Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов патрон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Има газови пистолети които стрелят с гумени тапчета 12 калибър и са одобрени от КОС.
    От 10 метра пробива интериорна врата. Точноста на тази дистанция е +/- 20см.
    Много е опасно при пряко попадение защото прави хм... шок някакъв беше. Кучетата остават на място. За хора нищо не съм чувал

    Коментар


    • #62
      Я по-подробно? Не съм виждал. Сигурно са им отвъртели идиотска цена щом ги няма в магазините((
      А бе Вълк, къде ги видя от алуминий ... Беше тя. Сега са от няква секретна сплав. Сигурен съм че е тайна разработка, поръчана от цирка. Като ги погледнеш втренчено - тресват се разпадат на едни остри парчета. Сигурно от това правят разни неща, които фокусниците да чупят със силата на мисълта пред смаяната публика. Пък те всъщност не с мисъл ами с поглед, ама тълпата от де да знае ...

      Коментар


      • #63
        Газов револвер Кинг Кобра 9мм - 300лв

        Коментар


        • #64
          Това с топчетата ме устройва.Откъде да го купя тоя пищов и топчетата
          продават ли ги легално ?
          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
          имат право да гласуват на избори.

          Коментар


          • #65
            легално де
            Ако муфата е разделна част от цефта е незаконо. Трябва да е едно цяло.
            Само гладаи да няма играчка-плачка. Ако гръмнеш някои в кракът може и да умре.

            Коментар


            • #66
              Егати ... Тия за кво ни имат бе ... Газеник на цената на Зиг-Зауер ...
              Честно казано си представях нещо като руския Удар. Такова ме кефи повече.

              Коментар


              • #67
                Пичове, моля да простите моята грубост, но тук някой здраво не е в час!

                Според смисъла на закона всяко оръжие което изхвърля твърдо тяло след химическа реакция на горене се нарича "огнестрелно оръжие"!
                Газовия пистолет не изхвърля тяло и не подлежи на разрешителен режим.
                Не съм чувал за гладкоцевен пистолет, т.е. тук витае концепция за газов пистолет с нарези, снаряден с гумени топчета..
                Ако такова нещо бъде регистрирано от КОС, дарявам кашон Джони на форума, взимам на детето водния пистолет и го регистрирам в това районно като огнехвъргачка!

                Коментар


                • #68
                  Аз ще осигуря и нещо за мезе към кашона на Volk. Я се осъзнайте какво пишете...!
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #69
                    Кво значи одобрени от КОС? Одобрени за какво? За продажба като газови ли? Газовите и пневматичните не са в техния ресор. Одобрени за регистрация при тях ли?

                    Стефане, веднага купувам нов SIG Sauer за 300 кинта, независимо кой модел.

                    Материалът за проиводство на газовите пистолети му викат ЦАПФ - тънколивка цинкова алуминиева сплав с якостни характеристики, които биха стреснали всеки конструктор на огнестрелно оръжие.

                    Коментар


                    • #70
                      Зига вече е е с дръпнати очи!
                      Явно не си трещял достатъчно с приспособени средства, само Макаровия има газова версия /поради липса на контрол и възможности/, всички газови плякалки се правят умишлено слаби, иначе населението щеше да намалее много бързо...
                      Не се бъзикайте с глупости! Газов пистолет, който плюе гумени топчета...
                      Представям си какво ще се случи, ако някое пораснало дете извади такова нещо и го насочи към някой дето има нещо сериозно!
                      Да не говорим, че всички тези неща не са конфети и не са за Нова година или подобни мероприятия!

                      Коментар


                      • #71
                        А новата я лови и магнита вече)
                        Не, появили са се някви немислими турски ментета от дявол знае какъв, видимо просто синтерован буклук. В смисъл - всичко наистина е буклук. Но го дават за пари, макар че за мене това е недоразумение.
                        Ммм ... Нов Зиг Зауер за 300 ... Нема начин да не е краден, ама и аз не знам къде го държат) Ама все едно газов револвер за 300 е безобразие. Даже и да има фуния за топчета отпред.

                        Коментар


                        • #72
                          Приспособените средства са леко незаконни и дори да съм имал глупостта да се занимавам с тъпкачи и прочее дивотии, не бих си го признал в публичен форум.

                          За кви дръпнати очи ми говориш? Schweizerische Industrie-Gesellschaft навремето беше лапнала немската фирма за ловно оръжие J.P. Sauer & Sohn, GmbH, ама наскоро се разделиха. Немцте пак си правят ловно оръжие, а швейцарците си бичат сума военна продукция, между която и въпросните пистолети. Отделно регистрираха в САЩ SIGARMS, Inc., които уж имат производство там, ама основно внасят швейцарските железа.

                          Коментар


                          • #73
                            И ПСМ има газови. Бяха внесени много. Никой не знае къде са. Прочее, бих купил такъв. Заводски, не пипан.

                            Коментар


                            • #74
                              Предполагам че нямате проблем да притежавате огнестрелно оръжие и затова не сте се замисляли за тези неща. Ако зависеше от КОСаджиите на мен и прашка нямаше да ми дадът.
                              Одобрен от КОС в смисъл че не се води на отчет в Полицията и може да се притежава свободно от лица навършили 18г. За целта пистолета трябва да се придружава от фактурата за покупко/продажба което е задължително за всички газови пистолети. Иначе се иземва на секундата което не е законосъобразно но според някакви вътрешни распоредби е практика.
                              Цефта на пистолета е като на всяко газово оръжие така че през нея да може да минава газ но не и проектил. Има някакви пластини вътре.
                              От средата на пред е глаткоцевна 12 калибър и там се бута гуменото топче. Както при изтрелването на ракети с муфа само че топчето се поставя направо в цефта отпред. Топчето се изтрелва с хаустен патрон.
                              И както казах по горе изобщо не е шега работа.

                              Коментар


                              • #75
                                Тия работи не се одобряват, т.е. лицензират за продажба от КОС, ами от Министерството на икономиката.

                                12 калибър е за гладкоцевни оръжия и какво означава сме го обсъждали вече. Диаметърът на топчето не е калибър.

                                Иначе ти в газовия отпред и камъче можеш да сложиш, така както аз мога да пусна отверка в цевта на пейнтболската ми пушка и да те закарфича някъде, ама като дойде полицията после...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X