Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Менли - рекламация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Менли - рекламация

    Таа... да се върнем на темата.
    Оказа се , че не мога да пусна жалба до КЗП , защото реално аз не съм клиент на Менли. Нямам никакъв документ , че съм закупил техен продукт.
    Ха сега .

    .... няма емотикона с чаша студена вода
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: Менли - рекламация

      За студената вода писах ама по-напред...

      Коментар


      • От: Менли - рекламация

        Не може да няма следи все пак една доста сериозна сума пари им беше преведена . А това че те не са издали финансов документ за продадена продукция е още едно нарушение от тяхна страна .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Менли - рекламация

          Предвид явното нежелание или неспособност (или комбинация от двете) на фирмата да спази поетия към клиентите ангажимент за ефикасно и навременно отстраняване на проблема мисля че неумолимо се задава момента в който ще се наложи да и осигурим почетно място в раздел "Некоректни търговци" за да се предпазят бъдещите клиенти на едро от потенциални разочарования.

          За да запазим максимална обективност моля за помощта ви - да направим кратък и стегнат разбор на случая. Понеже останах малко извън цялата сага, моля за информация по следните точки:

          - Предварителна работа, поръчка: взето е решение ножовете да са такива и такива. Това е било избор на клиента. Интересува ме от фирмата поемали ли са ангажимент строго определено лице/лица да извършват строго определени етапи по изработката, изисквани ли са от клиента (форума) специални технологични операции, ако да - има ли данни че въпросните не са били спазени.

          - Доставка: Забавяния ?

          - Рекламации: Някакви конкретни срокове ? Някой който скоро се е чувал с тях да е получавал конкретен срок ?

          Може и на лично. Благодаря
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Менли - рекламация

            В телеграфен стил историята е следната:
            - При първоначалната срещ бяхме 4 колеги. Отидохме на място в "Менли" за проучване на терена и условията. На срещата се разисква стоманата, чирените и емблемата на ножа.
            - След сравнително кратки обсъждания във форума се стигна до настоящата стомана и общ изглед на ножа.
            - Бяха обсъдени сумата на брой и приблизителен срок за изработка на продукта с Менли.
            - Събрана бе сумата на 100 % от колегите.
            - В последният момент колега ми прати договор с който да се защити поне сумата дадена на Менли, уви там не бяха написани рестрикций към "Менли" поради всеобщото тогава добро мнение за фирмата тук и в ножарските форуми.
            - Подписам бе договора с "Менли" и дадено капаро 50% от сумата.
            - След 5 дни бе взета дарената партида ножове за злополучните ни състезатели.
            - След още 10 дни бяха готови първите около 50 бройки.
            - Чакане - телефониране, чакане - телефониране, чакане - и безброй пъти все така.
            - След забава от 10 дни от крайният срок всички ножове ми бяха достовени вкъщи и раздадени на колегите.
            Това е накратко. Още сънувам кошмари.

            П.П. Емблемите ми паднаха преди 7 дни. Да уточня че ножовете бяха разглобени заради изследването, но не са излизали дръжките въобще от вкъщи.
            Не съм звънял в "Менли", че не бях в БГ, пък после много дела и документи, но ще звъня тези дни.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • От: Менли - рекламация

              Не сме изисквали и обсъждали определени процеси и термо обработки. Тоест само вид стомана, твърдост, шарка на чирените и емблема. Като поръчваш 100 броя ножове "Викторинокс" да речем с емблема на определен GSM оператор - например, обсъждат се само картинката на чирените другото е фирмена политика и не се и допуска, че може да е лошо закалено! Като отидете на бояджия, обсъждате ли как ще държи майстора пистолета, с какво налягане ще пръска и на колко градуса ще пече после боята?
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: Менли - рекламация

                Подробностите дали са обсъждани процеси и обработки беше за да знам дали е имало нарушен ангажимент или не.

                Добре. Това е етап едно - поръчка и получаване. Мога ли да считам че е минал относително безболезнено, или че е закъснял. Ако да - с колко.

                Втори етап - установява се проблема. От фирмата не го отричат, проблемът е изяснен - технологичнен карък. Поеха ангажимент да заменят под гаранция остриетата на всеки който си прати ножа обратно, поради установен дефект. Това помня.

                Колко души пратиха ножове обратно, и има ли някой който да си е получил вече поправения нож от фирмата ?
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Менли - рекламация

                  Забавяне имаше - да, но не мисля, че бе крайно дълъг. Проблема е в това, че "Менли" лесно дават обещания, но в изпълнението им се бавят доста. Не вярвам да има получени отремонтирани ножове! Дано греша.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • От: Менли - рекламация

                    Ако някой реши да се оттърве от неговата бройка на разумна цена да драсне ЛС.Искам едно за витрината.

                    Коментар


                    • От: Менли - рекламация

                      Току що говорих с " Менли", обещаха в Петък да започнат да закаляват нови вече изпробвани и одобрени от самите тях остриета. Аз самият ще мина да видя до края на седмицата.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • От: Менли - рекламация

                        Какво означава " ..одобрени от самите тях ... " ? Нали точно те били объркали предните поръчки.
                        Жоро , не може ли да наемем адвокат да се занимва с този проблем , че твоите нерви не са вечни ?
                        над 100 човека сме , ще си поделим разходите , а и в крайна сметка губещия спора ще ги плати.
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Менли - рекламация

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          ... ... ...
                          "...Лошо споразумение пак е по-добре от спечелено дело..."

                          Това го разправят тия скъпоплатените тук у наше село...

                          Нека не се палим с адвокати. Аз затова разпитвам, и от получената информация оставам с впечатлението че става въпрос за неспособност за изпълнение на ангажимента, а не за нежелание.

                          Остава да разберем дали неспособността се дължи на некомпетентност, на незаинтересованост, или на физическа/финансова невъзможност. Ако е последното - на умряло куче нож вадим. Това е българска фирма, в България, хора които си вадят хляба пред пещта, а не пред клавиатурата в блог примерно. Ако има каквато и да е възможност форума да не се окаже последния пирон в ковчега на фирмата - трябва да се възползваме. "Труп" пари не връща.

                          След малко ги качвам в "Некоректни търговци", с ясната уговорка и ангажимент в темата да се отрази развитието на нещата, и да се превърне в реклама ако нещата постигнат край задоволяващ и двете страни.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Менли - рекламация

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            "...Лошо споразумение пак е по-добре от спечелено дело..."

                            ...........
                            Прав си колега , както оникновенно , но ако ситуацията е такава , каквато я описваш , защо никой от фирмата не се обади да каже ... така и така ... това е положението , моля не ни "убивайте", за да можем да си изпълним ангажимента , а за причинените неудобства .. еди си какво ... ?
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Менли - рекламация

                              Ако въобще е такава ситуацията (а аз не знам дали е такава) - всеки човек реагира на кризисните ситуации различно, а и не е нужно да се изживяваме като най-важния клиент - възможно е на хората буквално да сме им последна грижа, в смисъла на - другите грижи да са им наистина много по-тежки. Това си е тяхна работа, наша работа е да си получим нашето по-най-безболезнения и за двете страни начин.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Менли - рекламация

                                Сигурен съм че много внимателно четат темите . Нищо не им пречеше някой от отговорните фактори във въпросната фирма да се регистрира и с думи прости да обясни нещата . Хора сме всички допускаме грешки .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X