Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

    Ееее колеги как се чувства колегата zoro-1 от тези писания..и аз чакам ,но не съм така афектиран. И за мен няй-голямата грешка е не, че се забавиха , а че не се появи някой от тях директно да обясни проблемите.
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

      Колегата zoro-1 няма,ама абсолютно никаква вина за действията на тези...бизнесмени.
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

        Голяма тупурдия настанала в тая тема Не искам да ги защитавам, на мене също не ми допаднаха с някои неща, но още от началото дискутирахме това, че трябва да очакваме забавяне. Хич не обичам някой да се бави, особено като чакам нещо, което много искам, но още след поръчката на подобно ножче от ножарския форум беше ясно, че забавяния ще има, но пък работата ще бъде свършена качествено.

        Аз моето ножче си го взех, така че не съм засегнат от сегашното забавяне. Ежедневно е в джоба ми и си го ползвам с кеф. За качеството си е на никакви пари. Стоманата му е по-добра от тази на другия им модел и ножката е чудна за всекидневен помощник. И мокет рязах с нея, и кабели обработвам - още си реже идеално.
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

          Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
          ...., и кабели обработвам - още си реже идеално.
          КАжи честно! То тая ножка може и за това да става де. Аз лично ще си я показвам само. И то, заради логото на форума!
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Ако правилно си спомням - ти лично имаше драма с подобно некоректно/индифирентно отношение от страна на продавача (голяма верига магазини) по повод покупката на косачка/храсторез за едно форумно събитие, или бъркам ? Тогава опука ли си пуканки, или псуваше наред из форума ?

            П.С. За да няма объркване, повтарям още веднъж - аз моите бройки си ги получих. Е да, след като на zoro-1 му се наложи да се разходи 2-3 пъти до Менли (за негова сметка) и насреща получи одобрително потупване по рамото. Щото нали - поръчката ще е готова в Понеделник. Отива адаша в понеделник да прибере поръчката... "еми, глей ся, не сме готови, ела в петък". Ама нещо един телефон да му дръннат - "Пич, обещахме за днеска, ама не ни се наредиха звездите... не се хаби да идваш, поне да не се набутваш с горивото....". Нема, баце, явно телефоните са им на некаква странна тарифа, щом като си подритват поръчка за 10 000 + лева с цената на едно спестено обаждане... Както споменах и преди това - явно на фона на мултимилионния им бизнес не сме им важни

            Хаирлия да е. ИМХО - с тая издънка Менли си направиха такава зловеща анти-реклама, дето най-върлия им конкурент не може да им пожелае. Както казах - аз лично ги зачерквам от списъка на потенциалните си бъдещи покупки, и ще се постарая максимално да убедя всички мои приятели и познати да направят същото. Не от зловредност, а поради дълбокото ми убеждение че мърлящината не трябва да бъде толерирана.

            Да, аз също смятам, че Менли си загубиха клиенти от тази липса на диалог.
            На хората дето ги оправдават с думите "знаете ли как се прави бизнес в България", само да им кажа че вече 20 години правя. Последните седем доставям месо от Германия, случва ми се да закъснея с часове, до ден и в такъв случай клиента знае от по-рано, а после го държа в течение на всеки 200 километра движение на камиона. Нарича се комуникация. За това е част от плащането също, за услугата да си информиран и ти самият да не си губиш времето с нищо, не само за крайният продукт.


            Инак.................пак да кажа, евала на колегата Жоро, който упорито действа от наше име и за негова сметка.

            Коментар


            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Ако правилно си спомням - ти лично имаше драма с подобно некоректно/индифирентно отношение от страна на продавача (голяма верига магазини) по повод покупката на косачка/храсторез за едно форумно събитие, или бъркам ? Тогава опука ли си пуканки, или псуваше наред из форума ?
              Нещо си се объркал, определено...! Напротив - похвалих китаеца, защото си изкара парите няколко пъти (даже още е става за работа...).

              Коментар


              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                ... Това, което получих аз - реално нямам забележки, освен леко различен ъгъл на заточване по дължина на острието ......
                Аз няма да коментирам забавянето , защото не виждам смисъл от писането тук по този повод . От фирмата производител, надали четат.

                Относно цитата на колегата , мен лично ме впечатли тук в този форум едно представяне на ножчето, а именно , че ъгъла на заточване е еднакъв , това "съвършенство" ми направи огромно впечатление , защото от двата модела на Ледерман , които имам , нито един не е с аднакъв ъгъл на заточване.

                Айде сега всички се усмихнете , че празници идват .. а който има проблеми с Менли .. знае им телефоните и адреса ..
                Весел ден на всички
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  .

                  Относно цитата на колегата , мен лично ме впечатли тук в този форум едно представяне на ножчето, а именно , че ъгъла на заточване е еднакъв , това "съвършенство" ми направи огромно впечатление , защото от двата модела на Ледерман , които имам , нито един не е с аднакъв ъгъл на заточване.
                  Нарочно казах глезотий..... Защото на един режещия скос, по дължина на острието ,градуса на заточване се променя, което се види и с просто око.... Например от дръжката си тръгва 27 /условно/ по средата на една трета става 25/пак условно/ и после пак 27.... Това имах предвид.... Имам и Лейтърман, имал съм и други, например Бък, там не ми правило впечатление точно това....
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                    Б@си, два дни ме няма и гледай какво се е заформило. Преди да започна да пиша, 3 страници трябваше да изчета.
                    Сега започвам да отговарям, ( то трябваше не аз да отговарям, а Иван от "Менли" ама ... ):
                    1. Абе вие четете ли всичко или само чат пат ... това по повод 100%-то заплащане. На фирма "Менли" съм дал около 45% ( 5 000 лв ) от сумата то 11 770 лв. Вие за олигофрен ли ме имате! - то за това може и да сте близко ама .... Някъде при обсъждането на първоначалния проект го бях писал това за 50% от сумата.
                    2. А това да има или няма договор? Сто пъти питах преди двама колеги да ми пратят такъв ( да са живи и здрави и двамата - те си знаят кои са ), ама през това време имаше и мнения да работим без такъв. Всеки в това обсъждане има претенции, но колко от вас направиха нещо друго освен да ми преведат парите за поръчката ? На практика 1 ден преди да дам парите, имах договор. Моя е грешката, че още не съм го публикувал, но днес си купих нов скенер и след малко ще пусна договора.
                    3. Относно качествата на ножа няма да коментирам нищо. За мен, а и за тези от вас, имащи и двата, този нож е видимо от самолет, че е по-здрав. Стоманата е такава, каквато сме си я избрали с нейните плюсове и минуси.
                    4. Цената на ножа е около 40% по-добра от идентичен нож чуждо производство.
                    5. Бат Пепо, още в момента, в който реших да помогна с обсъждането, заявяването, получаването, изпращането на ножовете и т.н. знаех, че си вкарвам таралеж в гащите, но някой трябваше да го направи или още щяхме да обсъждаме евентуалния форумен нож. Да, ще почерпя разбира се, защото и аз се надявах да спазят срока, но на практика са минали 3 дни след края ( надявам се да не станат повече от 6 ) на срока 10.12.13 г.
                    6. По въпроса, който ще изникне след прочитането на договора , а именно: защо няма санкции в договора за забавяне. Ами аз не съм юрист, второ никой не взе участие в обсъждането на договора. Още нещо да добавя, много от вас при въпроса ми какъв договор да сключа, ми казваха - нека те ( Менли ) ти дадат техния. Нали се сещате, че той би бил само в тяхна защита и тогава биха могли да напишат и 100% авансово плащане.
                    7. Факт е, че сутринта при отваряне на цеха, идва съдия изпълнител и взима машината, това не ги оправдава, но никой не знае като звънне някой на вратата, кой е! Не пиша това, за да ги защитавам, а за да кажа, че в тази държава толкова. Факт е обаче, че вместо да ми се обадят и кажат за случката, аз при поредното чуване с тях научавам за станалото.
                    Чувствам, че половината сигурно ме мразят, но това е положението, не може всички да сме положителни герои.
                    СЕГА ДА КАЖА И НЕЩО ОБОДРЯВАЩО. ДНЕС, СЛЕД ПОРЕДЕН РАЗГОВОР НАУЧИХ, ЧЕ СА ВЗЕТИ ВЪПРОСНИТЕ ГАЙКИ И БОЛТОВЕ, ЩЕ БЪДАТ ЗАКАЛЕНИ. ДО СРЯДА НАЙ-КЪСНО НОЖОВЕТЕ ЩЕ БЪДАТ ПРЕГЛЕДАНИ И ВЗЕТИ ОТ МЕН. ОТНОСНО КАЧЕСТВОТО ЩЕ КАЖА, ЧЕ ДО СЕГА СЪМ ВЪРНАЛ 3 НОЖА, КОИТО ИМАХА ДРЕБНИ ЗАБЕЛЕЖКИ И НЕ ДОПУСКАМ ТАКИВА, КОИТО НА МЕН НЕ МИ ХАРЕСВАТ.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d-1.jpg
Прегледи:1
Размер:170.9 КБ
ID:5545833

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d-2.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5545829

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d-3.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5545830



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d-5.jpg
Прегледи:1
Размер:38.2 КБ
ID:5545831



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d-6.jpg
Прегледи:1
Размер:50.8 КБ
ID:5545840
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-12-13, 22:59. Причина: Лични данни разписка
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Няма нужда от чак такава конспирация. Докато има хора, които си вярват, че могат да си купят ръчно изработено острие за 30 евро от "дамаска" стомана от бяла държава все ще сме в тинята. Нямаш ли клиенти, които искат кухня по проект за 1000 лв в тридневен срок, първокласни плоскости и австрийски обков?
                        Няма конспирация, за друга тема е. Ако иска модератор да премести постовете не касаещи МЕНЛИ и ще си говорим.
                        На въпроса ти, имам..толкова, че от юли месец съм почивал 0 дни. А бранша ни бил в рецесия

                        Коментар


                        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                          Лошо и неграмотно написан договор... без да съм юрист...лошо...

                          Коментар


                          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                            Уви, никой от вас няма думата по договора, понеже никой не взе участие в написването му. Публикувал съм го само за сведение.
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар


                            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                              Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                              Чувствам, че половината сигурно ме мразят, но това е положението, не може всички да сме положителни герои.
                              Адаш, не мисля че някой от пишещите в темата има каквито и да било претенции към теб. Даже ти се чудя на ангелското търпение, честно
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                                Жоро, не е много добра идея да публикуваш договора с личните си данни...
                                www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                                0898777327

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X