Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

    +1 Разочарован.Прочетох и видях снимките ,на счупените остриета,и си казах,че ще внимавам,ще си режа само мезета-САМ,ама ще ме е срам да го показвам и да гледам в ръцете за какво ще се ползва,от околните приятели.Е и снощи се случи.Вече съм без връхче.На някакво шише от марков алкохол си помогнали да развият капачката.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      ...защо българското машиностроене не може да произведе два еднакви по размер и качество детайла
      Ни детайли, ни кашкавал. Това по принцип е проблем на всяко производство което зависи от много хора и фактори. По света за целта ползват системи за управление на качеството, а тука тия неща ги псуваме като еврогейщини. На китайците им се прощаваше (доскоро) защото поне са евтини, ние това не го можем по други причини.

      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
      За корректността на Манлито - някой иска ли тест, най-вече на потрошените остриета, или не!?
      Що пък не?

      Първоначално публикуван от stivyo Преглед на мнение
      Когато постнах снимката не съм очаквал,че толкова ще разбуни духовете.Не съм искал да правя антиреклама на Менли,а по-скоро да покажа куриозната случка която ми се случи.Готов съм да предоставя ножката със счупеното острие за тестове,само че не знам на кого да я пратя.Иска ми се на някой доверен във форума експерт.
      sek.1 им се заканваше с твърдомера. Аз мога да предоставя и моите, ако тестът е неразрушаващ - удобното е че имам номера от различни части на серията.

      Коментар


      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение


        sek.1 им се заканваше с твърдомера. Аз мога да предоставя и моите, ако тестът е неразрушаващ - удобното е че имам номера от различни части на серията.
        И аз така.
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

          Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
          +1 Разочарован.Прочетох и видях снимките ,на счупените остриета,и си казах,че ще внимавам,ще си режа само мезета-САМ,ама ще ме е срам да го показвам и да гледам в ръцете за какво ще се ползва,от околните приятели.Е и снощи се случи.Вече съм без връхче.На някакво шише от марков алкохол си помогнали да развият капачката.
          Е това ако не е калпава закалка, не знам какво е.

          Според мен избора на тази стомана беше грешка.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

            Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
            Е това ако не е калпава закалка, не знам какво е.

            Според мен избора на тази стомана беше грешка.
            По-скоро избора на фирмата наиграла се с тая стомана
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

              След празниците го организираме . На работа сме на 06.01.2014 . Аз лично предпочитам да натиснем първо счупения щото така или иначе си е заминал вече а при тая стъклокерамика нищо не се знае Току що говорих с колегата от Пластична деформация проблеми няма . Той в общи линии познава нещата по лома на метала има няма 30 години с това се занимава и е добър термик .
              Последно редактирано от sek.1; 30-12-13, 13:02.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                Преди малко взех и моя.Ми .... доволен съм!В предвид гореспоменатите вече инфекции с някои ножки ,ш се отнасям с него нежно.Ма дори и да вземе а се вчупи няма да го приемам трагично-тъкмо ще получи острие от по- хубава стомана.
                Отново благодаря на Жоро за положените усилия относно организацията по поръчката и разпращането на ножките.
                [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
                [/LEFT]
                [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

                Коментар


                • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                  Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                  По-скоро избора на фирмата наиграла се с тая стомана
                  Така де, имайки предвид особеностите на стоманата и деликатната термообработка дето трябва да се направи, смятам че избора не беше подходящ. Като се добави и пришпорването на поръчката и ето какви фалове се получават.
                  Все си мисля, че с 12с27 да са се справили по-добре и да не е имало такива изненади .... ама знам ли, то като се обърне каруцата, пътища много .
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                    Лично аз ще продължа да използвам и купувам ножове от Манли. Стоманата НЕ Е Д2, но и Д2, и 1.2378 са читави стомани.
                    Ножката е джобна, с дебелина 2 мм. Предназначена е за рязане на разни неща, не за опити как можем да я счупим по-ефектно.

                    Коментар


                    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                      Първоначално публикуван от Black Wolf Преглед на мнение
                      Лично аз ще продължа да използвам и купувам ножове от Манли...
                      Ами това си е твое право. Аз обаче, както и доста от колегите тук не виждаме причина да го правим.
                      Нито се държаха коректно при изпълнението на поръчката, нито продукта им се оказа читав.
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                        Току що получих ножката!
                        Огромни благодарности на Жоро!
                        Весели празници приятелю!

                        Коментар


                        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                          Първоначално публикуван от Black Wolf Преглед на мнение
                          Лично аз ще продължа да използвам и купувам ножове от Манли.
                          Твое неизменно право.


                          Първоначално публикуван от Black Wolf Преглед на мнение
                          ... и Д2, ... са читави стомани.
                          Очевидно не и в изпълнение на въпросната фирма.


                          Първоначално публикуван от Black Wolf Преглед на мнение
                          Ножката е джобна, с дебелина 2 мм.
                          Попадали са ни в ръцете и по-тънки.


                          Първоначално публикуван от Black Wolf Преглед на мнение
                          Предназначена е за рязане на разни неща, не за опити как можем да я счупим по-ефектно.
                          Безценна информация !
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                            Имам мултитул на Гербер, на Бахко и фолдър Викс, остриетата са с подобен размер. Постоянно ги тормозя, особено острието на Викса ползвам да развивам кръстати болчета където дължината на мултитула не стига. Наранява се, но не се чупи.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                              Аз също взех моята.
                              Огромни благодарности на Жоро за организацията!
                              Весели празници!

                              Коментар


                              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Имам мултитул на Гербер, на Бахко и фолдър Викс, остриетата са с подобен размер. Постоянно ги тормозя, особено острието на Викса ползвам да развивам кръстати болчета където дължината на мултитула не стига. Наранява се, но не се чупи.
                                Д2 е инструментална стомана. Твърда но крехка. Не става за отверка Въпреки всичко не е толкова трошлива при правилната термична обработка.
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X