Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

    Айде стига с тоя плач за една ножка...
    Тези дето реват за некоректност и пр. някога правили ли са частен бизнес в България? Щото за да не бавиш поръчки и да си изцяло коректен, трябва да работиш държавна работа на бюро и тогава няма към кого да си некоректен. Живеем в България все пак, не в Япония. Тук като се занимаваш с бизнес все от някъде ти изникват някакви проблеми и трудности, които не са под твоя контрол, а клиента гони теб.
    Нека този, който абсолютно през целия си живот не е бавил поръчка да хвърли първия камък. Едва ли има такъв освен ако не е работил цял живот на заплата.
    И аз съм получавал обвинения за забавяне, даже и в момента работя във фирма дето забавя поръчките на клиентите не по нейна вина, не и по моя вина, но като отида при клиента аз обирам негативите.
    Цвета беше при тях, нека да каже дали има индикации фирмата да прибере парите и да избяга. Защото и такива мнения се изписаха. Пълен абсурд е за няколко хиляди лева да си залагаш името.
    Пак се замислете, живеем в България, не в някаква утопична идеална държава с идеална бизнес среда.
    Последно редактирано от petrof; 12-12-13, 15:22.

    Коментар


    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

      Добре дошли в България.Някой е очаквал при 100% предварително плащане всичко да е шест?Щях да получа най-малко сърцебиене.Внасям уточнението,че тук пишещите правят изключение по въпроса за коректността.Всичко в този живот е въпрос на възпитание.Справка:"Сибирският бръснар".Които не го е гледал да намери начин да го гледа.Има хора,които си държат на думата има и такива,които си държат на думата ако могат или е лесно.Не можах да разбера само кога това,че се занимаваш с производство стана смекчаващо обстоятелство.Който не иска или не може-мотичката и на полето.Там ако не ме лъже паметта допускът е +- една седмица.И все пак да им пожелая късмет,защото не разбирам как по друг начин успяват в работата си.

      Коментар


      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

        Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
        Цвета беше при тях, нека да каже...
        Цвета повече нищо няма да каже...
        Толкова се зарадвах, че ще имам и такова ножче, пък и с логото на тази уж сплотена и здравомислеща общност. Но след всичко, което се изля в тази тема по адрес на Менли, направо ми се отщя! Започвам да се чудя дали не съм объркала форума с този на мамите...

        Коментар


        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
          Цвета повече нищо няма да каже...
          Толкова се зарадвах, че ще имам и такова ножче, пък и с логото на тази уж сплотена и здравомислеща общност. Но след всичко, което се изля в тази тема по адрес на Менли, направо ми се отщя! Започвам да се чудя дали не съм объркала форума с този на мамите...
          Не оправдавам никого,ама все пак да попитам:Някой нещо да е излъгал?

          Коментар


          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

            Момчета, твърде непочтено се отнасяте: държите си нс правата, бива ли така, в България живеем, срамота начи....
            Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

            UaZ 469B

            Коментар


            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Мога да ти дам една от моите, а една бройка мога да я чакам
              Благодаря за предложението - оценявам жеста. Не мога да те лиша от ножката.
              А и ножовете са два и двата са за подарък - с един не решава нещата. Пак казвам проблема си е изцяло мой - подведох се от първата партида и ...

              А останалите които смятат че е нормално да кЕсиш кат някакъв сопол и да чакаш нечие благоволение да си свърши работата .. след като си си платил предварително, ще цитирам Джамбазов (ако не се лъжа) : "Докато има търпимост към нещата извън правилата - ще е така"

              Коментар


              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                Понеже не съм ножар и друго освен външния вид, остатъчни пластмаси от калъпи, колко добре е стегнато острието към дръжката и колко е наточено острието, какво друго да гледам, че да имам представа дали са направили качествена изработка?
                Не вярвам да си променят качеството на последните бройки. Това, което получих аз - реално нямам забележки, освен леко различен ъгъл на заточване по дължина на острието и това че не е полиран режещ скос...... Ама това са изгъзици и глезотий, щото реже даситаковатаковато.....
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  И защо цената да е ниска? За 30 евро жена ми си купи ръчно изработен сатър от "дамаска" стомана от Испания. Този нейния сатър специално е изкован от един лист, но вече 5-6 години го ползва и за трошене на кокали и за рязане на зеленчуци, защото редовно го гледам в съдомиялната. С нетърпение чакам вече да си получа ножката, за да видя аджеба дали е толкова добра и заслужаваща си цената. Защото аналогична ножка на нашия пазар дори и с търговската надценка пак е по евтина от нашата поръчка. И хора, които са некоректни и измислят лъжливи оправдания не са ОК!
                  Ниска е цената на труда във всички области на производство с много малки изключения. Поне в тази България в която аз живея. Защо е така и защо тези от които зависи да се промени този факт в положителна посока, ще е последното нещо което ще позволят, е тема на друг разговор..

                  Коментар


                  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                    Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                    Цвета повече нищо няма да каже...
                    Толкова се зарадвах, че ще имам и такова ножче, пък и с логото на тази уж сплотена и здравомислеща общност. Но след всичко, което се изля в тази тема по адрес на Менли, направо ми се отщя! Започвам да се чудя дали не съм объркала форума с този на мамите...
                    Точно поведението на Менли ни приравнява към останалите форуми, в които липсва тая задружност, без която никой в офроуд ситуация не би оцелял.

                    п.п.
                    Аз точно заради малката емблема на дръжката си поръчах ненужен ми нож...................а да и започнах да мрънкам, след като изтече обещаният от тях срок, не преди това.

                    Коментар


                    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                      Ниска е цената на труда във всички области на производство с много малки изключения. Поне в тази България в която аз живея. Защо е така и защо тези от които зависи да се промени този факт в положителна посока, ще е последното нещо което ще позволят, е тема на друг разговор..
                      Няма нужда от чак такава конспирация. Докато има хора, които си вярват, че могат да си купят ръчно изработено острие за 30 евро от "дамаска" стомана от бяла държава все ще сме в тинята. Нямаш ли клиенти, които искат кухня по проект за 1000 лв в тридневен срок, първокласни плоскости и австрийски обков?

                      Коментар


                      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                        Тъй шии тя! Като нямаме ножки да си играем, пълним темата. Въпроса не е дали "мрънкаме" или не. Става въпрос за липсващата в нашенския бизнес КОРЕКТНОСТ. На всеки може да се случи да му се объркат плановете. В такива случаи обаче, трябва да има доблестта да предупреди контрагентите/клиентите. Да си каже правичката, пък тогава да остави те да решат дали да го разпнат, или да му дадат отсрочка поради непредвидените проблеми и доблестта да ги споделят. За мен лично забавянето не е фатално. Неприятен привкус оставя обаче липсата на диалог.
                        От цялата ситуация има обаче и нещо полезно. Една голяма обица за форума и членовете му. Авансовото плащане на 100% от цената, не е препоръчително за нашите географски ширини. Когато плащането на остатъка бъде обвързано с ТОЧНОТО (във времево и качествено отношение) изпълнение на поръчката, тогава изпълнителят ще има достатъчен интерес да прояви нужната коректност и инициативност за максимално бързото разрешаване на проблема със забавянето. В противен случай, потърпевш винаги е възложителя.
                        Приемам, че грешката е наша (моя). В еуфорията около организирането на поръчката и събирането на парите, не помислихме достатъчно сериозно за защита на интересите си. И тук нямам предвид да тръгнем да се съдим с изпълнителя. Просто ако бяхме постъпили по-предвидливо, топката щеше да е в полето на "Менли" и те самите щяха да са зорлиите, а не клиентите им.
                        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                        LZ1YBB

                        Коментар


                        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                          Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                          Тъй шии тя! Като нямаме ножки да си играем, пълним темата. Въпроса не е дали "мрънкаме" или не. Става въпрос за липсващата в нашенския бизнес КОРЕКТНОСТ. На всеки може да се случи да му се объркат плановете. В такива случаи обаче, трябва да има доблестта да предупреди контрагентите/клиентите. Да си каже правичката, пък тогава да остави те да решат дали да го разпнат, или да му дадат отсрочка поради непредвидените проблеми и доблестта да ги споделят. За мен лично забавянето не е фатално. Неприятен привкус оставя обаче липсата на диалог.
                          Алилуя, човече !!! Вече започвах да си мисля, че нещо сериозно ми е объркано в начина на мислене, и че съм просто злобен трол.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                            Интересна тема...Абонирам се!

                            П.С.
                            За малко да забравя - Жорка (zoro1),ти дължиш ли ми извинение,колега..?
                            Да поясня - обръщението към непознат човек на малко име и на ТИ предполагат съвсем приятелско отношение,затова си позволих....Яд ме е,а не потривам доволно ръчички...А - като се замислих,чакай да си дооформя подписа
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                              Егаси драмата (разбирай като: да Ви имам проблемите...)! Свършиха ми пуканките и отивам за още...

                              Коментар


                              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Егаси драмата (разбирай като: да Ви имам проблемите...)! Свършиха ми пуканките и отивам за още...
                                Ако правилно си спомням - ти лично имаше драма с подобно некоректно/индифирентно отношение от страна на продавача (голяма верига магазини) по повод покупката на косачка/храсторез за едно форумно събитие, или бъркам ? Тогава опука ли си пуканки, или псуваше наред из форума ?

                                П.С. За да няма объркване, повтарям още веднъж - аз моите бройки си ги получих. Е да, след като на zoro-1 му се наложи да се разходи 2-3 пъти до Менли (за негова сметка) и насреща получи одобрително потупване по рамото. Щото нали - поръчката ще е готова в Понеделник. Отива адаша в понеделник да прибере поръчката... "еми, глей ся, не сме готови, ела в петък". Ама нещо един телефон да му дръннат - "Пич, обещахме за днеска, ама не ни се наредиха звездите... не се хаби да идваш, поне да не се набутваш с горивото....". Нема, баце, явно телефоните са им на некаква странна тарифа, щом като си подритват поръчка за 10 000 + лева с цената на едно спестено обаждане... Както споменах и преди това - явно на фона на мултимилионния им бизнес не сме им важни

                                Хаирлия да е. ИМХО - с тая издънка Менли си направиха такава зловеща анти-реклама, дето най-върлия им конкурент не може да им пожелае. Както казах - аз лично ги зачерквам от списъка на потенциалните си бъдещи покупки, и ще се постарая максимално да убедя всички мои приятели и познати да направят същото. Не от зловредност, а поради дълбокото ми убеждение че мърлящината не трябва да бъде толерирана.
                                Последно редактирано от windwarrior; 12-12-13, 23:30.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X