Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диво прасе с/у възд. пушка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Диво прасе с/у възд. пушка

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Жоре пробвал съм с 22лр.пъхната в ухото на питомно прасе.Познай
    колко учудено ме гледашеНай трудно прасето се цели и умира
    в мозъка просто защото е мноого малък съотнесен към голямата му
    тиква.Зад ухото пичове там е мястото.На всичко и на човека също.
    Ама там въздухарката не върши работа.

    вярно е,там е мястото тъста ми всяка година трепе Бишо Свински зад ухото с иж-ока и го успива моментално.за песнопенията после след това мероприятие........ дълга тема не за тук

    Коментар


    • #47
      До: Диво прасе с/у възд. пушка

      Първоначално публикуван от REPOORT Преглед на мнение
      http://www.americanairgunhunter.com/airgun_hunter.html
      И в България има въздушни пушки от типа PCP (pre-charge pneumatics) които осигуряват дулна енергия от порядъка на 80-100 джаула.Които са напълно достатъчни.
      При дулна енергия от 50дж.пробива главата на 120кг. домашно прасе, 10-12см.влиза след черепа.Проверено.
      С тия 80-100 джаула , какво собствено сме тръгнали да правим ? От балистичните таблици които съм поглеждал , минимума за прасе от 120+ кг. му трябват над 1500-2000джаула за поразяване . За питомно прасе с опряна в главата цев и в недобро здраве може и да има някакъв ефект , но.... Темата обаче е за диво....

      А иначе може да го убием и с куката за плетене на баба ми , само да не мърда ..
      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
      WJ 4.7

      Коментар


      • #48
        До: Диво прасе с/у възд. пушка

        значи от седмица имам хатсан 125 5,5 калибър и мога да ви кажа че за тая пушка на кучета най много съм я пробвал и няма малко няма голямо прави ги салата, друго пробвал съм я на череп от крава пробива го в десятката дори и с обикновена оловна турска съчма от най ефтините .
        сега чак да повали диво свине съмнявам се честно казано , като знам колко трудно тия гадинки предават богу дух , но мисълта ми е че новите въздухарки изобщо не са за подценяване и стават все по добри. Въпрос на време е да ги спрат от свободна продажба и да ги направят с разрешителни , като флоберките .
        gsm - 0899388807

        Коментар


        • #49
          До: Диво прасе с/у възд. пушка

          Имам два хатсана 125 тх 5,5мм. По бозайници не съм стрелял, но от 15м пробива 2,5см чамова дъска без никакъв зор.
          Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
          -----------------------------------------------
          Питието определя съзнанието....
          -----------------------------------------------
          0887770735

          Коментар


          • #50
            До: Диво прасе с/у възд. пушка

            Имам такава въздухарка Big Bore 909S .45cal ако има желаещи да постреляме ДА ВИДИТЕ КОЛКО Е СЛАБА 0879999655
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #51
              До: Диво прасе с/у възд. пушка

              момчета, не знам дали ще ви изглеждам смешен, но според БГ законодателство, ловът с пневматично оръжие е нелегален. Недейте обсъжда кой какво стрелял, че малки идиотчета колкото искате.

              А иначе за пушките и целите- има си различни калибри и пушки за различни неща. Едно прасе може и с вилица да успееш да го убиеш някакси, но едва ли това е най-рационалният начин. В комплект с избора на пушка и калибър, следва и избор за самият патрон. Има най-различни с различна пробивност и действие. Избира се според целта и се действа, естествено ако имаш нужните разрешения и регистрирани огнестрелни оръжия.
              За пневматиката- бих ви посъветвал да пробвате с фийл таргет и бенчрест където се преследва точност на изстрелите, не отстрел на животни и такива глупости

              Коментар


              • #52
                От: До: Диво прасе с/у възд. пушка

                А, откъде намираш олово .45 калибър? То, тази пушка не е ли .44 калибър?

                Знам какво прави 9 mm Big Bore, щото за него има с какво да се стреля, обаче за този твоя...

                Коментар


                • #53
                  От: Диво прасе с/у възд. пушка


                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Диво прасе с/у възд. пушка

                    Няма нужда от огромни калибри. И от 5.5мм пресето пада до 10м и то не от PCP а от обикновенна пружинна пушка. И то не в окото или главата а зад ухото.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Диво прасе с/у възд. пушка

                      Огромните калибри ги правят защото на някой места по света за разлика от при нас ловът с ВО е разрешен.Има търсене,има предлагане.
                      Имах преди време Суматра 2500 6,35 кал.На 150 м пробиваше 5 дъски от палета,поставени една зад друга!Проектил-2,1 гр.
                      Та не са за подценяване.
                      Не прокламирам тук да се използват за лов.На мен ми беше кеф да да стрелям прецизно по мишени.
                      А и пуснах една темичка тук преди време
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=197371
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Диво прасе с/у възд. пушка

                        Нaпрaво си е комaр срещу слон,виж с як лък е друго нещо,но пaк не и от дaлечнa дистaнция,тaктикa с дебнене или високa пусия и сaмо тaкa,мaкс точнa стрелбa и после едно търсенеее...не е си кaто отсичaне с 13нули или кaрaбинкa.Имa въздухaрки с висок потенциaл ,спор нямa,но си остaвaт зa дивеч дребен и среден вид,според мен.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #57
                          От: До: Диво прасе с/у възд. пушка

                          Първоначално публикуван от papaflepas Преглед на мнение
                          Първата ми въздушна пушка беше една за 45 (4.5 калибър) лева китайка, но въпреки смешния и вид с нея съм обърнал доста котки
                          Добре де,аз не мога да разбера толкова ли няма по какво да стреляш, ами точно котки ще убиваш.Ами убивай мишки и плъхове тогава и си начеши крастата.Та нали точно котката е тази която унищожава тая гад. Убивал котки,продължавай.....велик си!
                          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                          Коментар


                          • #58
                            От: До: Диво прасе с/у възд. пушка

                            Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
                            Добре де,аз не мога да разбера толкова ли няма по какво да стреляш, ами точно котки ще убиваш.Ами убивай мишки и плъхове тогава и си начеши крастата.Та нали точно котката е тази която унищожава тая гад. Убивал котки,продължавай.....велик си!
                            То това е било преди 6 и кусур години. Сега вече стреля и по чакали...
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #59
                              От: Диво прасе с/у възд. пушка

                              Моля нека не пишат хора, който не са виждали прасе. Аз го ударя с бренке от 20 метра и ако не е ударено във врата го търся из горите а вие пишете глупости. Смешно е и е за голф форума.
                              Но то и този форум напоследък замира, няколко човека си го обърнаха на чат и си налагат мнението и плюват по всяко друго мнение.
                              Модераторите следят само евроценностите.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #60
                                От: Диво прасе с/у възд. пушка

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                Моля нека не пишат хора, който не са виждали прасе. Аз го ударя с бренке от 20 метра и ако не е ударено във врата го търся из горите а вие пишете глупости. Смешно е и е за голф форума.
                                Но то и този форум напоследък замира, няколко човека си го обърнаха на чат и си налагат мнението и плюват по всяко друго мнение.
                                Модераторите следят само евроценностите.
                                Това за евроценностите откъде го изсмука, от кой пръст? Виж за .."хора който" .. трудно го пропускам , а и откъде щеше да научиш вицовете за прасето и въздухарката. Даже се замислям дали тази тема да не я метна в раздел хумор, ама все още чакам някой геройски да се похвали с доказателствен материал по темата. Моето мнение като човек тръшнал не едно и две от грухтящите го има по-напред в темата.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X