Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лопата като хладно оръжие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
    Имаше едно поделение в Пловдив, до "Братската могила". Сега там има МОЛ... Мисля, че бяха парашутисти, поне така си говорехме наборите- 12, 13 годишни хлапета бяхме. През оградата им се виждаше част от тренировъчният полигон. Един ден ги гледах, как забиват този вид лопатки в мишени- в цял ръст. Всеки забиваше по няколко, после имаше няколко хватки с инструктор и пак се нареждаше на опашката...
    Под.№32990,парашутно-разузнавателен полк към КСВ.
    От него се получи така наречената Бригада на Лиляна Димитрова.
    Наблюдавал си занятия по СРБ.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-06-11, 13:19.

    Коментар


    • #92
      От: Лопата като хладно оръжие!

      Някои сме работили там доста години .И доста добре знаем как се използва и какво може една малка лопатчица.
      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
      Grand 3.1TD
      0898 620 306 Стоян

      Коментар


      • #93
        От: Лопата като хладно оръжие!

        Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
        Някои сме работили там доста години .И доста добре знаем как се използва и какво може една малка лопатчица.
        Ти, добре че въртиш сега други работи, че то инак така се почва..

        То и Априлското въстание ей така е тръгнало..

        От една малка лопатчица, и току виж - Войвода в Пловдивски Революционен Окръг..

        Хората със умения и знания винаги са били на почит!

        Коментар


        • #94
          От: Лопата като хладно оръжие!

          Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
          Някои сме работили там доста години .И доста добре знаем как се използва и какво може една малка лопатчица.
          Някои сте работили доста, други сме отбивали редовна служба 20.09.1983-27.12.1985.
          Тя България е една длан.

          Коментар


          • #95
            От: Лопата като хладно оръжие!

            Непременно ще включа такава лопатка в оборудването на джипа ми! А като се сетя как я мразех като войник!)))

            Коментар


            • #96
              От: Лопата като хладно оръжие!

              Лопатка - ужасно оръжие. Рубит като брадва. Тук - моят от 1943 годины. Отточена на 4 канта.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Ingeneer; 08-08-11, 11:05.
              Бира без ракия - парите на вятъра

              Коментар


              • #97
                От: Лопата като хладно оръжие!

                Първоначално публикуван от Ingeneer Преглед на мнение
                Лопатка - ужасно оръжие. Рубит като брадва. Тук - моят от 1943 годины. Отточена на 4 канта.
                А дали ще "държат" наточените кантове, ако се наложи да се кОпа?
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #98
                  От: Лопата като хладно оръжие!

                  Аз за това лопата много това не копаят. Мисля, че малко по-мек метал (качество на метала по време на войната много разнообразна). Аз намери такая лопата
                  Аз я държи лопатка в колата за самозащита - глупаков с бейзболни бухалки голямо. Лопатка - е тежък аргумент
                  Бира без ракия - парите на вятъра

                  Коментар


                  • #99
                    От: Лопата като хладно оръжие!

                    Първоначално публикуван от Ingeneer Преглед на мнение
                    Аз я държи лопатка в колата за самозащита - глупаков с бейзболни бухалки голямо. Лопатка - е тежък аргумент
                    Тука си адски прав!
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • От: Лопата като хладно оръжие!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06165.jpg
Прегледи:2
Размер:232.3 КБ
ID:5298380

                      Ето какво се случи с лопатката след поредния лов на полска мишка при последните палатки...
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • От: Лопата като хладно оръжие!

                        Виж как се е счупило дървото. Характерния срез за гнила дървесина.
                        Нормалната лопата, със здрава дръжка, е с център на тежестта току да пластината, и като я вдигнеш за там на кантар - не пада. Здравата дръжка тежи безобразно.

                        Коментар


                        • От: Лопата като хладно оръжие!

                          Сега търся някой да ми направи нова, качествена дръжка на лопатката. Дайте инфо за майстор, че не ми се гледа такава осакатена...
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • От: Лопата като хладно оръжие!

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Сега търся някой да ми направи нова, качествена дръжка на лопатката. Дайте инфо за майстор, че не ми се гледа такава осакатена...
                            Някой стругар не може ли да ти "остърже" нещо подходящо?
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Лопата като хладно оръжие!

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Някой стругар не може ли да ти "остърже" нещо подходящо?
                              Може ама нещо не мога да намеря навит за такова нещо, а и качествен матриал си требе. С една дума се търси дърводелец със струг за дърво...
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • От: Лопата като хладно оръжие!

                                Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                                Може ама нещо не мога да намеря навит за такова нещо, а и качествен матриал си требе. С една дума се търси дърводелец със струг за дърво...
                                Купи си брат един сап за кирка....те са достатъчно дебели, от добър материал са и всеки един уважаващ себе си стругар ще ти го стругова по стария сап със същият размер. Не е казано, че струга трябва да е само за дърво точно....на обикновен струг и аз съм въртял дървени изделия...просто трябва подходящ нож....
                                Успех....здрав сап....и по-малко ядове с инструмента....
                                LZ3YG

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X