Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От нищо нещо...

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От нищо нещо...

    Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]213654[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]213653[/ATTACH]Колеги,поздравявам Ви за шедьоврите,който правите,даже ако нямаше снимки от процеса на правене не бих повярвал,че са правени от човешка ръка.Повлиян от майсторлъка Ви се опитах и аз да реставрирам джобната ножка и да преработя големия нож/...изобщо няма нищо общо с оригиналният му вид/Това се получи,няма нищо подобно с вашите творения,но все пак ...Поне засега това успях да открадна от занаята Ви.Има и трети нож от лист на механична ножовка,но малко му остана да го строя пред Вас.Още веднъж позравления за това,което правите.
    Добре са станали , а какво е тва шишане под ножовете ?
    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
    WJ 4.7

    Коментар


    • От: От нищо нещо...

      Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
      ............Има и трети нож от лист на механична ножовка,но малко му остана да го строя пред Вас...........
      Не, че нещо ама да имаш едно на ум с тоя нож. Много се пази от него. Има страхотен ряз, не се захабява лесно, обаче е много трошлив. Незнам с какво си го пробил за чирените ама, точно от там се чупи при най малкото усукване. Вече съм строшил 3 такива, за жалост със сантиментална стойност за мен. Не понасят никакво усукване и огъване иначе страшно режат и секат кости.
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • От: От нищо нещо...

        Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
        Не, че нещо ама да имаш едно на ум с тоя нож. Много се пази от него. Има страхотен ряз, не се захабява лесно, обаче е много трошлив. Незнам с какво си го пробил за чирените ама, точно от там се чупи при най малкото усукване. Вече съм строшил 3 такива, за жалост със сантиментална стойност за мен. Не понасят никакво усукване и огъване иначе страшно режат и секат кости.
        Благодаря за съвета,ще го запомня,въпреки,че просто така го правя като проба,няма да го ползвам,но знае ли човек все пак.Благодаря,успех
        ...за чирените не съм пробивал,а заварих шпилка с резба накрая,за застопоряване на дръжката.
        Последно редактирано от profesionalista; 31-05-10, 20:06.
        HUSGVARNA 630 SMR
        PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

        Коментар


        • От: От нищо нещо...

          Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
          Добре са станали , а какво е тва шишане под ножовете ?
          Благодаря,а относно шешането е стар тек,много стар.Подари ме го приятел отдавна,но беше в много плачевно състояние,корозия,нямаше полуложа и т.н.Мога да ти кача още подробни снимки на него,ако представлява интерес.Успех.
          HUSGVARNA 630 SMR
          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

          Коментар


          • От: От нищо нещо...

            Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
            Благодаря за съвета,ще го запомня,въпреки,че просто така го правя като проба,няма да го ползвам,но знае ли човек все пак.Благодаря,успех
            Не знам, щом сега го правиш не би ли било по-добре да разкалиш частта от листа, която ще е за дръжката? Тази част, от която ще е острието да я оставиш закалена както си е по начало, а тази за дръжка да я разкалиш с нагряване например? Нека някой от майсторите да каже?

            Коментар


            • От: От нищо нещо...

              ...уместно предложение,благодаря ти,още съм аматьор в това и не съм изобщо го взел под внимание тоя вариянт.Почти е завършен,но за следващия/...ще има с гаранция/ще обсъдя с Вас,като майстори,някой първи стъпки.Утре ще кача снимки,обещавам и ще чакам от Вас коментарите,за мен ще са от голямо значение.Лека вечер.
              HUSGVARNA 630 SMR
              PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

              Коментар


              • От: От нищо нещо...

                Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                ...уместно предложение,благодаря ти,още съм аматьор в това и не съм изобщо го взел под внимание тоя вариянт.Почти е завършен,но за следващия/...ще има с гаранция/ще обсъдя с Вас,като майстори,някой първи стъпки.Утре ще кача снимки,обещавам и ще чакам от Вас коментарите,за мен ще са от голямо значение.Лека вечер.
                Ха, не съм никакъв майстор, просто ми дойде наум и реших да го предложа, а вече майсторите да се произнесат. Може би не бива.

                Коментар


                • От: От нищо нещо...

                  Мисля че няма да стане с разкаляване защото ако не се лъжа, самия материал на ножовката е самозакаляващ се. Може да се пробва, но незмнам какво ще се получи. Иначе идеята е добра.

                  За заварката съм сигурен че не е добра идея.Получават се напрежения около нея и в 90% от случаите се чупи до заварката. Иначе съм пробвал да оксидирам такъв нож. Получава се идеално и не ръждясва. Тя тая стомана по принцип май трудно ръждяса ама и трудно се полира, много е яка
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • От: От нищо нещо...

                    Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                    Благодаря,а относно шешането е стар тек,много стар.Подари ме го приятел отдавна,но беше в много плачевно състояние,корозия,нямаше полуложа и т.н.Мога да ти кача още подробни снимки на него,ако представлява интерес.Успех.
                    Ще се радвам .
                    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                    WJ 4.7

                    Коментар


                    • От: От нищо нещо...

                      Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                      Мисля че няма да стане с разкаляване защото ако не се лъжа, самия материал на ножовката е самозакаляващ се. Може да се пробва, но незмнам какво ще се получи. Иначе идеята е добра.

                      За заварката съм сигурен че не е добра идея.Получават се напрежения около нея и в 90% от случаите се чупи до заварката. Иначе съм пробвал да оксидирам такъв нож. Получава се идеално и не ръждясва. Тя тая стомана по принцип май трудно ръждяса ама и трудно се полира, много е яка
                      Вярно е. Навремето правих меч от лист за автоматична ножовка. Не стана да го отвърна. Първия път се счупи на мястото на заварката (бях заварил парче тръба за дръжка). Втората дръжка беше оформена просто върху острието, от пластмаса, и в това състояние меча издържа доста издевателства от моя страна. Пръсна се когато успях да прережа една талпа и го тряснах в цимента отдолу. Много самурайски филми гледах тогава .
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: От нищо нещо...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 154.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5181183Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 152.jpg
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5181182Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 159.jpg
Прегледи:1
Размер:125.4 КБ
ID:5181181Ето,колеги,въпросния нож.Не е на 100% завършен,но и това ще стане.Очаквам мнението Ви.
                        HUSGVARNA 630 SMR
                        PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                        Коментар


                        • От: От нищо нещо...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 168.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5181203Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 173.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5181202Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 170.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5181201Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 164.jpg
Прегледи:1
Размер:145.4 КБ
ID:5181200Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 165.jpg
Прегледи:1
Размер:139.5 КБ
ID:5181199Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 169.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:5181198Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 171.jpg
Прегледи:1
Размер:149.5 КБ
ID:5181197Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 172.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5181196`Колега,това е въпросния тек.Знам,че не е мястото в тази тема за този тип оръжия,но понеже това е продължение от тази тема затова помествам тук снимките.Нека уважаемите модератори ме извинят за това,и да преместят материяла на мястото му ако сметнат,че това е необходимо.Благодаря.
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • От: От нищо нещо...

                            Като идея е добър, хареса ми вида на острието и дръжката. Вярн,о че иска работа по него, но е добре. Голямо старание си хвърлил, и труд като знам как се обработва тоя материал.
                            Като го гледам е нож за хвърляне, а тогава най много се чупи тая стомана. Ако е само за сувенир, няма грешка. Успех с полирането и да покажеш как се е получило.
                            -------Honda CR-V 128к.с.--------
                            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                            Коментар


                            • От: От нищо нещо...

                              Благодаря за добрата оценка.Найстина ще е за сувенир на някой приятел,навярно.А полирането предстои.После отново ще го снимам.Успех.
                              HUSGVARNA 630 SMR
                              PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                              Коментар


                              • От: От нищо нещо...

                                От една Mora Craftline, и по-натам едно от Mora Classic laminat
                                Прикачени файлове
                                Land Rover Discovery:
                                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X