Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

    Не по-зле е и от слона да не правим муха! То така и така, никой не ходи запасан със трийсетсантиметров нож по улицата - явно промените не са за това. Леко по леко, малко по малко, оттук-оттам... Отвсякъде: Ограничения, забрани, тенденцията е показателна - и ме притеснява (не а-ми плаши).
    Нищо не може, всичко е забранено. Единствено от девет до пет да се въртиш като бурмичка, ведно с останалите бурмички...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Нищо не може, всичко е забранено.
      Гледай положително. Много гениални неща са изобретени, щото разни работи са били забранени
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
        Заглавието не е подходящо. Не "Забрана за носене", а за свободна продажба, понеже и сега е забранено да се носи нож над ... май 7-8см.
        Няма проблеми да си носиш и меч ако искаш - никой няма да те санкционира. Подлежиш на отговорност след като го използваш и тогава е все едно дали си ползвал нож, пистолет, отверка или каменна брадва... Зависи от телесната повреда и вината, както и от прилагането на крайната необходимост и неизбежната отбрана.

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Явно те е домързяло да ги подсетиш за водопроводни тръби, чукове и ...... тояги. Тия хора нямат ли си работа а?
        Ами бързах да ходя в офиса, та затова... Ама там колко тръби имам - имат стотина и повече километра. Сега очаквам да ме обвинят в крупен търговец на стоки с възможна двойна употреба...
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #19
          От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

          Дайте да се подпишем под едно писмо с предложение в стил "Забрана на офроуд" и "Забрана за носене на ножове...." и да предложим :
          Да се приеме закон за "Забрана на глупавите закони от НС ". Звучи като "нищо" но ще се привлече внимание към това за което си говорим .
          Може да се провокира "някаква" полезна дискусия от това "нищо".
          Току виж, като видят колко подписа има под една такава петиция (писмо, предложение) ......... се замислят за своите си глупости .
          Е.ати оли(гоф)рените.............така ще е докато не се случи "ОБЩЕСТВО " .
          Въпрос : Дали може да поставим началото ?

          Коментар


          • #20
            От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            ...Да се приеме закон за "Забрана на глупавите закони от НС ". ...
            +1! Като начало може да не е "закон" а "инициатива".
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #21
              От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

              Мисля, че тази и подобни глупости не заслужават темите тук. Пак е за отвличане на вниманието от разни дребни неща, като липса на ваксини за бебетата, които са задължителни за детската градина, липса на работеща здравна каса, нито един успешно осъден за по трийсетина четиридесет кражби или за усвоени средства без резултат.

              На мен ми писна всеки ден някой да се закача за подобни неща. Има много по важни работи.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #22
                От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                Не правете от мухата слон. Никой няма да ви забрани да си носите големите ножове само да не са на кръста. В джипа няма да ти ровят да видят имаш ли голям нож или не. Сгъваемите чекийки до 8 см дължина не се водят хладно оръжие. Мойта винаги е в джоба на дънките; даже преди време ми се наложи да ходя до БНБ ами влезнах си с ножчето и никой не разбра. Алармата на входа също не се обади. А споменахте отверките - имам една 30 см дълга като ровна отпред ще излезе отзад.
                За пример ще ти копирам мнението на колега от един ножарски форум, за да схванеш докъде може да му влезе четвъртит на човек без да се усети:
                ------------
                Не знам колко от вас за запознати със законите в UK.Миналата година ходих там на гости като си бях взел няколко ножчета.Като пристигнах брат ми ме предупреди веднага да си избия от главата мисълта да нося в себе си каквото и да е острие поради тамошните забрани.Негов приятел се премествал скоро и при преместването му паднал един малък кухненски нож под една от седалките седмица по-късно го спират за проверка намират ножчето под седалката и го окошарват,дела разправии и т.н. в крайна сметка му се разминало само с условна присъда поради факта ,че е доказано че скоро се е местил и има вероятност това острие да е паднало неволно там и той да не знае.Условната е 5 години заради горе посочените факти,а ефективната е 3 години.А и доста често се правят хайки на входовете и изходите на метрото примерно се слагат портали и се претърсват масово хора.
                -------------------

                Айде сега пак си помисли дали никой няма да ти рови в джипката?
                На мен например двата ми любими ножа Манли ( http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=94962 ) и БЪК 110 ( http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=98291 ) са с 9 см острие! Е кво да правя да ги изхвърля и да си нося някой импотентен 6 сантиметров мъник?


                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Мисля, че тази и подобни глупости не заслужават темите тук. Пак е за отвличане на вниманието от разни дребни неща, като липса на ваксини за бебетата, които са задължителни за детската градина, липса на работеща здравна каса, нито един успешно осъден за по трийсетина четиридесет кражби или за усвоени средства без резултат.

                На мен ми писна всеки ден някой да се закача за подобни неща. Има много по важни работи.
                Вярно е, че има по-важни неща, но лека полека такива забрани и рестрикции постепенно ни превръщат в обезоръжени роби на държавата.
                Последно редактирано от petrof; 22-12-10, 22:12. Причина: допълнение

                Коментар


                • #23
                  От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

                  Мъж без оръжие?
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #24
                    От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Мисля, че тази и подобни глупости не заслужават темите тук. Пак е за отвличане на вниманието от разни дребни неща, като липса на ваксини за бебетата, които са задължителни за детската градина, липса на работеща здравна каса, нито един успешно осъден за по трийсетина четиридесет кражби или за усвоени средства без резултат.

                    На мен ми писна всеки ден някой да се закача за подобни неща. Има много по важни работи.

                    На теб не ти пука за ножовете - пука ти за ваксините за бебетата. Прав си (особено за бебетата). На мен пък ми пука и за двете, а и за още куп неща!
                    Защото всичко това са само отделни части от цялото - ние нямаме право на ножове, на здравеопазване, на възмущение от това положение, ако щеш... и постоянно това се затвърждава с още и още дребни и по-едри обструкции. От прецеденти се превръщат в регулярно ежедневие и начин на живот.
                    Не искам да казвам какви излиза, че сме ние - живеещите такъв живот...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Мъж без оръжие?
                      Това уж е вярно, но ми напомня възмущението в Йемен, като забраниха носенето на калашник в рамките на столицата. Голям вой беше
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Това уж е вярно, но ми напомня възмущението в Йемен, като забраниха носенето на калашник в рамките на столицата. Голям вой беше
                        Изобщо не е същото. След време може да се окаже, че ще съм престъпник ако си нося ето този http://www.swissarmy.com/MultiTools/...product=54874& Викторинокс с 9 см острие за да си нарежа пържолата в кръчмата.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

                          Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                          Изобщо не е същото. След време може да се окаже, че ще съм престъпник ако си нося ето този http://www.swissarmy.com/MultiTools/...product=54874& Викторинокс с 9 см острие за да си нарежа пържолата в кръчмата.
                          Това беше замислено да е шега.

                          Законът е безумен, виж какво писах по-горе за хладните оръжия за убийство.
                          Ножът е за рязане на хляб и евентуално за плашене на гаргите.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

                            Тия съвсем откачиха въздухарките на регистрационен режим , сега и забрана за носене на ножове . Е ще си вземем по един шабър той поне е инструмент . Между другото в някой държави този Викс е забранен понеже острието се отваря с една ръка , мисла че и затова му бяха назъбили острието да не се води нож а инсрумент но не съм сигурен .

                            Коментар


                            • #29
                              От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

                              Първоначално публикуван от жеко Преглед на мнение
                              ... . Между другото в някой държави този Викс е забранен понеже острието се отваря с една ръка , мисла че и затова му бяха назъбили острието да не се води нож а инсрумент но не съм сигурен .
                              За съжаление бавно и полека вървим по пътя на тези държави.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ЗАБРАНА ЗА НОСЕНЕ НА НОЖОВЕ!

                                [QUOTE=turtey;1377011]Чорап обикновен се пълни с пясък и/или чакъл.
                                QUOTE]
                                Те моите чорапи са си оръжие отвсякъде и без да са пълни с пясък!
                                Мисля си, че вървим по пътя на другите държави-няма да сме изключение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X