Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

    Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
    Но има група защитници, които от девет кладенеца вода ще донесат в името на това да са виновни ползвателите!Там е интересно за какви мотиви става дума!?

    Явно,някои от "групата защитници" знаят,какво може да се очаква от нож с острие от Д 2, с такава дебелина и сведено по такъв начин.

    Не оправдавам начина на работа и оправданията на Менли, относно забавянето на поръчката!(ако ме причисляваш към "защитниците" )

    "Морите",които споменаваш,са по- дебели,скоса няма много общо ,много по-"меки" от Д 2 то.........,освен ,че отварят консерви.....други сравнения....
    Последно редактирано от krasimir.n; 06-01-14, 20:11.

    Коментар


    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

      В нищо не бих Ви обвинил и все пак според мен Манли най-добре знаят, че такова острие е напълно работоспособно + необходимият резерв за сигурност.Имат наблюдения от достатъчния брой остриета, които са направили и проверили в процеса на експлоатация.Д2 и фин скос не е капризно острие.

      @Злой
      Нямам лично отношение.Н еми е необходимо, за да анализирам.Интересуват ме фактите и няма смисъл спора да се изражда в лични нападки.Аз не нападам Манли, не обиждам и ползвателите, които демагозите обявяват за недостатъчно умели в ползването на сгъваем нож, не подценявам ТТХ на изделието.Търся истината без емоции, но ако преча или факта, че нямам такъв нож е недопустим .Веднага спирам.И все пак , уважаеми Злой, необходимо ли е да притежаш нещото за да можеш да го опишеш?Та хората са измерили температурата на Слънцето без да го докоснат дори.Въпрос на подход и методи , и на последващ анализ.
      Последно редактирано от Keltis; 06-01-14, 20:20.
      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

      Коментар


      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Да не си го държал в джоба на топло и да се е "отвърнала" стоманата?
        Ти базикаш ли се

        Коментар


        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

          Колега Келтис ами аз искарах тук едни 5 000 лв и сега хич и не се интересувам. Въобще какви конспираций забърквате, от Менли заявиха, че на желаещите да си сменят острието ще го направят, какви глупости за инструкций за употреба ми говорите. От Спайдерко още не са ми пратили но сигурно вие по-добре знаете, като не сте наясно с употребата на нож тогава си купете кирка и с нея си дробете хляба и салама , обаче сигурно ще трябват инструкций. Ха ма ха.
          П.П. и да, аз смятам, че ножа трябва да сте го ползвали зо да дадете ценка за качествата му!
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

            Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
            Явно,някои от "групата защитници" знаят,какво може да се очаква от нож с острие от Д 2, с такава дебелина и сведено по такъв начин.

            Не оправдавам начина на работа и оправданията на Менли, относно забавянето на поръчката!(ако ме причисляваш към "защитниците" )

            "Морите",които споменаваш,са по- дебели,скоса няма много общо ,много по-"меки" от Д 2 то.........,освен ,че отварят консерви.....други сравнения....
            Очевидно според Вас скоса няма нищо общо.Добре аз и тази теза ще приема в името на анализа.Значи скоса няма нищо общо, проблема е стоманата Д2.
            Аз съм собственик на Benchmade 910 SBKD2 http://www.benchmade.com/products/910 от 2007 г. и повярвайте ми не съм имал проблем с употребата му(дялане на клечки,цепене на подпалки, рязане на транспортна лента, отваряне на консерва).На линка ще видите ТТХ на този нож.Той също е с острие от Д2 и въпреки, че струва маса пари( а преди години още повече) едва ли методиката за закаляване на Д2 в Benchmade и на Д2 в Манли е различна.Всъщност не би трябвало да е различна при една и съща стомана.
            В друг форум бях апострофиран, че ножовете на Бо Дозер не стрували 50 лева. - да така е и от горния линк е видно, но при една и съща стомана не следва ли и термичната обработка да е по едни и същи стандарти, без значение каква е цената на ножа?
            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

            Коментар


            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

              Искам да попитам, този Бенч същият изтънен скос ли има, защото аз видам друго острие. двете не могат да се сравняват по функционалност.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                Явно,някои от "групата защитници" знаят,какво може да се очаква от нож с острие от Д 2, с такава дебелина и сведено по такъв начин.

                Не оправдавам начина на работа и оправданията на Менли, относно забавянето на поръчката!(ако ме причисляваш към "защитниците" )

                "Морите",които споменаваш,са по- дебели,скоса няма много общо ,много по-"меки" от Д 2 то.........,освен ,че отварят консерви.....други сравнения....
                Очевидно според Вас скоса няма нищо общо.Добре аз и тази теза ще приема в името на анализа.Значи скоса няма нищо общо, проблема е стоманата Д2.
                Аз съм собственик на Benchmade 910 SBKD2 http://www.benchmade.com/products/910 от 2007 г. и повярвайте ми не съм имал проблем с употребата му(дялане на клечки,цепене на подпалки, рязане на транспортна лента, отваряне на консерва).На линка ще видите ТТХ на този нож.Той също е с острие от Д2 и въпреки, че струва маса пари( а преди години още повече) едва ли методиката за закаляване на Д2 в Benchmade и на Д2 в Манли е различна.Всъщност не би трябвало да е различна при една и съща стомана.
                В друг форум бях апострофиран, че ножовете на Бо Дозер не стрували 50 лева. - да така е и от горния линк е видно, но при една и съща стомана не следва ли и термичната обработка да е по едни и същи стандарти, без значение каква е цената на ножа?

                @zoro-1 Подчертавам за втори път - не правя намек за задкулисни договорки между членове на офроуда и Манли!!
                Написано е вече.

                @zoro-1 нали според колегата скоса няма значение?
                Последно редактирано от Keltis; 06-01-14, 21:28.
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                  Е а де, ама аз между редовете виждам друго!
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                    И друго,защо предъвкваме едно и също, все пак се очаква и включване от Менли, за да се изкажат има ли издънка в закаляването и последващото отвръщане
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                      Трети път - Не намеквам, не мисля и не вярвам, че има задкулисни договорки между хора от офроуда и Манли.
                      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                      Коментар


                      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                        Най-общо има два вариянта:
                        1.Да острието е по-твърдо но и по-чупливо. Това има и плюсове и минуси, ще държи по-дъго време ряз и ще е чупливо,но само при силно огъване.
                        2.Което ми се вижда по-нереалистично по-меко острие, тогава би било по-устойчиво на огъване, каквото очевидно не е.
                        Всеки сам ще избере към коя група ще се присъедини. Това, че Менли ще приемат за своя сметка подмяната, нали е очевидно за всеки правеш бизнес в БГ, че ще им изяде и малката печалба,но така ще защитят името си.
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                          Ок, Келтис.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                            Трети път - Не намеквам, не мисля и не вярвам, че има задкулисни договорки между хора от офроуда и Манли.

                            Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                            И друго,защо предъвкваме едно и също, все пак се очаква и включване от Менли, за да се изкажат има ли издънка в закаляването и последващото отвръщане
                            За да уточним, стоманата ли е виновна, скоса ли, стоманата + скоса ли, неумението на ползвателите ли , термиста ли или нещо дето никога няма да разберем
                            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                            Коментар


                            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                              Термиста, или по-точно методиката на закаляване е правена от един не безизвестен колега Жоро-хондата. Той е задал параметрите и тепературата на процесите при тази стомана.
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар


                              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                                [QUOTE=zoro-1;2388358. Това, че Менли ще приемат за своя сметка подмяната, нали е очевидно за всеки правеш бизнес в БГ, че ще им изяде и малката печалба,но така ще защитят името си.[/QUOTE]

                                Очевадното е как НЕ трябва да се прави бизнес. Дано все по-малко правещите бизнес в България си вземат поука от това.
                                „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X