Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лопата като хладно оръжие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Лопата като хладно оръжие!

    Хиляди благодарности, аз чак към средата на юни ще пътувам служебно към Варна и ще се отбия на място( задължително ще звънна първо). Но Шуменското ще го черпя аз, в ресторанта на завода, че е най-прясно. Или на терасата на Кьошковете.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #62
      От: Лопата като хладно оръжие!

      Шуменския шанцов инструмент може да се "вика" и през нета... Човека е много услужлив, избира качественото и го праща.. Предварително може да се уговорите и по скайп... Първата ми лопатка така се заимах и не съжалих...
      Но когато в схемата вече е включено и ш-ш-Шуменско... тогава няма място за коментари...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #63
        От: Лопата като хладно оръжие!

        А ще Ви затрудня ли, ако помоля за някакви линкове за "викане" онлайн на неща от този магазин? /На Л.С. за да не нарушаваме правилата/. Благодаря предврително!
        Поздрави!
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #64
          От: Лопата като хладно оръжие!

          Пиши армишоп в гугъла, може да се присети нещо по въпроса.
          Може да опиташ и на латиница.

          Коментар


          • #65
            От: Лопата като хладно оръжие!

            Добра вечер момчета, не знам чичко "Гугъл" дали ще свърши работа, но нищо не ми струва да се разходя до някой от магазините тука в Шумен и да питам продавачите или собственика/ той е един / и на двата магазина и после да ви оповестя......
            LZ3YG

            Коментар


            • #66
              От: Лопата като хладно оръжие!

              Благодаря за отзивчивостта! Намерих и разгледах какво предлагат. Имам известни колебания между два модела:
              тази - "От Армията на бившата ГДР, сгъваема , с текстилен калъф."

              /Изглежда ми най-ненадеждна/

              или тази: "полева сгъваема, немска / с калъф /, BW, втора употреба"

              /Изглежда малко по-добре направена/

              Или най-добре да се спра направо на тази класическата - "Лопатка полева, австрийска - производство 1915г. /ако е вярно изобщо това/

              Последната австрийската ми прилича на нашата армейска лопатка, която се ползваше като шанцов инструмент в армията. Ако е такава, то тя вероятно е и доста здрава и става за работа без притеснение дали няма да ми остане само дръжката в ръката. Другата, т.н. "от Армията на бившата ГДР", е като замисъл малко по-многофункционална и вероятно може да се ползва и за копаене сгъната под 90* /като мотика/, което понякога е удобно за изриване на пръст от изкоп. Но идва въпроса до колко е здраво направена?
              Втората сгъваема изглежда по-добре направена и май е с кожен калъф /поне на снимката/ а и като че ли има още някакъв издатък, който вероятно е предназначен да служи, като инструмент, подобен на кирката. Дали е така, обаче трудно може да се прецени само по снимки. Ако можех да ги разгледам "на живо" вероятно бих придобил някакво по-добро впечатление за изработката им, но ми е малко далече. Та, ако някой ходи до този магазин, бих бил благодарен на още едно мнение от самото място, относно качеството на сгъваемите лопатки и най-вече за тази с допълнителния издатък /с кожения калъф/. Струва ли си, или направо да си поръчвам проверената във времето обикновена лопатка? Благодаря предварително!
              Поздрави!
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #67
                От: Лопата като хладно оръжие!

                Третата без да си мислиш много!

                Коментар


                • #68
                  От: Лопата като хладно оръжие!

                  Имам третата... Поръчах си я без калъфа. Лопатата е добра. Не беше боядисана, но не беше и ръждива... Изчистих я, лакирах дръжката, стана като кукла... Не е копано с нея, по-скоро стои между седалките на вместо бухалка..
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #69
                    От: Лопата като хладно оръжие!

                    Аз съм с "втората".... Калъфа наистина е кожен. Разгъва се с едно движение... Остриета фиксират се и под 90".....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #70
                      От: Лопата като хладно оръжие!

                      При копане във влажна земя пантата шарнир се замърсява и ако не я почистиш веднага калтата се втърдява и после тристо зора ще видиш докато я отвориш пак.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Лопата като хладно оръжие!

                        Имам втората и третата. Втората скоро видя бая копане в камениста почва и се справя повече от отлично. Третата определено е класика, но има модел с по-остра форма, тази тук е малко тъпа отпреди ще има проблем при камъните. Абе и двете са отлични. Сгъваемата не е на шарнир, а на една измъкваща се с натиск ключалка, която е доста стабилна. На моята е маркирано производсто 1968 година. И определено е предимството, че има полусгънато положение като малка мотика, което понякога е по-удобно, особено при разчистване на малка площ от камъни или пясък. И не на последно място, една идея по компактна, но и по-тежка.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #72
                          От: Лопата като хладно оръжие!

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          При копане във влажна земя пантата шарнир се замърсява и ако не я почистиш веднага калтата се втърдява и после тристо зора ще видиш докато я отвориш пак.
                          Понеже и аз съм с такава/набор '66/, след копане я бях забравил вечерта посред лято.Сутринта пантата беше монолит, забих я в реката и след час я изтръсках от водата.
                          Ако има нещо за обгрижване на този възел, говорим за капки ДВГ масло в шарнира/фиксиращия квадрат/, макар че сигурно и без него ще работи сгъваемия механизъм.
                          Добър е инструмента, здрав и функционален, след като се мери по сеч с бордови топор от ПБ-60, ...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Лопата като хладно оръжие!

                            Аз имам тази сгъваемата от Бундесвера. Напънах я малко повече и тръгна да се криви, въпреки оребрението. Спрях да копая, защото щях да я унищожа. Не става! Ще си купувам от БНА
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Лопата като хладно оръжие!

                              Аз имам такава като на втората снимка, но само веднъж съм я ползвал.Реших да си я пазя почистена и смазана кък колекцията от неща които съм купил, а не ползвам.Лопатката е много здрава и масивна, но при всяко от положенията в които се отваря има лек луфт, а това ме притеснява.Сега мисля за си купя тази на Колд Стил-копие на руските армейски лопатки.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Лопата като хладно оръжие!

                                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                                ...Ще си купувам от БНА
                                Със сигурност е по-здрава. Пробвано е многократно без мисъл в главата за пазене.

                                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                                ...Сега мисля за си купя тази на Колд Стил-копие на руските армейски лопатки.
                                Ако е пак за колекция - става. Иначе не виждам защо трябва да се набутваш с толкова пари при положение, че по пазарите се намират шанцови лопатки от нашата армия в много прилично състояние, някои дори нови на символични цени.
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X