Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водолазни ножове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Водолазни ножове

    Първоначално публикуван от BIG BFG Преглед на мнение
    риболова с бутилки в България е забранен а и не е феър плей
    Че защо да не е феър плей ?Рибите да не излизат през минута да си взимат въздух.Съвсем си е честно дориОт друга страна ако всеки ловува според местообитанието на дивеча,ловът на патици трябва да се провежда с самолети,хеликоптери,цепелини,дирижабли,балони и хвърчила
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #17
      До: Водолазни ножове

      Не знам каква е тая сплав, но титановите обикновено са крехки. Острият връх вероятно ще се счупи бързо. После се оправя с много фин шмиргел под водопади охлаждаща течност. Много бавно и досадно. Без интензивно охлаждане не можеш да го правиш нищо, и титановия пожар всъщност не се гаси с нищо достъпно.

      Коментар


      • #18
        До: Водолазни ножове

        Стефане по принцип си прав за крехкостта на титановите сплави и аз съм се чудил много но е факт ,че от много години от тях се правят най-добрите карабинери използвани в пещерното дело и алпинизма също така обикновенни и ледени клинове ,а при тези изделия шега няма. Като куриозен факт в началото на 90те в бившата СССР имаше свръх производство на титан и като изделие съм виждал дори титанова лопата. Някои хора направиха добри пари тогава.

        Коментар


        • #19
          До: Водолазни ножове

          Зарязаха ги. Вярно че са много леки, но копаят лошо, защото пък са много дебели.
          Титанът и сплавите му са странно нещо, и нееднозначно. Здрав и лек - добре, но топлопроводността му е никаква. От алпинисти съм чувал, че при бързо пързаляне може и да запали въжето. Алуминиевите се трият, но поне не прегряват. Като се изтрие много ще го изхвърлиш.
          Не знам защо, ама нямам нищо титаново.

          Коментар


          • #20
            До: Водолазни ножове

            Аз сьм младши участник но сьм водолаз от 39 години.Прочетох всички сьвети и мнения.Някои от тях са верни,но специалмо за ножа си има подводни упражнения.Всички които са карали водолазни курсове преди 1989 година знаят за какво става вьпрос.Водолазният нож трябва да е остьр с трион и сьс засечка.Засечката е за рязане на тьнки /до 3 мм./рибарски мрежи.Трионьт е за рязане на дьрво и то мокро.Острието е за дебели и МОКРИ вьжета.Засечката реже само с натиск.За водолази се препорьчва мальк и лек нож.За харпунджии по голям и тежьк,който се дьржи ниско под коляното за да олеснява предьржането на на краката кьм дьното без да им слагаш тежести.Имам три ножа:двата са WENUK.а другия TUSA.Направени са от хирургическа стомана 3Х13.Много сьм доволен от тях.Помагали са ми мниго.И когато ги пробвате не си носете вьжета в магазина ще ви се смеят.Има голяма разлика от рязане под и над водата.

            Коментар


            • #21
              До: Водолазни ножове

              Първоначално публикуван от gorda Преглед на мнение
              Аз сьм младши участник но сьм водолаз от 39 години.Прочетох всички сьвети и мнения.Някои от тях са верни,но специалмо за ножа си има подводни упражнения.Всички които са карали водолазни курсове преди 1989 година знаят за какво става вьпрос.Водолазният нож трябва да е остьр с трион и сьс засечка.Засечката е за рязане на тьнки /до 3 мм./рибарски мрежи.Трионьт е за рязане на дьрво и то мокро.Острието е за дебели и МОКРИ вьжета.Засечката реже само с натиск.За водолази се препорьчва мальк и лек нож.За харпунджии по голям и тежьк,който се дьржи ниско под коляното за да олеснява предьржането на на краката кьм дьното без да им слагаш тежести.Имам три ножа:двата са WENUK.а другия TUSA.Направени са от хирургическа стомана 3Х13.Много сьм доволен от тях.Помагали са ми мниго.И когато ги пробвате не си носете вьжета в магазина ще ви се смеят.Има голяма разлика от рязане под и над водата.
              Аз съм от скоро във водолазното дело, но съм готов да заложа кашон уиски, че със серетираното острие(както ти му викаш триона) ще отрежа дебело мокро въже по-бързо от теб с гладкото.

              За мен лично добрия водолазен нож няма засечка. Държа на размера, на серетацията, на възможността за разглобяване и най-вече на начина на заключване на канийката. Заключването трябва да бъде както максимално сигурно, за да не се губи, така и мах удобно за отключване с ръкавица. Мястото където ще бъде поставен ножа е въпрос изцяло на лични предпочитания. Важното е да е удобно, достъпно и да не пречи.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #22
                До: Водолазни ножове

                Знаеш ли приятелю PAUNOFF аз не пия концентрати, но и да пиех пак нямаше да ме огрее защото щях да загубя баса.Адски си прав.Но под дебели вьжета имах предвид от 90-100мм.нагоре.Много е трудно да се одреже такова вьже с трионче на ножа от 40 до 60мм. дьлжина, защото такива са размерите за стандартните ножове.Вярно е че имаше такива с протежение на цялата дьлжина, такива вече не срещам за сьжаление.Упражненията с моите курсисти ги правим в басейна и вьжето е дебело 120мм.Вярвай ми много е трудно да се среже с толкова малко трионче, но не е невьзможно разбира се.И се извинявям че използвам бьлгарската дума /трион/.

                Коментар


                • #23
                  До: Водолазни ножове

                  Не го приемай като заяждане. Това е моя избор:
                  http://www.seacsub.com/product.php?ID=148
                  Размери 175мм (70мм острие, с дебелина 3,5мм, 58 HRC). Достатъчно дълго за всяко въже в което може да се оплете един леководолаз. Предполагам, че и с 90-100мм, ще се справи с лекота. С много удобна и сигурна канийка, която може да се закрепи и за някой от маркучите.
                  За супер дебелите въжета не знам. Там сигурно си има специализиран инструмент - техникълите могат да кажат.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Водолазни ножове

                    И тук теоретици много . Учудвам се колко много хора отхвърлят назъбеното острие за водолазен нож. Явно не ви се е налагало да режете въже под водата. Само веднъж ми се наложи ,поради липса на назъбено, да ползвам гладко острие под вода за въже (по дебело от 30мм). Е вярвайте ми, ножа беше чисто нов, марков и не успя да го среже, трябваше с върха на ножа да разделям нишките и да ги режа така една по една. Хамалогия ви казвам! Да не говорим, че при гмуркане на SCUBA, престоя под водата ни е ограничен във времето. За пример, по принцип ползвам Mora, специално създаден за въжета със серетирано острие, Viktorinox s 8mm серетирано острие за пържолки или ножовка, режат въжета без време. Не ви казвам да се гмуркате за спорт с горепосочените режещи инструменти, но ви давам пример и ви съветвам да подберете водолазен нож със серетирано острие. Опитайте да прережете намотано въже около винта на плавателен съд, където въжето е напънато до краен предел с гладко острие. Е няма да се получи. Там само серетираното помага. Като цяло опита ми показва, че за да срежете въже под водата с гладко острие трябва на натискате силно и да правите множество движения напред назад, това когато ползвате ръкавица и то по дебела, изморява много. Назъбеното острие изисква по слаб натиск и по малко движения, а ние под водата си пестим движенията, всеки който е завършил курс би трябвало да го знае. С подходящо назъбено острие можем спокойно и мрежи да режем.
                    За мен водолазния нож е назъбен по цялата дължина на острието, гладкото острие едва няколко сантиметра, за да може да се среже тънко въже НА СУШАТА, когато искаш да му стопиш края, серетираното острие назъбва много въжето на мястото на среза и после е трудно да го обработиш. Разбира се, под водата ние целим само срязване и за това не би трябвало да ни притеснява това, че края му е цъфнал като майска роза. За мен острия връх е напълно задължителен за водолазен нож, налагало ми се е много пъти да го ползвам. Това, че е „по опасен” от върха тип „отвертка”, извинявам се, но ако се притеснявате, че ще се нараните с водолазния си нож под водата, то най-добре подменете и всички остриета в къщи с пластмасови . Дръжката задължително по дебела, за по лесен захват, изработена от материал който не е много хлъзгав.
                    Колкото до ножиците, вече на пазара има и продукти с тези функции. Наскоро гледах как един technical diver се удави оплетен във въже опитвайки да се освободи с подобен водолазен нож - тип ножица. Намерих клипа в youtube. Така, че не благодаря!
                    Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Водолазни ножове

                      Между другото, никога не съм виждал в магазините нормален серейторен нож. Интернетските не ме интересуват. Така че ако някой знае къде, какво, и за колко, ще съм благодарен.
                      Да, става дума за нож, не за сгъваемо джобно ножче.
                      От собствените си самоделки не съм доволен. Нито имам къде и с какво да направя правилен камък.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Водолазни ножове

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Между другото, никога не съм виждал в магазините нормален серейторен нож. Интернетските не ме интересуват. Така че ако някой знае къде, какво, и за колко, ще съм благодарен.
                        Випа е доста зареден но цените са дебелашки
                        гр. София, бул. Г. М. Димитров 51, тел: 359 2 976 60 21,976 60 22,976 60 23
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Водолазни ножове

                          Във ВИПа ходя само като консултант, когато някой с много дебела пачка и тъничка библиотека, има късмета да ме познава, преди да си купи нещо лъскаво. А то цените на повечето неща са безсрамни.
                          Венци ми прати линкове на два Смит и Уесън, с вменяеми цени. Хубаво, ама сгъваеми. Пък никой сгъваем нож не заслужава да окачиш на него живота си, на последното канапче. Нито ако пластината не минава през цялата дръжка. Сгъваемите са хубави за украшение, или когато са богати - за многофункционални инструменти, там цена нямат. А да тръгнеш да бориш морето с джобно ножче, си е Ела Вълчо, изяж ме. Не че с меча ще го пребориш, ама хептен урбулешката с голи ръце ...
                          А въжетата са си опасна работа, еле мокрите.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Водолазни ножове

                            В крайна сметка аз не разбрах какъв нож си търсиш - водолазен или "сухоземен". Темата все пак е за водолазни ножове, а такива сгъваеми и с дължината на меч няма по обясними причини. Е може би малки мечове и саби да, но всеки сам си преценява доколко те ще са функционални под водата.
                            А сгъваемите недей да ги подценяваш. Все пак те са такива, за да се побират в джоб и по скоро такъв в определен момент ще ти спаси живота, отколкото някой сървайвър сатър, който си забравил точно тогава в къщи или в Жипката.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Водолазни ножове

                              ето още един модел
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Водолазни ножове

                                ЗДРАВЕЙТЕ МОМЧЕТА. Имам нужда от помощ! Не разбирам от водолазни ножове ,а приятелят ми има празник наскоро и искам да го изненадам с един хубав такъв, той е водолаз от 4 години ,но лятото изгуби стария си нож затова смятам че бих го зарадвала ако взема нещо добро!Моля ви за съвет БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X