Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Играчки ли са "въздухарките"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Играчки ли са "въздухарките"?

    Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
    Имаш си спомен от преживяното и то е като обица на ухото. Казвам го от личен опит защото и аз имам един такъв "спомен"-белег на лявата ръка
    обица е меко казано

    Коментар


    • #32
      До: Играчки ли са "въздухарките"?

      Първоначално публикуван от panther_bg Преглед на мнение
      Повечето въздухарки са играчки. Вероятаността да убиеш чивек с такова нещо е минимална. Трябва да е от много близо, почти от упор, енергията на сачмите дори и на добрите модели е под 20J, заните в които ще има смъртоносен ефект са малко.
      Е разбира се има 9мм и 12,7мм въздушни пушки дето са си направени за лов ...
      Убийсто с въздухарка е по-голям късмет за стрелящия (или много тренировки) и голям куцуз за застреляния.
      А и добрите въздухарки струват повече от слаба флоберка.
      Не съм съгласен,колега.Имам Диана 54 Еъркинг 5,5 и от около 40 метра дупча двустранно варел 200л.-стандартните за масла.От около 55-60м. после ядохме заек.Имам и Юнкер-2(АК 100)4.5мм.Малко модифицирах резервоара за въглеродния двуокис и разширих захранващия проход.Стреля със стоманени помеднени топчета и прави страшни поразии на поцинкована 1.2мм. ламарина от 12-15м.-дупчи като замба,т.е. отзад не я подвива даже.А Дианата с Диаболо Баракуда 1.37грама прави около 36 Дж.Вярно че е над 1000лв.,но говорим дали са играчки,а не дали са скъпи.

      Коментар


      • #33
        До: Играчки ли са "въздухарките"?

        Здравейте
        Макар и по-малък от повечето тук и аз имам някой наблюдения.
        Малко се преувеличават способностите на въздушните пушки. Имал съм и също съм стрелял по разни консерви, ламарини и зарзават. Но има едно НО. Наистина пораженията на които се учудваме са на твърди предмети и са съвсем закономерни. Искам да кажа, че когато стреляме по твърди предмети с ниска еластичност проектила( бил той чашка, сачма и др.) много концентрирано той си отдава енергията и пробива невероятно. Не че съм експерт по човешкото тяло, но е доста жилаво нещо. Това че е имало смъртен случай от въздушна пушка може и да е вярно. Винаги има изключения. За това мисля че не са съпоставими пробивната сила през ламинат и през тяло. Поради тази причина балистиците произвеждат контролиртани изтрели в желатинов блок с конкретна твърдост. Защото той максимално се доближава до плътността,еластичността и съпротивлението на човешкото тяло.
        А що се отнася до нужната енергия за човешко тяло тя се приема за минимум 50 джаула.
        Интересувал съм се от такива изследвания и за въздушни пушки в желатин проникването е било някъде към 1.5см при най-мощните варианти.
        Поздрави
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #34
          До: Играчки ли са "въздухарките"?

          Дай пример за "най-мощните варианти", защото аз мога да ти кажа, че от мощен до мощен има голяма разлика. Дали МК 3 на DAYSTATE или Еър Рейнджър на същата фирма, стрелящи с 2 грамови съчми в калибър 6,35 и скорост на изстрела ще има пробивност само 1,5 см? Според мен не.

          Коментар


          • #35
            До: Играчки ли са "въздухарките"?

            По спомени бяха тествали 4.5 и 5.5 мм. 6.35 не помня да са тествали. Такова нещо като 6.35 вече минава според мен наистина в друга категория. Нямам данни за тези пушчици, но предполагам биха направили бели. Според мен даже и с такава пушка би било прекалено "в сърцето", но на други места като врат, тил, лице биха били ужасяващо ефикасни...
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • #36
              До: Играчки ли са "въздухарките"?

              Тестове на въздушна пушка с балистичен желатин има тук:
              http://www.thehighroad.org/showthread.php?t=266668
              Проникват доста по-дълбоко отколкото очаквах - признавам.
              [B]Пуля дура, как поймаешь, даже не поймешь.[/B]

              Коментар


              • #37
                До: Играчки ли са "въздухарките"?

                Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                Здравейте
                Макар и по-малък от повечето тук и аз имам някой наблюдения.
                Малко се преувеличават способностите на въздушните пушки. Имал съм и също съм стрелял по разни консерви, ламарини и зарзават. Но има едно НО. Наистина пораженията на които се учудваме са на твърди предмети и са съвсем закономерни. Искам да кажа, че когато стреляме по твърди предмети с ниска еластичност проектила( бил той чашка, сачма и др.) много концентрирано той си отдава енергията и пробива невероятно. Не че съм експерт по човешкото тяло, но е доста жилаво нещо. Това че е имало смъртен случай от въздушна пушка може и да е вярно. Винаги има изключения. За това мисля че не са съпоставими пробивната сила през ламинат и през тяло. Поради тази причина балистиците произвеждат контролиртани изтрели в желатинов блок с конкретна твърдост. Защото той максимално се доближава до плътността,еластичността и съпротивлението на човешкото тяло.
                А що се отнася до нужната енергия за човешко тяло тя се приема за минимум 50 джаула.
                Интересувал съм се от такива изследвания и за въздушни пушки в желатин проникването е било някъде към 1.5см при най-мощните варианти.
                Поздрави
                Здрасти,само искам да не ми приемаш мнението като спор,за да не осерем поредната тема.
                Диаболо Баракуда нямат свойствата на пробивни проектили.Меки са и не разчитат на проникващ ефект а на стопиращ и травматичен такъв.Дали е човек или животно болката спрямо индивида е балансирана.Диаболото е една от най-меките чашки.За да прави такива поразии на посочени от мен дистанции-смятай,че има много по-твърди и леки.Аз нарочно посочих пример с много мека и тежка чашка.А като цяло не коментираме как да убием с въздушна пушка,а дали са толкова безобидни.За мен не са-видях го с очите си.
                Лека!

                Коментар


                • #38
                  До: Играчки ли са "въздухарките"?

                  Здравей MAXXX,
                  приемам го като спор, но не и като осиране Няма нищо по хубаво от един подплатен с стойностни мнения спор а не с махленски изказвания. Така,че споко
                  С всичко казано от теб съм съгласен с някой изключения. Безобиден не означава нещо което не крие нулева опастност. Както за деца и дребните играчки не са безобидни. Все пак това си е тип оръжие- но оръжие от което при случайно уцелване не е застрашен в най-висока степен живота ни. При желание иначе всичко е възможно...
                  Това което написа, че щом си стрелял с меките проектили е имало такива поражения..то какво бо станало ако си стрелял с по леки и твърди. Бих казал почти нищо..Имам предвид, че преките поражения са пряко свързани с масата и способността за отдаване на кинетичната енергия на проектила. Така че като имаш тежък проектил, макар и с по ниска скорост той би направил повече поражения отколкото лек с висока скорост. Точно това е проблема върху койо работят разроботчиците на боеприпаси. Тежките проектили запазват на по-далечно разстояние енергията си и по-слабо се влиаят от вятър да речем. По-леките летят по бързо, но са с ниска стабилност от външни влияния и скоростта им пада по бързо. Компромисите между двете ражда различни характеристики.
                  При пневмтичното оръжие така наречените чашки са се появили не за друго а за да оптимизират скоростта и точността, за сметка на проникването. Най-добро проникване има съчмата. Но тя е и с най-ниска точност както и е неефективна поради обтурациите между нея и стените на цевта. За това чашката има "рокличка".
                  Поздрави
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #39
                    До: Играчки ли са "въздухарките"?

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    Колега, айде моля ти се прочети ми още веднъж поста и виж дали някъде ще срещнеш думичката "напреки"! Ударът беше нанесен отстрани, и ножа се е движел по хоризонтална а не по вертикална равнина, и се е плъзнал между ребрата, а не ги е рязал! Паметната плоча на момчето, лека му пръст, е на страничната стена на ДСК в гр.Сандански (до нея стана случката), а един от лекарите (хуманни) присъствали на аутопсията е майка ми! Та недей да ме обвиняваш в лъжа само въз основа на познанията си по готвачество и ветеринарна медицина!
                    А човешки ребра се режат и напреки за твое сведение! Имаше случай пак в Сандански (преди около 3-4години), който нашумя доста в пресата! Възрастен мъж (малко по-възрастен от мене) закла касиерка на чейндж бюро (сестра на мой приятел) и намушка охраната в гръдния кош с ловджийски, широк нож! Охранителя оживя като по чудо но при намушкването му бяха прерязани 2 ребра по-гладко отколкото с хирургически инструмент (пак по думите на майка ми - хирург и анестезиолог с 36 годишен стаж, която беше също очудена)! Та имаш време тепърва да се очудваш още доста на човешките възможности, като те гледам млад човек си!

                    Поздрави!
                    Цък,цък,Цък и цък.....
                    Брех тоя Сандански
                    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Играчки ли са "въздухарките"?

                      Уважаеми колеги.Моята "въздухарка "е играчка.Купих я от Варна скучаеики ,защото цената беше 25 лв.С детето стреляме по кутии от бира и Кола.От 10 метра не винаги пробива дъното.
                      НО мой приятел си купи за около 1000 лв."въздухарка".Е ТЯ НЕ Е ИГРАЧКА.УБИВА.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Играчки ли са "въздухарките"?

                        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                        Уважаеми колеги.Моята "въздухарка "е играчка.Купих я от Варна скучаеики ,защото цената беше 25 лв.С детето стреляме по кутии от бира и Кола.От 10 метра не винаги пробива дъното.
                        НО мой приятел си купи за около 1000 лв."въздухарка".Е ТЯ НЕ Е ИГРАЧКА.УБИВА.
                        Е за 1000 лева би трябвало да е повече от играчка.....така че не е странно , че убива.
                        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Играчки ли са "въздухарките"?

                          И аз имам 10 годишна въздушна.
                          Смених и един път пружината , но хич не е играчка
                          Трябва да се внимава!!!
                          [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                          Коментар


                          • #43
                            До: Играчки ли са "въздухарките"?

                            Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                            Здравей MAXXX,
                            приемам го като спор, но не и като осиране Няма нищо по хубаво от един подплатен с стойностни мнения спор а не с махленски изказвания. Така,че споко
                            С всичко казано от теб съм съгласен с някой изключения. Безобиден не означава нещо което не крие нулева опастност. Както за деца и дребните играчки не са безобидни. Все пак това си е тип оръжие- но оръжие от което при случайно уцелване не е застрашен в най-висока степен живота ни. При желание иначе всичко е възможно...
                            Това което написа, че щом си стрелял с меките проектили е имало такива поражения..то какво бо станало ако си стрелял с по леки и твърди. Бих казал почти нищо..Имам предвид, че преките поражения са пряко свързани с масата и способността за отдаване на кинетичната енергия на проектила. Така че като имаш тежък проектил, макар и с по ниска скорост той би направил повече поражения отколкото лек с висока скорост. Точно това е проблема върху койо работят разроботчиците на боеприпаси. Тежките проектили запазват на по-далечно разстояние енергията си и по-слабо се влиаят от вятър да речем. По-леките летят по бързо, но са с ниска стабилност от външни влияния и скоростта им пада по бързо. Компромисите между двете ражда различни характеристики.
                            При пневмтичното оръжие така наречените чашки са се появили не за друго а за да оптимизират скоростта и точността, за сметка на проникването. Най-добро проникване има съчмата. Но тя е и с най-ниска точност както и е неефективна поради обтурациите между нея и стените на цевта. За това чашката има "рокличка".
                            Поздрави
                            Моя грешка на езика(клавиатурата),колега.Имах предвид тежки и твърди,но съм написал глупост.Спор по написаното от теб няма.Имах предвид едни мои чашки,които са мнооого по твърди от Баракудата и с 0.12грама по-леки.LOGUN PENETRATOR.Ако им видиш желатиновия тест ще останеш очарован.Те изглеждат като куршум '22 кал.
                            Поздрави.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X