Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    Получих си ножката, очаквах Уникален екземпляр с номер и т.н. Не е. Изглежда ми освен това така, че не смея да го ползвам за нищо. Исках нещо за спомен от форума, а спомен ще ми останат чакането, многото постове на колегите и разочарованието. Аз ножове имам за всичко и един неУникален крехък нож за наденици без кост не искам.
    Колко ли кабелни изолации може да нареже Дроба с това...може и да разберем.
    Погледни внимателно малката емблемка на Форума, която е на чирена. Току-виж си видял Уникалният номер. А ако я няма - работата е ясна...
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

      Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
      Ножки много в кухнята, най-различни, ама нямаме такава дето прави това...
      Аз пък нямам нож в кухнята, който да не може да прави така. Тва джебно нящу му е последното място в кухнята ама щом готвачките са го наахкали ...
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

        Все някой трябва да му се радва.

        Моя го забих няколко пъти в дърво - засега върхът оцелява. В моята домашна кухня има два керамични (чисто керамични, без метал в тях) - реже приблизително като тях, преди да ги нащърбим.

        Коментар


        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

          А няма ли някой, който може да изработи същото острие и да зани счупените с ново? Изглежда ще има доста "бизнес" за такъв човек... Аз например бих платил същите пари, като за ножчето, за такъв ремонт...

          Освен това, въпреки разочарованието от Менли, нямам против да се сдобия с още едно-две от тия ножчета. Та ако има крайно разочаровани колеги, които искат да се разделят с ножчетата си, на среща съм.
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            И какво беше отношението, което те потресе (в положителна посока) ? Донесе ти го лично собственика на Менли, с шише шампанско и кутия шоколадови бонбони като благодарност ?
            Горе - долу !!!

            Коментар


            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              А пък аз пазейки го от кокал и странични посуквания съблякох с него едно новогодишно животинче. Заточено е добре.
              А бе ти май си един от малкото дето си ползва ножа като нож, а не като брадва.
              Манлито е дебело горе-долу колкото един Опинел-10. Ако някой реши да цепи дърва с един Опинел какво да си помисля за него?
              Защо толкова много хора си мислят че като са получили въпросния форумен нож, ще могат да го ползват като Беър Грилс?

              Коментар


              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                А бе ти май си един от малкото дето си ползва ножа като нож, а не като брадва.
                Манлито е дебело горе-долу колкото един Опинел-10. Ако някой реши да цепи дърва с един Опинел какво да си помисля за него?
                Защо толкова много хора си мислят че като са получили въпросния форумен нож, ще могат да го ползват като Беър Грилс?
                За мен универсален нож няма и всички опити да се използва който и да е като такъв малко или много са завършвали с щети. Аз и сатър съм чупил та едно ножче ли! Че тук са се поусрали си е ясно, и че нож за дране например не става да режеш кокали.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                  Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                  Аз пък нямам нож в кухнята, който да не може да прави така. Тва джебно нящу му е последното място в кухнята ама щом готвачките са го наахкали ...
                  Аз като ги наточа така кухненските обикновено свършват лепенките
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                    Добре де тоя бенч е от Д2 'що ли се справя с разни тривиални задачи като да си отвориш една консерва, че и доста повече (дупчиха ламарина, странични напъни на дъска и т.н. задачи, които наистина са крайни, но все пак показателни )



                    Все пак нали малко или много трябва да може да разчиташ на едно такова ножче да се справи и с нещо повече от това да режеш хляб и месо и да се бръснеш с него .
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                      Аз пък нямам нож в кухнята, който да не може да прави така. Тва джебно нящу му е последното място в кухнята ама щом готвачките са го наахкали ...
                      Е, ти си профи в тая област и на всичкото отгоре си ги купувал ти и си ги ползваш ти, за това и са ти запазени..
                      Тук преди да изгоня бармана, оня режеше лимоните не на дъска а на мивка за 400 лева и я оср@ максимално..
                      Та представи си в какво състояние са останалите..

                      Коментар


                      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                        Добре де тоя бенч е от Д2 'що ли се справя с разни тривиални задачи като да си отвориш една консерва, че и доста повече (дупчиха ламарина, странични напъни на дъска и т.н. задачи, които наистина са крайни, но все пак показателни )
                        ....
                        Все пак нали малко или много трябва да може да разчиташ на едно такова ножче да се справи и с нещо повече от това да режеш хляб и месо и да се бръснеш с него .
                        Добре де съвсем никаква разлика ли не откриваш между този Бенч:
                        Benchmade 275 Adamas
                        Заключване: Axis lock
                        Дръжка: Пустинен G10
                        Острие в черно от D2(60-62HRC)
                        Острие дължина: 9,70 см
                        Острие Дебелина: 4 мм
                        Обща дължина: 22.01 см
                        Тегло: 220 гр
                        Произведено в USA
                        ЦЕНА 255 ЛВ


                        и форумното ножче?
                        Поне като дебелина на острието наприемр?

                        Коментар


                        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                          Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                          Е, ти си профи в тая област и на всичкото отгоре си ги купувал ти и си ги ползваш ти, за това и са ти запазени..
                          Тук преди да изгоня бармана, оня режеше лимоните не на дъска а на мивка за 400 лева и я оср@ максимално..
                          Та представи си в какво състояние са останалите..
                          Знаем я тая болежка и спасение няма На един къмпинг оставих едно другарче с Браво 1 на Барк Ривър (почти неубиваемо желязо) и няколко домата. След 5 минути доматите, глазурата на порцелановата чиния и няколко пръста бяха чинно накълцани. Ножа подбит до състояние да мачка зеления лук, вместо да го реже. Обяснението - миии що да ги вадя от чинията тия домати, да ги местя до дъската и после пак обратно ??!!
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                            Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                            Добре де съвсем никаква разлика ли не откриваш между този Бенч:
                            Benchmade 275 Adamas
                            Заключване: Axis lock
                            Дръжка: Пустинен G10
                            Острие в черно от D2(60-62HRC)
                            Острие дължина: 9,70 см
                            Острие Дебелина: 4 мм
                            Обща дължина: 22.01 см
                            Тегло: 220 гр
                            Произведено в USA
                            ЦЕНА 255 ЛВ


                            и форумното ножче?
                            Поне като дебелина на острието наприемр?
                            Дадох го само за пример, че съответната стомана с правилна обработка може много повече от това да се счупи в някоя суха клонка или докато си отваряш бутилката с алкохол алуминА да му види сметката. За цената е повече от ясно, но то няма как друго яче да е - фирма с доста повече опит в това отношение.

                            Понеже търсех да намеря нещо подходящо, та попаднах на канала с клипчета на този http://www.youtube.com/playlist?list...eiSphI_-726zhE
                            Има доволно много клипчета на сгъвайки и макар грубо ползвани, може да се види, че пределите не свършват с отварянето на една консерва.
                            Не разбирам в защита на Менли ли, да не се признаем че сме се минали ли... защо е тая защита . На мен и много други им стана ясно, че не са се справили с въпросната стомана, ако са пичове ще е добре да подменят въпросните остриета пък макар и с друга стомана, че явно тази не им е силата.
                            Викторинокс пък и доста други производители дават доживотна гаранция или 20-30 години и не питат какви сухи чепове си рязал и консерва ли си отварял или водка .
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                              Тези трошливи остриета би трябвало да имат гаранция.

                              Коментар


                              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                                Windwarrior, може и заплатата в пликче да му е донесъл.
                                Последно редактирано от derhunter; 31-12-13, 11:49.
                                LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                                2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X