчичките. Сменихме ги на кораба с нови, но реших, че има потенциал и сметнах за добре да си го запазя, та почистих го и го лъснах с едно кече. Наточих го до бръснеж, та чак се порязах вчера като го сгъвах.. Има много други варианти на това ноже, като преди седмица видях, а и разбрах, че се продават и долу на морска гара във Варна, пак такива ножета, но от неръждавейка, с калъфче. Като при тях, който се занимава и с яхти или подобен тип морски транспорт има и едно ухо, с което лесно се развиват и спекли/ръждясали шегели.
                            Имах си аз съмнения, че е нещо за нарочно употребление..., ама кат' не отбирам твърде от морските въпроси...
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                              Това са мойте,нищо специално (общо 30 лв).Горния е купен от Етъра,ножката е от ножарска сергия,но човека се представи за габровец.Ножката я нося и ползвам ежедневно,ножа за клане и дране (около 15-20 животни на 2 месеца).
                              [ATTACH=CONFIG]871470[/ATTACH]
                              [ATTACH=CONFIG]871471[/ATTACH]
                              [ATTACH=CONFIG]871472[/ATTACH]
                              Туй горното и за обезкостяване ще да е ползувателно.
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Нали ми откраднаха томито на Hankala Та трябваше да се сдобия по-набързо с нещо подобно и работно.
                                Ето какво пристигна от Финландия за скромните 110лв

                                erapuu lapland carver 95 - това е майстора на дръжката и канията (всъщност са двама братя)

                                Острието е Lauri обикновена ръждавейка 80crv2, по техни данни са някъде 59 еденици твърдост.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4807.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5723743

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4809.jpg
Прегледи:2
Размер:117.3 КБ
ID:5723744

                                Работно и евтино ножче. А на крадците на томито ми да им изсъхнат ръцете
                                Вече направих една птица с него
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Hand Carved Indian Roller.JPG
Прегледи:2
Размер:45.5 КБ
ID:5723745
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X