Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов патрон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Лошото на тая работа е че има много голям процент неразриви. Авиационните касети - около 80. Процесът на диспергирането е много капризен, като не се образува нужната концентрация не става нищо. В Афганистан имаше голямо разочарование.
    )) Няма да получи награда ТДАто наистина работи и наистина пази. Толкова повече че на полето на боя непрекъснато има пожари, така че лесно горимите газове веднага и заминават. Димзавеси не се поставят за щяло и нещяло, когато всичко е наред ги поставя артилерията. Те си имат снаряди за тая работа. Обичаен случай на използване от машините е за прикриване на внезапен собствен отход на открита местност. Възможността за запалването на завесата е мизерна, и се съобщава на личния състав повече за пълнота. Отстъпващите не стоят в нея а настъпващите не бързат да се завират вътре щото не знаят къв капан ги чака. Тя не стои дълго. Хич да не е - вонята от нея е неизмиваема и неизпираема.

    Коментар


    • #47
      Бе, има си начини за контролиране на дисперсията. То, това не е да меткаш водни бомбички. Само за една артилерийска стрелба какви метеорологични бюлетини се пускат, пък камо ли за нещо като това.

      Отделно, това не се пали, а се детонира, а разликата знаеш каква е. То и тротилът спокойно си се пали, ама е само дим за токсикоманите.

      Ясно, че е само завеса и бягай далеч от нея, ама ти го описа като пелена, под която се кисне и рисуваш грозни картини ако вземе, че се палне.

      Коментар


      • #48
        Много сте готини, ама въпроса е каква реална самоотбрана може да приложи нормалния човек....
        Тук лесно се пише - ще го застреляш, ще го подпалиш и т.н. ама тоя виртуален свят, работа не върши!
        В опасни ситуации имаш два ясни пътя - единия е да го неутрализираш и това означава минимално да го увредиш /електрошок или газ/, другия е с кофти изход и не е за препоръчване, ама ако положението е сериозно, по-добре да не се налага цял живот да се озърташ откъде ще ти дойде отмъщението!

        Нормалния човек никога не стига до втория вариант, а от междинен резултат, по-лошо няма - осакатиш ли го - цял живот ще трепериш!

        Те хората са го измислили - пръскаш в очите, биеш му електрошока и бягаш!!

        Е, ако го мразиш истински, може да му подхвърлиш найлонов плик на лицето, от електрошока няма да може да го отмести и вятъра после ще го отнесе, ама това е от филмите и не се прилага по нашите земи..

        Както и да е, Венци е прав, всяко насилие ти гарантира отговор, така че най-добре да се изнижеш унизен, отколкото до съсипеш собствения и на близките си живот!

        Коментар


        • #49
          Това е и основната разлика между военните командоси и телохранителите. И тия и ония стрелят, ритат, карат кво да е, и въобще. Само че на едните в интимната същност набиват "квото и да става - разруши и убий!", а на другите - "прави квото знаеш, само да се размине боят!".
          Електрошокерът е подтискащо ефективно нещо. Но с тях има много голям проблем - не знам нито един който е технически кадърен. За кратко имаше много хубави български, но бяха повече от сто долара, и така и изчезнаха. Другите каквито съм виждал са калпави ментета, нямам какво да препоръчам. Нямам пари да направя изпитания. Ако някой не го мързи може да порови в интернета, нали има някви сайтове за потребителски рейтинги.

          Коментар


          • #50
            Аз имам един на над 80КV, може да го тестваме. Той до сега е тестван само на един ехсхибиционист от СУ и добре се представи
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от Volk
              Много сте готини, ама въпроса е каква реална самоотбрана може да приложи нормалния човек....
              Е точно това е въпросът. Какво правиш, когато 18-на годишен подпийнал келеш, който току-що се е опитвал да влезе у комшията ти с все вратата, тръгне срещу тебе с желязна тръба в ръката?
              Ще искаш ли да му вкараш някой и друг 9 мм "Пара" с всички произтичащи последствия или все пак ще предпочетеш по-малко драстичен вариант?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                Пара. Беллум. Казано си е.
                Не знам дали по времето на Крум е имало тръби, значи хем ще го помоля да седне на подходящия край на тръбата, хем ще му строша ръцете. И Парата - също.

                Коментар


                • #53
                  аз също имам газов пистолет и съм стрелял с стоп патрони (собствено производство)но не със съчми а тип бренеке (имаше сано 1 съчма в гилзата) и да ви кажа от 2 метра в банята ми проби една хилка за тенис след това направи малка дупка в мозайката (това е пода ми ) и след това отскочи в стената като спука 1 плочка който не вярва да дойде у нас да види така че аз съм много доволен от така наречените стоп патрони като сила и поразяваш ефект
                  смело напред пък каквото ще да става

                  Коментар


                  • #54
                    Първоначално публикуван от malkiq lovec
                    аз също имам газов пистолет и съм стрелял с стоп патрони (собствено производство)но не със съчми а тип бренеке (имаше сано 1 съчма в гилзата) и да ви кажа от 2 метра в банята ми проби една хилка за тенис след това направи малка дупка в мозайката (това е пода ми ) и след това отскочи в стената като спука 1 плочка който не вярва да дойде у нас да види така че аз съм много доволен от така наречените стоп патрони като сила и поразяваш ефект
                    Уеуей(лелей), че няма ли по-лесни начини да се самоубиеш, бре ???!!!

                    Коментар


                    • #55
                      Трай си. Тъкмо днеска чух за един дето си направил сепуко в кръчмата.
                      Значи, след осмата - деветата салата си показвали ножовете и кой кво може. Само пенсионери, щото N-ското село, други няма. Освен това - кой колко е железен. Ама на главния корема се оказал не толко железен. Сам. Зет му (също пенсионер) оди насам - натам, и хем пита сеа с кво да го храни че щели да го исписват вече, хем разправя колко оня се гордеел че е свръх, супер и еврожелезен. Тоя номер вече го можел и можело да го показва и на чужденци.

                      Коментар


                      • #56
                        Първоначално публикуван от GAD
                        Първоначално публикуван от malkiq lovec
                        аз също имам газов пистолет и съм стрелял с стоп патрони (собствено производство)но не със съчми а тип бренеке (имаше сано 1 съчма в гилзата) и да ви кажа от 2 метра в банята ми проби една хилка за тенис след това направи малка дупка в мозайката (това е пода ми ) и след това отскочи в стената като спука 1 плочка който не вярва да дойде у нас да види така че аз съм много доволен от така наречените стоп патрони като сила и поразяваш ефект
                        Уеуей(лелей), че няма ли по-лесни начини да се самоубиеш, бре ???!!!

                        Това ми напомня как пробвах една "супер яка" въздухарка!
                        Целих празно шише от кола /със завинтена капачка/ от около 10 метра, съчмата отскочи от шишето като от балон, върна се по обратния път и ме прасна по главата!
                        Проблема на преправеното оръжие е че до последно не си сигурен в коя посока ще гръмне - напред или назад!
                        Едно шишане от детските ми години се отвори назад и после известно време чувах само с вътрешното си ухо!

                        Ей, гледай на практика формулата на Гьобелс - "повтори една лъжа 1000 пъти и става истина! "Сачма" СЕ ПИШЕ С "а"!!!!
                        Понеже тук се пише с "ъ" и аз вече май така я пиша!!
                        Нищо чудно и да ми хареса скоро " Доко, Доко"?!

                        Коментар


                        • #57
                          Абе добра са го казали - "Всеки мъж е по чудо оцеляло момче!!"
                          Ама има още много непораснали!!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #58
                            Тоя Доко не го знам. А как се пише съчма се каня да проверя от дете, ако щеш ми вярвай. Ама още не съм проверил. Па и нали е турцизъм, от де да знам от кой край на Турция е заимствано и кой диалект е по-правилен. За секи случай го пиша веднъж с а, веднъж с ъ, и не повече от два пъти в един текст. Че да си мислят че само единия път съм сбъркал, случайно.

                            Коментар


                            • #59
                              здравейте за сега виждам че доста неща сте писали по поста който написах ама не мисля да се самоубивам още пък и тези патрони са доста добри (поне за сега)според мен ще има още опити и ще пиша какво се е получило но ако все пак не пиша значи сте били прави и аз съм отишал там където ще отидем всички за сега чао и до нови срещи
                              смело напред пък каквото ще да става

                              Коментар


                              • #60
                                "Малкия ловец", ако искаш да станеш "стария ловец", не пробвай газови патлачета, защото са изляти от алуминиий и само формата им е на пищов!
                                Знаеш ли, че често стандартни флоберкови патрони блокират в цевта и се налага да извадиш куршума на следващия и да изгърмиш само гилзата, за да го изхвърлиш!
                                Ако вкараш цял патрон - БУМ и окото ти е аут!
                                А за шишанетата, това е нищо работа, имал съм случай да изгърми вертикално нагоре - през отвора, който го пали като мушкет!

                                Помниш ли какво става с топчето на Боримечката?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X