Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диво прасе с/у възд. пушка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Диво прасе с/у възд. пушка

    Мен с FMJ куршум, с голямо сечение и от бавен калибър би ме било страх да стрелям по свински череп. Еле па с държачи наоколо.

    Коментар


    • #77
      От: Диво прасе с/у възд. пушка

      Игнат Донев(участник тук, някои го познават) има съборени доста домашни прасета с 22 калибър марголин, или както там му беше името. По негови думи-опира цевта в челото, и стреля.
      После следва класическото колене с нож де...

      Я да питам-колко джаула има в себе си брадва, тежаща около килограм, килограм и половина, с дръжка към метър, и замахната от 100 кила българин?

      Щото с такова съм тръшнал над 50 прасета(домашни де), а после по класическата технология с ножа...

      Може и над 100 да са, не съм ги броил.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #78
        От: Диво прасе с/у възд. пушка

        Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
        Мен с FMJ куршум, с голямо сечение и от бавен калибър би ме било страх да стрелям по свински череп. Еле па с държачи наоколо.
        И мен би ме било страх. Зеленият е оловен. Снимката е в последствие. Стрелбата без никой наоколо - 1:1 .

        Sent from my IPhone 10
        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

        Коментар


        • #79
          От: Диво прасе с/у възд. пушка

          Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
          Макаров със зелен в 3 от 5 случая. В другите 2 не ми се говори Иначе както погоре написаха .22 LR е достатъчен - пробвано.
          [ATTACH=CONFIG]887333[/ATTACH]
          Това е по-горе малко. На оня шоар бяха две точно между очите, още си ги спомням.

          Коментар


          • #80
            От: Диво прасе с/у възд. пушка

            Между очите е ниско, може да му излекуваш синузита, ама няма да падне.

            Коментар


            • #81
              От: Диво прасе с/у възд. пушка

              Червен макаровски, минал между очите през мозъка на 150кг домашно прасе, излязъл през гърлото, първи рикушет от циментовия под на кочината, втори рикушет от ламаринения покрив, спря в главата на стрелеца без да го нарани!

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161019_160033-1920x1080.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5731696
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #82
                От: Диво прасе с/у възд. пушка

                Аз сьм в ШАХ пьк за вас не знам,как така едно такова не убива или не го сьбаря веднага не ми го побира акьла.

                Я кажи прасето какво направи след като му мина тоя през мозька?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #83
                  От: Диво прасе с/у възд. пушка

                  Ако нацелиш мозъка му спираш тока веднага, въпроса е, че мозъка е сравнително малък и има дебели кости в черепа.
                  Аз не съм привърженк на стрелбата, едно е опасно, второ се бастисва деликатеса.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Диво прасе с/у възд. пушка

                    Стреля си се с ловна пушка със средни съчми - 2/0, втори номер. От 1-2 метра разстояние. Цели се малко над очите. Няма опасност от рикушет, снаряда е достатъчен да стигне до мозъка, но не кара нататъка и не поврежда месото. Задължително някой му прилага веднага касапски процедури.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Диво прасе с/у възд. пушка

                      Абе ще се избиете с тези фронтални изстрели.

                      Прасето се гърми перпендикулярно зад ухото, подкосява краката и оставма на място, независими с какво огнестрелно оръжие се стреля.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Диво прасе с/у възд. пушка

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Аз сьм в ШАХ пьк за вас не знам,как така едно такова не убива или не го сьбаря веднага не ми го побира акьла.

                        Я кажи прасето какво направи след като му мина тоя през мозька?
                        Спря му тока моментално. Досега не е имало друг резултат при фронтален изстрел с макаров по домашно прасе. Винаги влиза и излиза , през гърлото презгърдите според ъгъла. Така че мохабетите за рикушет от чело на домашно прасе са дрън дрън ярина. С диво не съм пробвал и не споря но си мисля че ако някой има топки да стреля от същото разстояние и резултата ще е същия. И напротив изстрелите зад ухото винаги са завършвали с дива гонитба, квичене , наизлизане на сеирджии по прозорци и тераси на околните къщи и дозаколване на хайванчето с нож накрая!
                        Дори при стрелба по люлееща се стоманена плоча от 3м червения макаровски не прави рикушет а се саморазрушава, виж стрелбата по камъни или цимент води до бели както при оня "нацоинален герой" дето стреля по моста пък утрепа афганистанеца под моста. Нямам научно обяснение на тия явления!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Диво прасе с/у възд. пушка

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          ... И напротив изстрелите зад ухото винаги са завършвали с дива гонитба, квичене , наизлизане на сеирджии по прозорци и тераси на околните къщи и дозаколване на хайванчето с нож накрая! ..
                          Не знам колко животинки си треснал, а и нямам намерение да си ги мерим, ама това дето си написал по-горе от собствен опит ли е? Не съм си водил статистика на броя отстреляни но няма случай да ми е мърдало след прострел зад ухото, докато фронтално м/у очите имам един. Е избирам си винаги подходящият калибър и не разчитам на въздухарка да ми тръшне в краката 200 кг. шопар. Уточнение- и в гората и на двора са ми не-малко бройките като имам и един дивак от 4-5 м. фронтално в челото с гладкоцевен куршум 12 кал.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #88
                            От: Диво прасе с/у възд. пушка

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            ...имам и един дивак от 4-5 м. фронтално в челото с гладкоцевен куршум 12 кал.
                            Искаш да лажеш, че това е един от случаите когато прасето е оживяло ли
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #89
                              От: Диво прасе с/у възд. пушка

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Искаш да лажеш, че това е един от случаите когато прасето е оживяло ли
                              Не, предаде Богу дух. Това е най-близкото разстояние от което съм стрелял по диво прасе, понеже по-горе се споменаха метри и среща с дивак. Но не е от смелост а от неизбежност.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #90
                                От: Диво прасе с/у възд. пушка

                                До сега с въздушна пушка не съм стрелял по едър дивеч.
                                Веднъж убих 2 год. диво глиганче в ухото с 5,6 lr (при условия на неизбежна отбрана на една ягдтериерка). Срина се, като че му омекнаха костите.
                                Друг случай: в синусите на убит дърт глиган намерих в напълно зарастнали рани 3 бренекета, от които 2 бяха като дъвки, а 1 почти не беше смачкано.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X