Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лопата като хладно оръжие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лопата като хладно оръжие!

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    От къде ги намирате колеги? Аз съм виждал единствено по тези сергии, където продават разни манерки, каски, и там дрехи - такива уж военни неща. Та се чудя дали са качествени тези нови лопатки, гледам и някакви сгъваеми има... Дали са китайски боклуци, трябва да ги огледам по - обстойно, че имам нужда от една малка лопатка и аз. Няма да бия хора с нея, за друго ми трябва.
    Взимай смело от там... Ако има вид на стар инструмент - със сигурност е истински. НЯкои имат "печат" на фабриката, някой имат пречупен кръст (виждал съм такива в нашето поделение)... различно е... Но основно - няма как да сбъркаш истинския матрял с китайски боклук...
    Едно хубаво почистване, преобразувател за ръжда, безиросваш дръжката и вече си горд собственик на шанцов инструмент...

    Както казва друга стара съветска поговорка: "Шанцовата лопатка е последния шанс на войника в боя" ....
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #47
      От: Лопата като хладно оръжие!

      Абе аз ако си намеря от тези - по горе показаните ще се сдобия поне с една. Но последно като бях гледал на едно място бяха някакви сгъваеми, с триъгълна дръжка, и самата лопатка от едната страна беше нарязана като трион. Бяха нови, не ги погледнах по - от близо, но нещо не ми вдъхнаха доверие. Ако си намеря от "стария материал" няма и да се замисля.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #48
        От: Лопата като хладно оръжие!

        Тези,сгъваемите,са китайски.Даже има и с копач от другата страна на лопатата.За сняг са перфектни!!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #49
          От: Лопата като хладно оръжие!

          Сега се поразтърсих и видях, че уж се казвали "Сапьорни лопатки" Но свястна снимка не намерих, но както и да е разбрахте ме за какво говоря. И на мен ми заприличаха на халтаво изпълнение, за това и нямам. Гледах и някакви на Fiskars пак такива сглобяеми и разтегателни, като тези малките са подобни, като се има предвид марката би следвало да са качествени и здрави, но пък за сметка на това са доста скъпички, и не вярвам да са по - добри от тези старите немските от войните.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #50
            От: Лопата като хладно оръжие!

            И аз имам такава сгъваема , намерих я до една кофа за боклук в центъра на Виена.
            Две години я търкаляме в служебното камионче и най-накрая си я прибрах в колата.
            Търся начин да си я взема с мен за пътуването ми към Португалия
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #51
              От: Лопата като хладно оръжие!

              Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
              Търся начин да си я взема с мен за пътуването ми към Португалия
              Явно го търсиш тоя начин на грешното място
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #52
                От: Лопата като хладно оръжие!

                Търси на "шанцов инструмент".

                Коментар


                • #53
                  От: Лопата като хладно оръжие!

                  Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                  ...Търся начин да си я взема с мен за пътуването ми към Португалия
                  Това, в какъв смисъл? Да не би да има държави, в които малка сгъваема, или не, лопатка да се категоризира като оръжие и да има някакъв особен режим!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Лопата като хладно оръжие!

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Това, в какъв смисъл? Да не би да има държави, в които малка сгъваема, или не, лопатка да се категоризира като оръжие и да има някакъв особен режим!
                    Баси идиотщината ! Но не бих се учудил.
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Лопата като хладно оръжие!

                      http://www.vbox7.com/play:9d1fd93b

                      Не знам това дали изобщо подлежи на коментар.....ама по някога и за това може да се използва уредът.....
                      LZ3YG

                      Коментар


                      • #56
                        От: Лопата като хладно оръжие!

                        Такъв уред може да се използва и така. Но се казва "возим шанцов инструмент", а не "носим". От малката лопатка се отличава лесно - дълъг е 110 сантиметра. Носимият в началото на атаката пази червата, в края и - сече глави и ръце.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Лопата като хладно оръжие!

                          Имах предвид , че търся как да я закрепя доволно здраво за мотора
                          Тогава , обаче още не бях говорил с Димо и sabin , които за около час ми обясниха , че 90% от нещата които съм искал да взимам с мен са напълно безполезни
                          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                          Коментар


                          • #58
                            От: Лопата като хладно оръжие!

                            Запалихте ме ей....размислих се сериозно и усетих колко са прави някои колеги от тука пишещите, разходих се и попаднах в един магазин, където продават военно имущество, както от немската армия/ГДР/, така и имущество от БНА и без да се пазаря много за скромната сума от 10 лв. се сдобих с перфектна лопатка....е вярно много леко корозирала, но си я обслужих и смазах леко и зае нужното си место в колата.Наистина много полезен инструмент....усетих го още на следващата седмица......но това е друга история.
                            Хубава дебела стомана.....къс но много здрав сап......ДОВОЛЕН СЪМ!!!
                            LZ3YG

                            Коментар


                            • #59
                              От: Лопата като хладно оръжие!

                              Колега, като гледам, си от Шумен, и подозирам, че си ходил в Армишопа. Би ли ми драснал на лични точното му местоположение, че веднъж го търсих в село Ивански без успех( по адрес се водеше там). За което благодаря предварително.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #60
                                От: Лопата като хладно оръжие!

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Колега, като гледам, си от Шумен, и подозирам, че си ходил в Армишопа. Би ли ми драснал на лични точното му местоположение, че веднъж го търсих в село Ивански без успех( по адрес се водеше там). За което благодаря предварително.
                                Здравейте г-н Златев, единият армишоп се намира на кооперативният пазар, който и шуменец да питате ще ви обясни.Същият собственик поддържа обаче още един магазин, който се намира в един от кварталите и е по - добре зареден.Ще си напиша телефоните тука и при следващото ви идване в Шумен да се чуем и ще отидем заедно до там. Адреса е бул."В.Преслав"№9 на гърба на блока е магазина.Аз до 03,06,2011 вкл.съм в отпуск и с удоволствие ще ви придружа до магазините и двата.После мога да почерпя и по Шуменско .....за новата лопатка де.......
                                Телефоните са ми 0888818266 и 0897771209 - Галин Христов.
                                LZ3YG

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X